Największe sukcesy

Rok szkolny 2020/2021 - najwieksze sukcesy uczniów i nauczycieli w semestrze I


Informacje o stypendiach

Stypendium Prezesa Rady Ministrów za wysokie wyniki w nauce i wzorowe zachowanie w tym roku szkolnym otrzymali: Sandra Skurnóg, Katarzyna Boschke, Cezary Słupczyński, Julia Kułakowska, Julia Walentynowicz, Alicja Bieniek, Weronika Jarmuł, Jagoda Dudzińska, Kornel Kaniowski, Michał Knetki. Serdecznie gratulujemy !

Stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego otrzymała uczennica 1 klasy Technikum Weterynarii Julia Lipińska, w ramach programu wspierania edukacji uzdolnionej młodzieży uczšcej się na terenie województwa pomorskiego. GratulujemyNagroda Pomorskiego Kuratora Oœwiaty dla Pani Moniki Skwarek oraz Pani Marii Lelakowskiej

Sukcesy uczniów z Liceum Plastycznego

Wyróżnienie dla Gabrieli Siecińskiej w dziedzinie kultury podczas Gali „Białego Bociana” w Głobine. Gabrysia może poszczycić się licznymi nagrodami i wyróżnieniami, m.in. nagrodš w konkursie malarskim „Ludzie ludziom zgotowali ten los” prezentujšcym życie w Auschwitz. Gabrysia działa także aktywnie w Bałtyckiej Galerii Sztuki Współczesnej fotografujšc i tworzšc rzeŸby. Uczennica jest również posiadaczkš Stypendium Starosty Słupskiego w dziedzinie kultury oraz uczestniczkš licznych wernisaży.

Udział nauczyciela rysunku i malarstwa Pana Sergiusza Powałki w XIII Międzynarodowych Warsztatach Pisania Ikon w Nowicy. Tegorocznym hasłem przewodnim wrzeœniowych warsztatów było „Słowo Ciałem się stało”. Uczestnikami pleneru byli zarówno profesorowie ASP, absolwenci różnych artystycznych uczelni oraz osoby bez wykształcenia artystycznego. Efektem tegorocznych warsztatów będzie objazdowa wystawa prac prezentowana w Gdańsku, Warszawie oraz we Lwowie.

Tytuł laureata w Powiatowym Konkursie Plastycznym pt. „Jan Paweł II – Totus Tuus” dla Wiktora Boboryckiego. Konkurs odbył się w ramach XVII Lęborskiego Tygodnia Kultury Chrzeœcijańskiej. Łšcznie wpłynęły 163 prace w różnych kategoriach wiekowych. Opiekunem Wiktora był Pan Grzegorz Bożek.

Wyróżnienie indywidualne dla Gabrieli Siecińskiej w VII edycji plebiscytu „Pocišg do kultury”, który Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej realizuje od 2013 roku.. Gabriela otrzymała wyróżnienie za aktywny udział w zajęciach z rzeŸby i ceramiki odbywajšcych się pod opiekš Michała Żesławskiego oraz za zaangażowanie w zajęciach w pracowni fotograficzno-filmowej, gdzie realizuje swoje pasje pod opiekš Krzysztofa Tomasika.

I miejsce ex aequo w szkolnym konkursie na najzabawniejszy strój z okazji Œwiatowego Dnia Życzliwoœci i Pozdrowień dla Pani Natalii Hendrych.

Stypendium sportowe dla Zuzanny Martyny – uczennicy 1 a LSP. Uczennica trenuje judo od 2015 roku reprezentujšc barwy Towarzystwa Sportowego Judo GRYF SŁUPSK.

Nagrody dla uczniów w szkolnym konkursie „15 minut poza”:

 • I miejsce- Maja Kalinowska
 • II miejsce- Magdalena Nowak
 • III miejsce- Mieszko Haładyn
Dodatkowo jury przyznało wyróżnienie dla Alicji Wałaszewskiej.

Największe sukcesy uczniów i nauczycieli w semestrze II roku szkolnego 2019/2020


Stypendium kulturalne otrzymała Gabriela Siecińska, uczennica klasy 2 A Liceum Sztuk Plastycznych. Gabriela otrzymała półroczne stypendium na zakup materiałów i sprzętu do realizacji projektu pt. "Escape from reality".

Zespół Szkół Informatycznych otrzymał zaszczytny tytuł "Szkoły na Medal". Tytuł ten naszej placówce przyznała firma edukacyjna "Mogalo" w Warszawie - organizator bardzo popularnych w naszym kraju interaktywnych konkursów przedmiotowych takich jak Maks Matematyczny, Verstehen, Understand i Rozumiem.

 

Podziękowanie:Liceum Plastyczne


Sandra Skurnóg, uczennica 3 klasy, zajęła 7 miejsce w kraju w zakresie prac rysunkowych realizowanych w ramach Ogólnopolskiego przeglądu plastycznego z rysunku, malarstwa i rzeźby - badanie jakości kształcenia artystycznego. Zadaniem Sandry w ramach pracy rysunkowej była realizacja studium postaci siedzącej (postać młodego mężczyzny/chłopca siedząca na bryle).

Awans do etapu okręgowego w Gdańsku Sandry Skurnóg, uczennicy 3 klasy Liceum Plastycznego w XLIV Olimpiadzie Artystycznej. Sandrę do Olimpiady przygotowywał Pan Bogdan Jankowski.

Wyróżnienie dla Katarzyny Boschke (kl. I A LP) oraz Marty Mallek (kl. I B LP) w Wojewódzkim Konkursie Plastyczno - Fotograficznym "Mój Dom". Nasze licealistki do konkursu przygotowała Pani Agata Szczepaniak, nauczycielka rysunku i malarstwa. Organizatorem konkursu był Młodzieżowy Dom Kultury w Słupsku.

Udział Wiktorii Gierszewskiej (kl. 1 B Liceum Sztuk Plastycznych) w etapie wojewódzkim XIII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej im. majora Marka Gajewskiego "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922. O niepodległość i granice Rzeczypospolitej". Uczennice do Olimpiady przygotowywał Pan Stanisław Stefański.


Gabriela Siecińska, uczennica klasy 2 A Liceum Sztuk Plastycznych laureatką XXII Międzynarodowego Konkursu Plastycznego "Ludzie ludziom zgotowali ten los" im. Augusta Kowalczyka. Licealistkę do konkursu przygotował Pan Sergiusz Powałka, nauczyciel rysunku i malarstwa. Organizatorem konkursu było Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau oraz Młodzieżowy Dom Kultury nr 1 im. Artystów Rodu Kossaków w Tychach.

Finalistki Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Prawach Ucznia, którego organizatorem jest Fundacja na rzecz Praw Ucznia w Poznaniu. Naszą szkołę reprezentowały: Maja Kalinowska (kl. 1 C Liceum Sztuk Plastycznych) oraz Sylwia Dubińska (kl. 1 B Liceum Sztuk Plastycznych. Uczennice do konkursu przygotowywał Pan Andrzej Fijałkowski, nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie.

Laureatki XVIII edycji Międzynarodowego Konkursu Plastycznego "Inne Spojrzenie". Prestiżową nagrodę w kategorii wiekowej 17-19 lat otrzymała Galina Jangol, natomiast wyróżnienie w kategorii wiekowej 14-16 lat zdobyła Alicja Wałaszewska. Do konkursu uczennice przygotowywała Pani Agata Szczepaniak, nauczycielka rysunku i malarstwa. Tematem przewodnim tegorocznej edycji konkursu było hasło: "Ja w świecie tysiąca barw" - uczestnicy mieli za zadanie w sposób plastyczny zinterpretować świat realny, bądź świat wyobraźni, niepowtarzalny, pełen niezwykłych miejsc, bohaterów i ich przygód.

XII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny i Fotograficzny: "Witkacy i ja". W kategorii prace plastyczne (licea plastyczne) I miejsce zajął Tomasz Pyt, za pracę pt. "Pamiątka z wakacji", natomiast III miejsce zdobyła Milena Mrzygłocka, za pracę pt. "Autodestrukcjoportret". Ponadto prestiżowe wyróżnienie powędrowało do Gabrieli Siecińskiej - nasza licealistka w ramach konkursu stworzyła pracę pt. "Graffiti pod Witkacym". Tomka, Milenę i Gabrielę do konkursu przygotował Pan Sergiusz Powałka. W kategorii prace fotograficzne (licea plastyczne) I miejsce zajął Michał Warmiński - nasz młody artysta został doceniony za cykl 3 foto - pt. "2077-mumia". Michała do konkursu przygotowała Pani Weronika Jędrzejczak, nauczycielka fotografii.Policyjne Liceum Ogólnokształcące

Pan Arkadiusz Herman, nauczyciel w Policyjnym Liceum Ogólnokształcącym, zajął I miejsce w swojej kategorii wiekowej/kategoria mundurowa w "6 Ćwierć maratonie Komandosa" (popularna "Ćwiartka Komandosa"). Organizatorem zawodów była Fundacja Wspierania Inicjatyw Niekonwencjonalnych "Sub ventum" i Słupski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

II miejsce w grupie dla zespołu dziewczyn w koszykówce dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych rozgrywanych w ramach Słupskiej Olimpiady Młodzieży w Zespole Szkół Ekonomicznych i Technicznych im. Stanisława Staszica w Słupsku. Naszą szkołę godnie w zawodach reprezentowały, Kinga Megger, Martyna Kij, Wiktoria Borkowska i Wiktoria Maksymiuk z klasy 3 PLO, Nikola Łykus z klasy 2 PLO, Julia Sołśnia z klasy 1A PLO, Zuzanna Lica z klasy 1B PLO oraz Małgorzata Gawłas, Daria Gierczak i Karolina Mydło z klasy 1D PLO. Dzięki zajęciu drugiego miejsca w grupie uczennice mają możliwość wystąpienia w finale B rozrywek i tym samym zdobyć kolejne cenne punkty dla szkoły w ramach Słupskiej Olimpiady Młodzieży.

Uczniowie Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego: Alicja Lis, Nikola Łykus, Davyd Bezmen, Arkadiusz Taramas i Damian Kopciał w klasyfikacji drużynowej zajęli II miejsce w zawodach strzeleckich dla szkół ponadgimnazjalnych o profilu mundurowym ze Słupska i Bytowa. Ponadto w klasyfikacji indywidualnej drugie miejsce uzyskał Arkadiusz Taramas, a czwartą pozycję zajął Davyd Bezmen. Opiekunem i jednocześnie osobą przygotowującą uczniów do zawodów był Pan Arkadiusz Herman.

Udział uczniów w Ogólnopolskim Konkursie Maks Matematyczny. Wyniki w kategorii liceum (klasy drugie) przedstawiają się następująco: Sara Figura uczennica klasy 2 Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego, zdobyła 6 miejsce w województwie, najlepszy wynik w naszej szkole, otrzymując wynik bardzo dobry oraz gwarancję udziału w kolejnej edycji konkursu w formie bezpłatnej. Dobrze wypadły jeszcze dwie uczennice z tej klasy: Patrycja Stasiuk, zajmując 8 miejsce w województwie, oraz z tej samej klasy - Julia Walentynowicz (miejsce 9). Uczennice były pod opieką Pani Moniki Skwarek.

 
 

Podziękowania:Natalia Treder z klasy 1C Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego otrzymała wyróżnienie w konkursie "Moja ulubiona dyscyplina sportu i wybrany idol sportowy". Natalia przygotowała pracę o Justynie Święty - Ersetic polskiej lekkoatletce specjalizującej się w biegu na 400 metrów, która została indywidualną mistrzynią Europy w biegu na 400 metrów i w sztafecie 4x400 metrów. Opiekę merytoryczną nad uczennicą sprawował nauczyciel wychowania fizycznego Pan Arkadiusz Herman.

 


Technikum Weterynarii


Udział w II Debacie Międzyszkolnej w Języku Angielskim na temat: "Should death penalty be abolished?". Wydarzenie odbyło się w słupskim Mechaniku. W skład reprezentacji ZSI weszli: Urszula Węsierska (klasa I C Technikum Weterynarii), Monika Wozinska (kl. II Technikum Weterynarii), Wanesa Kułdo (kl. II Technikum Weterynarii), Arkadiusz Żebryk (klasa I C Technikum Weterynarii). Naszych młodych anglistów do imprezy przygotowała Pani Natalia Zakrzewska i Pan Bartosz Norek.

 

Udział uczniów w Ogólnopolskim Konkursie Maks Matematyczny. Wyniki w kategorii liceum (klasy trzecie) - Sandra Grybisz, uczennica Technikum Weterynarii, 6 miejsce w województwie, 47 miejsce w kraju. Uczennica była pod opieką Pani Moniki Skwarek.


Sandra Grybisz, uczennica kl. 3 Technikum Weterynarii, laureatką ogólnopolskiego Konkursu Chemicznego "Wygraj Indeks". W nagrodę otrzymała indeks na studia na Wydziale Chemicznym Politechniki Gdańskiej. Uczennicę do konkursu przygotowała Pani Hanna Gołaszewska-Gałat, nauczycielka chemii. Finaliści konkursu otrzymali dyplomy laureata. Laureaci zostaną przyjęci na Wydział Chemiczny na zasadach przyjmowania na studia pierwszego stopnia na Politechnice Gdańskiej.

Bardzo dobry wynik dla Ewy Bugały uczennicy 1c klasy Technikum Weterynarii w Ogólnopolskim Konkursie Geograficznym Geo - Planeta. Opiekę nad uczennicą sprawowała Pani Alicja Prokop.

 


Medyczne Liceum Ogólnokształcące


Alicja Symko, uczennica 2 klasy Medycznego Liceum Ogólnokształcącego została finalistką XLVI Olimpiady Historycznej w Gdańsku na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Gdańskiego. Naszą licealistkę do Olimpiady przygotowywał Pan Stanisław Stefański, nauczyciel historii.

Udział Julii Kułakowskiej (kl. 1 A Medycznego Liceum Ogólnokształcącego) w etapie wojewódzkim XIII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej im. majora Marka Gajewskiego "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922. O niepodległość i granice Rzeczypospolitej". Uczennice do Olimpiady przygotowywał Pan Andrzej Fijałkowski.


Finaliści Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Prawach Ucznia, którego organizatorem jest Fundacja na rzecz Praw Ucznia w Poznaniu. Naszą szkołę reprezentowali: Dominika Romaniuk (kl. 1 B Medycznego Liceum Ogólnokształcącego), Zuzanna Wierczyńska (kl. 1 B Medycznego Liceum Ogólnokształcącego), Aleksandra Siedlecka (kl. 1 B Medycznego Liceum Ogólnokształcącego) i Adam Więckowski (kl. 1 B Medycznego Liceum Ogólnokształcącego). Młodzież do konkursu przygotowywał Pan Andrzej Fijałkowski, nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie.

Udział uczniów w Ogólnopolskim Konkursie Maks Matematyczny. Wyniki w kategorii liceum (klasy pierwsze) przedstawiają się następująco: Dominika Romaniuk uczennica klasy 1b Medycznego Liceum Ogólnokształcącego zdobyła 8 miejsce w województwie, otrzymując wynik dobry, Siedlecka Aleksandra, z tej samej klasy, zdobyła 10 miejsce w województwie. Opiekę nad uczniami sprawowała Pani Agnieszka Kałuża-Horbaczewska.

 

Podziękowania:Największe sukcesy uczniów i nauczycieli w semestrze I roku szkolnego 2019/2020


Informacje o stypendiach

Stypendium Prezesa Rady Ministrów za wysokie wyniki w nauce i wzorowe zachowanie w tym roku szkolnym otrzymali: Sandra Skurnóg III LP, Alicja Symko II MLO, Wiktoria Borkowska III PLO, Weronika Jarmuł III TW. Serdecznie gratulujemy!


Stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego otrzymała uczennica 4 klasy Technikum Weterynarii Wiktoria Paszkiewicz, w ramach projektu pn.: "Programy motywacyjne dla uczniów pomorskich szkół zawodowych". Gratulujemy!

Stypendium za osiągnięcia artystyczne otrzymały dwie uczennice Milena Mrzygłocka z klasy III LP oraz Sandra Skurnóg również z klasy III LP


Certyfikat dla Zespołu Szkół Informatycznych i koordynatora za udział w akcji ogólnopolskiej pt. "Idą święta, nie o sms-ie, lecz o kartce pamiętaj". Szkoła dzięki zaangażowaniu włączyła się w realizację działania wpisującego się w szeroko rozumianą profilaktykę e-uzależnień jak również w podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2019/2020 okreœlone przez MEN (pkt. 1 Profilaktyka uzależnień w szkołach i placówkach oświatowych)


Liceum Plastyczne

Prace fotograficzne naszych uczennic Liceum Plastycznego na wystawie pokonkursowej VI Międzynarodowego Biennale Fotografii Szkół Plastycznych. Decyzją międzynarodowego jury konkursu prace fotograficzne naszych uzdolnionych licealistek: Karoliny Kolosz (kl. II A LP), Julii Niemczyk (kl. II A LP) i Anny Pianowskiej (kl. II B LP) trafiły na prestiżową pokonkursową wystawę. Uczennice do konkursu przygotował dr Jerzy Wierzbicki.


Hanna Węsierska, uczennica klasy 2 A Liceum Plastycznego, zajęła trzecie miejsce w ogólnopolskim konkursie "Matematyczna Choinka". Hania swoją pracę wykonała na drukarce 3D. Program uczennica napisała sama. Nagrodzoną uczennicę do konkursu przygotowała Pani Agnieszka Kałuża-Horbaczewska, nasza nauczycielka matematyki.


Sandra Skurnóg, uczennica 3 klasy Liceum Plastycznego, otrzymała prestiżową nagrodę równorzędną w międzynarodowym konkursie - XLI Międzynarodowe Spotkania Artystyczne dla Dzieci i Młodzieży "Moja Przygoda w Muzeum". Nasza uczennica sięgnęła po laur w kategorii wiekowej 16-18 lat. Licealistkę do konkursu przygotowała Pani Maria Karpińska. "Witkacego niebo nad Słupskiem" - to tytuł pracy, którą stworzyła Sandra i za którą otrzymała prestiżową nagrodę.

 

Sukcesy uczniów Liceum Sztuk Plastycznych w konkursie ogólnopolskim na maskotkę i mędrca fundacji. Mirra Fesun IIA LP zajęła I miejsce, Sandra Olejniuk III LP zajęła II miejsce, Julia Patok IC LP i Albert Zawada III LP zajęli III miejsce, natomiast wyróżnienia otrzymali: Julia Macko IIA LP, Monika Domaros III LP, Ariel Mohr IIA LP , Julia Niemczyk IIA LP, Hanna Kapiszka IIA LP, Julia Pękała III LP, Laura Kostrubiec IC LP, Michał Warmiński IIA LP, Sara Sommerfeld IC LP, Julietta Demecka IIALP, Agnieszka Fordońska IA LP, Katarzyna Chmielewska IA LP. Uczniów do konkursu przygotowywała Pani Katarzyna Serafin.


Udział uczniów w 30 Edycji Olimpiady Wiedzy Archimedes Plus (matematyczna edycja). Konkurs odbył się w trzech kategoriach wiekowych, a uczestnicy mogli maksymalnie zdobyć 100 punktów. Największą liczbę punktów z LSP zdobyła Aleksandra Groblewska, tj. 68. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu, którzy z wielkim zaangażowaniem zmagali się z niełatwymi zadaniami matematycznymi wykraczającymi nierzadko poza zakres królowej nauk. Uczniów do konkursu przygotowywała Pani Agnieszka Kałuża-Horbaczewska.


Pani Monika Skwarek - nauczycielka matematyki w naszej szkole, po raz czwarty uzyskała tytuł honorowego Ambasadora Matematyki w obiektywie 2019 roku. Tytuł honorowego Ambasadora Matematyki w obiektywie przyznaje Minister Edukacji Naukowej, a patronat nad ambasadorami i konkursem sprawują: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Rzecznik Praw Dziecka, Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego, Prezydent Miasta Szczecin, JM Rektor Uniwersytetu Szczecińskiego oraz Zachodniopomorski Kurator Oświaty.Policyjne Liceum Ogólnokształcące


II miejsce dla reprezentacji dziewcząt z Zespołu Szkół Informatycznych w drużynowych biegach przełajowych w ramach Słupskiej Olimpiady Młodzieży na terenie Parku Kultury i Wypoczynku w Słupsku. Naszą szkołę godnie reprezentowały: Sandra Grybisz (kl. 3 TW), Wiktoria Borkowska i Julia Dydyna (kl. 3 PLO), Nikola Łykus, Nikola Kloskowska i Julia Walentynowicz (kl.2 PLO), Vanessa Barteczka i Julia Sołśnia (kl. 1 A PLO), Zuzanna Lica, Sandra Sobol i Małgorzata Kosior (kl. 1 B PLO), Wiktoria Szczęśniak i Natalia Treder (kl.1 C PLO), Małgorzata Gawłas, Daria Gierczak, Amelia Henich i Amelia Widawska (kl. 1 D PLO) oraz Marta Polewik Marta i Zuzanna Wierczyńska (kl. 1 B MLO). Indywidualnie najlepszą zawodniczką szkoły w zawodach została Natalia Treder. Opiekę trenerską nad naszymi sportsmenkami sprawował Pan Arkadiusz Herman.


Krystian Grajczyk, uczeń 2 klasy Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego, otrzymał powołanie do reprezentacji U19 (rocznik 2002 i starsi) Polish Soccer Skills. To ogromne wyróżnienie dla naszego ucznia. Powołanie do reprezentacji otrzymują wyłącznie osoby, które w trakcie obozów organizowanych w 2019 roku przez Polish Soccer Skills wykazały się ogromnym potencjałem piłkarskim oraz motorycznym. Krystian uczestniczył m.in. w obozach szkoleniowych w Pucku i Wałczu, gdzie był obserwowany przez sztab szkoleniowy Polish Soccer Skills. Czynnikiem decydującym o powołaniu naszego ucznia do reprezentacji PSS, była wyśmienita dyspozycja Krystiana podczas obozu w Wałczu - nasz licealista osiągnął tam 4 wynik pośród 6 tysięcy młodych zawodników biorących udział w testach sprawdzających potencjał piłkarski.


Pani Grażyna Linder, nasza nauczycielka fizyki, zdobyła Nagrodę Specjalną (nagroda dla nauczycieli) w Krajowym Finale Konkursu Naukowego E(x)plory 2019. Jury konkursu przyznało naszej nauczycielce Nagrodę Specjalną za wybitne osiągnięcia w pracy z młodzieżą w ramach Konkursu Naukowego E(x)plory - Pani Grażyna m.in. w bieżącym roku przygotowała największą liczbę zespołów naukowych dopuszczonych do prezentacji w półfinałach Konkursu Naukowego E(x)plory w tzw. Re(x)ach. Przypomnijmy: aż trzy zespoły z naszej szkoły dotarły do Regionalnego Konkursu E(x)plory.


I miejsce dla reprezentacji Zespołu Szkół Informatycznych w turnieju "Z Akademią Pomorską na sportowo". Reprezentację każdej szkoły tworzyły dwie drużyny (4 dziewczyny i 4 chłopców w każdej drużynie). W skład reprezentacji ZSI wchodzili: Nikola Łykus, Krystian Grajczyk (oboje kl. 2 Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego), Kinga Megger, Martyna Kij, Wiktoria Borkowska, Arkadiusz Taramas, Davyd Bezmen, Kewin Tkaczyszyn, Damian Dubielski, Seweryn Szymański (wszyscy z kl. 3 Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego). Naszych uczniów do zawodów przygotował Pan Arkadiusz Herman.


Udział uczniów Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego w Słupsku w XIV Pomorskim Biegu Niepodległości zorganizowanym przez Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Ustce oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Ustce pod kierownictwem Roberta Dąbrowskiego. W skład zespołu wchodzili: Davyd Bezmen, Damian Kopciał i Arkadiusz Taramas.


Dyplom uznania za kreatywność i motywację w propagowaniu postaw proekologicznych dla reprezentacji Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego w składzie: Pola Ligus, Weronika Kamińska, Martyna Gostomska, Małgorzata Gawłas, Amelia Henich, Weronika Anusz, Zuzanna Szamocka, Natalia Dub, Karolina Mydło, Małgorzata Puchalska, wszystkie uczennice z klasy 1 d PLO; uczennice zmierzyły się z wyzwaniem "Eko challenge - pokaż nam jak Wasza szkoła może być Eko".


Udział uczniów w 30 Edycji Olimpiady Wiedzy Archimedes Plus (matematyczna edycja). Konkurs odbył się w trzech kategoriach wiekowych, a uczestnicy mogli maksymalnie zdobyć 100 punktów. Największą liczbę punktów z PLO zdobył Kewin Tkaczyszyn, tj. 72 pkt. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu, którzy z wielkim zaangażowaniem zmagali się z niełatwymi zadaniami matematycznymi wykraczającymi nierzadko poza zakres królowej nauk. Uczniów do konkursu przygotowywała Pani Agnieszka Kałuża-Horbaczewska.Technikum Weterynarii


Tytuł "ZŁOTEJ SZKOŁY 2020" dla Technikum Weterynarii w ogólnopolskim rankingu perspektywy - Technika 2020. Nasza szkoła zajęła 5 miejsce w województwie, a 57 w kraju! To rewelacyjne osiągnięcie! Popularna, prestiżowa i zaszczytna "ZŁOTA TARCZA" wędruje do nas.


Tytuł: Ratownika zwierząt dla Pani Magdaleny Piniahy - nauczycielki przedmiotów zawodowych. Podczas kursu Pan Magda miała okazję pracować z najlepszymi i doświadczonymi w kraju lekarzami weterynarii, z udokumentowaną wiedzą z zakresu ratownictwa, psychologii, tresury zwierząt. Nasza nauczycielka dzięki uczestnictwu w intensywnym i bardzo wymagającym szkoleniu otrzymała bogate przygotowanie teoretyczne oraz solidne doświadczenie praktyczne.


Dyplom uznania dla Kamila Bieleckiego z 1 klasy Technikum Weterynarii, członka drużyny Oki za udział w VIII Ogólnopolskim Turnieju Maszyn Wiatrowych w Gdańsku.


Certyfikat:Medyczne Liceum Ogólnokształcące


III miejsce dla Izabeli Kasprzyk, uczennicy 3 klasy Medycznego Liceum Ogólnokształcącego, w Ogólnopolskim Konkursie Matematyczno-Fotograficznym "Kiedy spotkasz podczas wakacji Matematykę, to zrób jej zdjęcie". Nasza licealistka w niniejszym konkursie została doceniona za pracę pt. "Trapez prostokątny". Opiekę nad uczennicą sprawowała Pani Monika Skwarek.


II miejsce w finale Konkursu Historycznego pn. "101 rocznica odzyskania niepodległości" zajęła reprezentacja Medycznego Liceum Ogólnokształcącego w składzie: Natalia Pietrzak i Jakub Król (uczniowie kl. 3 MLO). Ponadto Jakub Król zajął indywidualnie II miejsce w niniejszym konkursie. Naszą młodzież do konkursu przygotował Pan Igor Kuc-Mikłaszewicz, nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie.

 

Sukces Pana Bartka Chomicza, nauczyciela języka angielskiego; Pan Bartek został laureatem prestiżowego ogólnopolskiego 24. Jesiennego Turnieju Recytatorskiego "Romantycznie", zdobywając tym samym podwójny laur w niniejszym konkursie. Po pierwsze: zdobył prestiżową i nobilitującą Nagrodę Jana Zdziarskiego oraz otrzymał zaszczytne wyróżnienie II stopnia. Organizatorem Jesiennego Turnieju Recytatorskiego jest Miejski Ośrodek Kultury w Szczecinie.


Udział uczniów w 30 Edycji Olimpiady Wiedzy Archimedes Plus (matematyczna edycja). Konkurs odbył się w trzech kategoriach wiekowych, a uczestnicy mogli maksymalnie zdobyć 100 punktów. Największą liczbę punktów z MLO zdobyła Martyna Ozdoba tj. 64 pkt. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu, którzy z wielkim zaangażowaniem zmagali się z niełatwymi zadaniami matematycznymi wykraczającymi nierzadko poza zakres królowej nauk. Uczniów do konkursu przygotowywała Pani Monika SkwarekNajwiększe sukcesy uczniów i nauczycieli w semestrze II roku szkolnego 2018/2019


III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie online #ortograf2019 - 100 trudnych wyrazów o tytuł Mistrza Ortografii. Uczestnikami byli uczniowie Zespołu Szkół Informatycznych w Słupsku.


Liceum Plastyczne

Aleksandra Łuczaj, uczennica III klasy Liceum Plastycznego, zajęła drugie miejsce w kategorii rysunku na IV Ogólnopolskim Biennale Rysunku i Malarstwa "Figury ciała", którego organizatorem było Liceum Plastyczne im. Piotra Potworowskiego w Poznaniu oraz Stowarzyszenie Kreska. "A pani w domu nie bili?" - tak brzmi tytuł nagrodzonej pracy konkursowej, którą stworzyła Ola. Na wystawę pokonkursową dostała się również praca Zuzanny Tomińskiej (praca pt. "Sen narkomana"). Nasze zdolne uczennice do konkursu przygotował Pan Sergiusz Powałka.


Nagroda Prezydenta Słupska dla Gabrieli Siecińskiej, uczennicy klasy IA Liceum Plastycznego im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w XI edycji konkursu "Niekontrolowany Obszar Wrażliwości". Nasza uzdolniona licealistka została doceniona za rzeźbę ceramiczną "Abstrakcyjna forma przestrzenna", którą stworzyła na potrzeby niniejszego konkursu. Gabriela w ramach nagrody otrzymała 750 zł.


Gabriela Siecińska i Dominika Trocha, uczennice pierwszej klasy Liceum Plastycznego, zajęły ex aequo II miejsce w XVIII Wojewódzkim Konkursie Twórczości Regionalnej Dzieci i Młodzieży pn. "MÓJ REGION". Nasze utalentowane artystki do konkursu przygotowała Pani Maria Karpińska. Organizatorem konkursu był Zespół Szkół Specjalnych w Kwidzynie.


W dniach 22-23 marca troje uczniów 3 klasy Liceum Plastycznego brało udział w Makroregionalnym Przeglądzie Rysunku, Malarstwa i Rzeźby, który w tym roku odbył się w Bydgoszczy. Joanna Laskowska, Aleksandra Łuczaj oraz Tadeusz Czomber reprezentowali naszą szkołę w artystycznych zmaganiach. Zadaniem młodzieży było wykonanie jednej pracy z natury prze 6 godzin z wyznaczonych dyscyplin. Asia wykonała pracę malarską, Ola rzeźbiarską a Tadeusz rysunkową. Do udziału w przeglądzie uczniów przygotowywali: Michał Rosa i Sergiusz Powałka.


Dominika Trocha (kl. 1A Liceum Plastycznego) oraz Dominika Barzowska (kl. 2 Liceum Plastycznego) otrzymały zaszczytne wyróżnienie w turnieju recytatorskim organizowanym w ramach eliminacji powiatowych 64. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Nasze utalentowane licealistki zdobyły wyróżnienia w kategorii młodzieży szkół ponadgimnazjalnych. Zmagania recytatorskie odbyły się w słupskim Ośrodku Teatralnym Rondo. Nad projektem czuwali instruktorzy: Panie Maja Frąckowiak i Ewelina Walczak oraz Pan Bartosz Chomicz.


Karolina Kolosz i Hanna Węsierska znakomicie spisały się podczas Konkursu Historycznego "Z Gryfem na chorągwiach" organizowanego w ramach V Słupskiego Festiwalu Historycznego. W niniejszym konkursie Hania zajęła II miejsce, natomiast Karolina zdobyła III miejsce. Nasze zdolne uczennice do konkursu przygotowywał Pan Kamil Domagała, nauczyciel historii.


Michał Warmiński otrzymał zaszczytne wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Malarskim "Obrazy muzyką malowane" w ramach Projektu "Stanisław Moniuszko dziękujemy". Celem konkursu było uczczenie dwusetnej rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki poprzez przedstawienie na obrazie scen inspirowanych jego utworami, popularyzacja twórczości Stanisława Moniuszki, rozbudzanie uczuć patriotycznych, pobudzenie wrażliwości i aktywności twórczej oraz promowanie talentów. Michała do konkursu przygotowała Pani Maria Karpińska.


Podziękowanie:


Amelia Abramowicz, uczennica pierwszej klasy Liceum Plastycznego, zajęła II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym Bezdroża Fantazji IV edycja pn. "W świecie poezji". Z kolei prestiżowe wyróżnienie otrzymała Klaudia Grzegorzewicz (również uczennica kl. I). Nasze utalentowane uczennice do konkursu przygotowała Pani Maria Karpińska.


Gabriela Kowaluk, uczennica pierwszej klasy naszego Liceum Plastycznego, zdobyła prestiżowe i zaszczytne wyróżnienie w 7.Międzynarodowym Konkursie Plastycznym "Labirynt Wyobraźni" - "Łódź Podwodna". W konkursie wzięło udział 4019 uczestników z Polski, Ukrainy, Rumunii i Chin, a także 30 polskich szkół artystycznych. Do wystawy pokonkursowej zakwalifikowano prace innych naszych uczennic Plastyka: Klaudii Majrowskiej, Klaudii Grzegorzewicz, Oliwii Szczepanek, i Amelii Abramowicz (wszystkie uczennice uczęszczają do kl. I). Naszą młodzież do konkursu przygotowała Pani Maria Karpińska.


Dominika Trocha i Cezary Płusa otrzymali prestiżowe wyróżnienia w XVII edycji Międzynarodowego Konkursu Plastycznego "Inne Spojrzenie". Naszych utalentowanych uczniów do konkursu przygotowała Pani Maria Karpińska.


Wyróżnienia w Ogólnopolskim Konkursie na Pi - Plakat 2019 dla Angeliki Koteckiej 2 LP, Alberta Zawady 2 LP, Agnieszki Kitowskiej 2 LP, Dominiki Kazały 4 LP. Opiekę nad naszymi uczniami sprawowała Pani Monika Skwarek. Celem konkursu było wyłonienie najbardziej kreatywnych prac, które przedstawią zastosowania liczby Pi.

 
 

Wyróżnienie dla Sandry Skurnóg 2 LP w XI Ogólnopolskim Konkursie Plastyczno - fotograficznym "Witkacy i ja".


Podziękowanie:


Udział w XI Konkursie Rzeźbiarskim dla dzieci i młodzieży im. Stanisława Zagajewskiego organizowanym przez Centrum Kultury "Browar B.", Muzeum Ziemi Kujawskiej i Bobrzyńskiej we Włocławku.


Udział naszej młodzieży w projekcie ogólnopolskim Start the change! Działaj lokalnie, zmieniaj globalnie.Policyjne Liceum Ogólnokształcące

Nagroda specjalna dla Justyny Sołśni za pracę pt. "Jedyneczka" w Ogólnopolskim Konkursie Matematyczno - Plastycznym "Matematyczne przeboje!". Konkurs składał się z dwóch etapów. Opiekunem uczennicy była Pani Agnieszka Kałuża - Horbaczewska.


Estera Szklarczyk, (klasa 2 A Policyjne Liceum Ogólnokształcące) oraz Kewin Tkaczyszyn (klasa 2 B Policyjne Liceum Ogólnokształcące), zostali finalistami etapu wojewódzkiego VI edycji ogólnopolskiego konkursu historycznego "Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii". Uczniów do konkursu przygotowywał Pan Stanisław Stefański. Zakres tematyczny konkursu obejmuje okres historii Polski lat 1970-1990.

 

Nagroda Słupskiego Ośrodka Kultury w ramach Samorządowego Konkursu Nastolatków "Ośmiu Wspaniałych" dla Roksany Zwary, uczennicy klasy 2 A Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego za szczególną pracę wolontariacką.


20 marca br. odbyły się zawody strzeleckie dla szkół ponadgimnazjalnych o profilu mundurowym z terenu miasta Słupska. Organizatorem zawodów był Zespół Szkół Mechanicznych i Logistycznych w Słupsku. Nasi uczniowie Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego: Daria Welzandt, Paweł Pszeniczny, Maciej Zierke, Dawid Wiśniewski i Krystian Grajczyk w klasyfikacji drużynowej zajęli I miejsce w zawodach.Ponadto w klasyfikacji indywidualnej drugie miejsce uzyskał Paweł Pszeniczny, a tuż za nim uplasował się na trzecim miejscu Maciej Zierke. Opiekunem i jednocześnie osobą przygotowującą uczniów do zawodów był Pan Arkadiusz Herman.

 

Udział uczniów w Ogólnopolskim Konkursie Maks Matematyczny. Nasi uczniowie świetnie zaprezentowali się podczas tego konkursu, zajmując bardzo dobre lokaty. Wyniki przedstawiają się następująco: w kategorii liceum (klasy drugie) Davyd Bezmen, uczeń klasy 2 B Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego, zdobył 5 miejsce w województwie. Ponadto w kategorii liceum (klasy trzecie) Wiktoria Kadłubańska, uczennica klasy 3B Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego, zdobyła 8 miejsce w województwie, Wiktoria Burda z klasy 3 A Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego zajęła 11 miejsce, natomiast klasowa koleżanka Wiktorii Weronika Opaczyk uplasowała się na 13 miejscu. Uczniów do konkursu przygotowała Pani Agnieszka Kałuża - Horbaczewska.

 

Zawody sportowe "Sprawni jak policjanci" o Puchar Komendanta Szkoły Policji w Słupsku dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych o profilu mundurowym. Nasi uczniowie Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego: Paweł Pszeniczny, Maciej Zierke, Dawid Wiśniewski, Davyd Bezmen, Damian Kopciał, Arkadiusz Taramas oraz Kewin Tkaczyszyn w klasyfikacji drużynowej zajęli I miejsce. Ponadto w klasyfikacji indywidualnej najlepszym zawodnikiem zawodów został nasz reprezentant z klasy policyjnej - Damian Kopciał. Opiekunem i jednocześnie osobą przygotowującą uczniów do zawodów był Pan Arkadiusz Herman.

 
 
 
 

Nasza reprezentacja z Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego w Słupsku w składzie: Daria Welzandt, Paweł Pszeniczny, Dawid Wiśniewski i Maciej Zierke została Wicemistrzem Polski w XI Ogólnopolskim Turnieju Klas Policyjnych organizowanym corocznie przez Szkołę Policji w Pile. Opiekunem i trenerem uczestników był Pan Arkadiusz Herman.

 
 
 

Nasze uczennice Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego stanęły na podium w ogólnopolskim konkursie matematyczno - humanistycznym "Z matematyką do rymu" zorganizowanym przez Centrum Popularyzacji Matematyki "SIGNUM" i Wydział Informatyki Politechniki Białostockiej. Miejsce pierwsze za pracę pod tytułem "Królowo nauk" zajęła Justyna Sołśnia. Opiekę nad uczennicą sprawowała Pani Agnieszka Kałuża - Horbaczewska. Z kolei miejsce drugie za pracę pt. "Prosta droga" zdobyła Roksana Czapnik. Opiekunką uczennicy była Pani Monika Skwarek.

 

42 Wojewódzkie Zawody Sportowo - Obronne "Sprawni jak żołnierze", organizowane przez Kuratorium Oświaty w Gdańsku. Reprezentacja Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego: Davyd Bezmen, Damian Kopciał i Arkadiusz Taramas, zajęła drugie miejsce, zostając jednocześnie Wicemistrzami województwa pomorskiego w Ogólnopolskich Zawodach Sportowo Obronnych "Sprawni jak żołnierze". Opiekunem i jednocześnie osobą przygotowującą uczniów do zawodów był Pan Arkadiusz Herman.


Zawody sportowe dla klas mundurowych podczas VI Pomorskiego Dnia Otwartego dla Klas o Profilu Policyjnym - Kacper Głowacki i Krystian Grajczyk reprezentujący naszą szkołę zajęli I miejsce w zawodach.


Kinga Megger i Agnieszka Weyhe (obydwie z kl. 2A Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego) otrzymały prestiżowe wyróżnienia w ogólnopolskim konkursie "Interpretacja jednego wiersza". Nasze licealistki do konkursu przygotowała Pani Maja Frąckowiak. Organizatorem konkursu była Biblioteka Gdańskich Szkół Autonomicznych.


Wyróżnienia w Ogólnopolskim Konkursie na Pi - Plakat 2019 dla Patrycji Stasiuk 1 PLO, Justyny Sołśnia 2 a PLO oraz Roksany Petrus 2 a PLO. Opiekę nad naszymi uczennicami sprawowały Panie: Monika Skwarek i Agnieszka Kałuża - Horbaczewska. Celem konkursu było wyłonienie najbardziej kreatywnych prac, które przedstawią zastosowania liczby Pi.

 

Uczennice naszej szkoły: Wiktoria Borkowska i Agnieszka Weyhe wzięły udział w V edycji wojewódzkiego konkursu plastycznego "Przemalowujemy Dzieła Mistrzów Św. Jerzy i smok Paola Uccella". Dziewczyny stworzyły własną, nowatorską interpretację uznanego dzieła sztuki. Prace uczennic zostały zaprezentowane na wystawie konkursowej w Patio ASP w Gdańsku (Targ Węglowy 6). Prace do konkursu zgłosiła Pani Maja Frąckowiak.


Podziękowanie:Technikum Weterynarii

Agnieszka Sakowicz, uczennica pierwszej klasy Technikum Weterynarii, została finalistką wojewódzkiego etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej im. majora Marka Gajewskiego "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1921 - 1956. Od Traktatu Ryskiego - do Żołnierzy Niezłomnych". Naszą zdolną uczennicę do Olimpiady przygotował Pan Stanisław Stefański.


Udział uczniów w Ogólnopolskim Konkursie Maks Matematyczny. Nasi uczniowie świetnie zaprezentowali się podczas tego konkursu, zajmując bardzo dobre lokaty. Wyniki przedstawiają się następująco: w kategorii liceum (klasy pierwsze) wyniki przedstawiają się następująco: Sandra Grybisz, uczennica klasy 2 Technikum Weterynarii, zdobyła 3 miejsce w województwie otrzymując wynik bardzo dobry oraz gwarancję udziału w kolejnej edycji konkursu. Natomiast Weronika Jarmuł (także ucz. 2 klasy Technikum Weterynarii) zdobyła 8 miejsce w województwie otrzymując wynik dobry. Uczniów do konkursu przygotowywała Pani Maria Lelakowska.


Pani Monika Skwarek nauczycielka matematyki, otrzymała zaszczytny tytuł Tutora. Nauczycielka ukończyła w Gdańsku prestiżową Szkołę Tutorów - wyjątkowy, wieloetapowy i wielogodzinny program rozwojowy dla osób związanych z edukacją, który kończy się otrzymaniem Certyfikatu Tutora I stopnia.


Uczennice naszej szkoły w kategorii szkół ponadgimnazjalnych laureatkami IX edycji ogólnopolskiego konkursu matematyczno - fotograficznego pt. "Matematyka w obiektywie", zorganizowanego przez Centrum Popularyzacji Matematyki "SIGNUM" w Białymstoku w ramach XI Podlaskich Dni Matematyki. Magdalena Zielińska (kl. 3 Technikum Weterynarii) zajęła II miejsce za pracę "90", natomiast Agata Dymitruk (kl. I Technikum Weterynarii) zdobyła III miejsce - uczennicę nagrodzono za pracę "Spirala Fermata". Nasze uczennice do konkursu przygotowały Panie Monika Skwarek (podopieczna Agata Dymitruk) i Agnieszka Kałuża - Horbaczewska (podopieczna Magda Zielińska).

 

Wiktoria Paszkiewicz, uczennica trzeciej klasy Technikum Weterynarii zdobyła I miejsce w finale (etap centralny) XLIII Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w bloku tematycznym: weterynaria. To niesamowity sukces naszej sympatycznej i uzdolnionej uczennicy oraz Pani Marty Malinowskiej, która przygotowywała Wiktorię do Olimpiady! Wiktoria okazała się najlepszą wśród uczniów techników weterynaryjnych z całej Polski!!! Jako laureatka ma zagwarantowany indeks na kierunek medycyna weterynaryjna na wybranej uczelni! Dodatkowo nasza uczennica jest zwolniona z egzaminu zawodowego oraz otrzymała atrakcyjną nagrodę pieniężną ufundowaną przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Za swoją pracę doceniona została również Pani Marta Malinowska, nasza nauczycielka i lekarz weterynarii, która, jak wspominaliśmy, solidnie i wytrwale przygotowywała Wiktorię do olimpijskiej rywalizacji.Medyczne Liceum Ogólnokształcące

Udział uczniów w Ogólnopolskim Konkursie Maks Matematyczny. Nasi uczniowie świetnie zaprezentowali się podczas tego konkursu, zajmując bardzo dobre lokaty. Wyniki przedstawiają się następująco: w kategorii liceum (klasy drugie) dobrze wypadła Aleksandra Michałowska z klasy 2 Medycznego Liceum Ogólnokształcącego, która zdobyła 8 miejsce, z kolei jej klasowa koleżanka Iwona Tulula zajęła pozycję 12. Uczniów do konkursu przygotowywała Pani Monika Skwarek.

 
 

Brązowy medal dla Martyny Szaniawskiej, uczennicy pierwszej klasy Medycznego Liceum Ogólnokształcącego, podczas Pucharu Polski juniorów młodszych w judo w Bytomiu. Martyna walczyła w kategorii do 70 kg. Była bardzo dobrze przygotowana do zawodów.


Iwona Tulula (kl. 2 Medycznego Liceum Ogólnokształcącego) otrzymała prestiżowe wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie "Interpretacja jednego wiersza". Nasze licealistki do konkursu przygotowała Pani Maja Frąckowiak. Organizatorem konkursu była Biblioteka Gdańskich Szkół Autonomicznych.

Udział uczniów w konkursie "Polska w Unii" organizowanym dla szkół ponadgimnazjalnych województwa pomorskiego przez Ośrodek Badań Integracji Europejskiej Uniwersytetu Gdańskiego i Biuro Jarosława Wałęsy Posła do Parlamentu Europejskiego.

 

Wyróżnienia w Ogólnopolskim Konkursie na Pi - Plakat 2019 dla Martyny Ozdoby 2 MLO, oraz Kingi Sadło 1 MLO. Opiekę nad naszymi uczennicami sprawowała Pani Monika Skwarek. Celem konkursu było wyłonienie najbardziej kreatywnych prac, które przedstawią zastosowania liczby Pi.

 

Udział naszej młodzieży w projekcie ogólnopolskim Start the change! Działaj lokalnie, zmieniaj globalnie.Politechniczne Liceum Ogólnokształcące

Michał Stępnik, uczeń 3 klasy Politechnicznego Liceum Ogólnokształcącego, zdobył prestiżowe wyróżnienie w XIV edycji ogólnopolskiego konkursu "Fizyczne Ścieżki!" Nasz uzdolniony licealista w ramach konkursu napisał błyskotliwy i oryginalny esej pt. "Teraźniejszość nie istnieje", budząc wielkie zainteresowanie wśród członków jury konkursowego. Ucznia do konkursu przygotowała Pani Grażyna Linder.


Z przyjemnością informujemy, że trzy drużyny Zespołu Szkół Informatycznych znakomicie zaprezentowały się podczas regionalnego etapu Konkursu Naukowego E(x)plory, który odbył się w szczecińskim Technoparku Pomerania. Nasi uczniowie decyzją jury uzyskali prestiżowy tytuł "Młodego Naukowca E(x)plory"! Oskar Szczepański zaprezentował pracę pt. "Wcielenia dźwięku", Krzysztof Rogiński zapoznał uczestników konkursu z projektem "Plecak zwiększający bezpieczeństwo uczniów", z kolei Dawid Pogorzalski wspólnie z uczennicami z innych słupskich szkół: Moniką Kisielewską (II LO im. A. Mickiewicza) i Natalią Nowak (Zespół Szkół Mechanicznych i Logistycznych) zaprezentował projekt "Postaw na kiszonki". Opiekę nad projektami naszej młodzieży sprawowała Pani Grażyna Linder oraz Pan Marcin Kisielewski.


Oskar Szczepański, Daniel Brongoszewski, Michał Stępnik i Dawid Pogorzalski otrzymali zaszczytne wyróżnienia w Ogólnopolskim Konkursie Fizycznym "Eureka". Szczególnie należy podkreślić, iż Oskar Szczepański otrzymał "bardzo dobry wynik" - co według regulaminu oznacza szczególne wyróżnienie konkursowe. Naszych zdolnych licealistów do konkursu przygotowała Pani Grażyna Linder.

Inne - Szkoła Mistrzostwa Sportowego

Udział uczniów w 29 Edycji Olimpiady Wiedzy Archimedes Plus (matematyczna edycja). Konkurs odbył się w trzech kategoriach wiekowych, a uczestnicy mogli maksymalnie zdobyć 100 punktów. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu, którzy z wielkim zaangażowaniem zmagali się z niełatwymi zadaniami matematycznymi wykraczającymi nierzadko poza zakres królowej nauk.


Udział szkoły w Ogólnopolskim Konkursie online #ortograf2019 - 100 trudnych wyrazów o tytuł Mistrza Ortografii. Uczestnikami byli uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego zarówno podstawówki jak i gimnazjum.

 

Udział uczniów w Ogólnopolskim Konkursie Maks Matematyczny. Nasi uczniowie świetnie zaprezentowali się podczas tego konkursu, zajmując bardzo dobre lokaty. Wyniki przedstawiają się następująco: w kategorii szkoła podstawowa - uczniowie klasy VII Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego zajęli następujące miejsca w skali województwa: Mateusz Maćkowiak zdobył 2 miejsce w województwie z wynikiem bardzo dobry (otrzymał darmowe czasopismo LOGI), Maciej Szypuła zajął 5 miejsce z wynikiem dobry, a Paweł Panek uplasował się na 9 miejscu. Uczniów do konkursu przygotowywała Pani Maria Lelakowska.

 

Pani Monika Stępnik, Dyrektor naszej szkoły oraz Pani Maria Lelakowska, nauczycielka matematyki, otrzymały zaszczytny tytuł Tutora. Panie ukończyły w Gdańsku prestiżową Szkołę Tutorów - wyjątkowy, wieloetapowy i wielogodzinny program rozwojowy dla osób związanych z edukacją, który kończy się otrzymaniem Certyfikatu Tutora I stopnia.


Wojciech Pawlina, uczeń klasy VII Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego, osiągnął świetny wynik w kategorii: kadet (kl. VII - VIII), zdobywając 92,50 punktów w Międzynarodowym Konkursie "Kangur Matematyczny". To bardzo dobry rezultat świadczący o dużym potencjale naszego młodego sportowca i świetnym przygotowaniu do konkursu. Wojtka do konkursu przygotowała Pani Maria Lelakowska, nauczycielka matematyki.


Uczniowie 3 klasy Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego Kornel Kaniowski i Patryk Wólczyński otrzymali zaszczytne wyróżnienia w Ogólnopolskim Konkursie EDI PANDA. Kornel zajął w konkursie 7 miejsce (uzyskał na teście 54 punkty), natomiast Patryk uplasował się na 8 miejscu (uzyskał na teście 53 punkty). Maksymalnie można było uzyskać z testu 60 punktów. Z trzecich klas gimnazjalnych wzięły udział 634 osoby! Naszych uczniów do konkursu przygotowała Pani Maria Lelakowska.

Podziękowania:

 


Największe sukcesy uczniów i nauczycieli w semestrze I roku szkolnego 2018/2019


Zespół Szkół Informatycznych został uhonorowany tytułem "Dobrze Zaprojektowanej Szkoły 2019" za promowanie pracy metodą projektu oraz wspieranie młodzieży w podejmowaniu ambitnych wyzwań edukacyjnych. Zaszczytny tytuł naszym placówkom przyznało wydawnictwo Nowa Era w ramach ogólnopolskiego konkursu "Projekt z klasą". Opiekunkami projektu były Panie: Monika Skwarek i Maria Lelakowska, nauczycielki matematyki, które otrzymały z kolei tytuł "Projektanta edukacji 2019" za przygotowanie projektu edukacyjnego do IX edycji ogólnopolskiego konkursu wydawnictwa Nowa Era "Projekt z klasą" oraz inspirowanie młodzieży do podejmowania ambitnych wyzwań edukacyjnych.

 

Informacje o stypendiach:

Stypendium Prezesa Rady Ministrów za wysokie wyniki w nauce i wzorowe zachowanie w tym roku szkolnym otrzymali: Kajetan Wójcik III LP, Sandra Grybisz II TW, Wiktoria Kadłubańska III b PLO, Michał Stępnik III POLO. Serdecznie gratulujemy!
Stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego otrzymała uczennica 4 klasy Technikum Weterynarii Marta Osojca, w ramach projektu pn.: "Programy motywacyjne dla uczniów pomorskich szkół zawodowych". Gratulujemy!


Tytuł Szkoły na medal:

Nasza ukochana placówka zdobyła II miejsce w etapie powiatowym prestiżowego plebiscytu pt. "Szkoła na medal", który odbywał się pod honorowym patronatem Mieczysława Struka, marszałka województwa pomorskiego.


Liceum Plastyczne

Sandra Skurnóg, uczennica klasy drugiej Liceum Plastycznego, zdobyła prestiżową Nagrodę Przewodniczącego Jury prof. dr. hab. Jana Rylke na VII Międzynarodowym Konkursie Plastycznym "Pamiętajcie o ogrodach. Przecież stamtąd przyszliście...". Na konkurs rekomendowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Rzeczypospolitej Polskiej napłynęła rekordowa liczba 754 prac z rekordowej liczby 37 szkół plastycznych z Polski i z zagranicy. "Wejście - przejście - wyjście" - taki tytuł nosi praca stworzona przez naszą utalentowaną licealistkę. -To tryptyk, wyobrażający ogród w artystycznym aspekcie. Opiekę artystyczną nad uczennicą sprawował Pan Sergiusz Powałka.


Podziękowanie:

 

Kajetan Wójcik, uczeń trzeciej klasy Liceum Plastycznego, zdobył zaszczytne wyróżnienie w 4. Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Słowem malowane". Na konkurs nadesłano 551 prac z 75 placówek, m. in. z Zielonej Góry, Zakopanego, Dobrego Miasta, Małdyt, Miączyna, Łomży, Zduńskiej Woli, Łodzi, Szczytna, Borkowa, Bartoszyc oraz Lidzbarka Warmińskiego. W tym roku konkurs ogłoszono pod hasłem "100x100 dla Niepodległej" honorując stulecie odzyskanej wolności przez ojczyznę. Zadaniem uczestników było wykonanie ilustracji do wybranego tekstu literackiego, który kojarzy się z tematem polskości. Nasz utalentowany licealista w ramach konkursu wykonał ilustrację będącą mocno abstrakcyjną interpretacją "Reduty Ordona" (wiersz Adama Mickiewicza).


Troje naszych uczniów 3 klasy Liceum Plastycznego: Klaudia Galek, Jordan Fiszka Borzyszkowski i Kajetan Wójcik, zakwalifikowało się do II etapu IV Ogólnopolskiego Biennale Aranżacji Przestrzeni, organizowanego przez Zespół Państwowych Szkół Plastycznych im. Wojciecha Gersona w Warszawie. Nasi młodzi artyści wspólnie z opiekunkami (Panie: Anna Wojcieszek i Julita Rzeppka) zameldują się 12 grudnia w Warszawie i przez trzy dni będą brać udział w warsztatach konkursowych oraz wykładach.

 

Podziękowanie:

 


Udział uczniów w VI edycji Ogólnopolskiego Konkursu z Mitologii w roku szkolnym 2018/2019

 


Udział uczniów w IV edycji Ogólnopolskiego konkursu z języka polskiego pt. "Wspomnienie o Irenie Sendlerowej" w roku szkolnym 2018/2019

 


Uczniowie naszego Plastyka zostali laureatami, a także otrzymali wyróżnienia, w Ogólnopolskim konkursie plastycznym "Choinki Jedynki" - "Tajemnice Świąt Bożego Narodzenia" organizowanym w ramach Akcji Charytatywnej Programu 1 Polskiego Radia "Choinki Jedynki 2018" na rzecz Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko" oraz Fundacji "Pomóż mi żyć" z Gdańska. Cezary Płusa (kl. I B LP) został laureatem nagrody głównej, natomiast Amelia Abramowicz (kl.I A LP) i Roksana Petrus (kl. I B LP) otrzymały wyróżnienie. Dodatkowo praca Cezarego Płusy weźmie udział w licytacji, z której dochód zostanie przeznaczony na cele charytatywne. Jury konkursowe wybrało 20 prac nagrodzonych i 40 wyróżnionych spośród wszystkich nadesłanych przez uczestników konkursu. Uczniów do konkursu przygotowała Pani Maria Karpińska.Wyróżnienie dla Jordana Fiszka Borzyszkowskiego podczas warszawskiego finału IV Ogólnopolskiego Biennale Aranżacji Przestrzeni. Projekt stworzony przez naszego ucznia w trakcie finałowych warsztatów konkursowych został rewelacyjnie przyjęty przez jurorów - wykładowców ASP w Warszawie. Ucznia do konkursu przygotowywały Panie Anna Wojcieszek i Julita Rzeppka. Organizatorem konkursu był Zespół Państwowych Szkół Plastycznych im. W. Gersona w Warszawie we współpracy z Akademią Sztuk Pięknych w Warszawie pod patronatem: Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego - Departament Szkolnictwa Artystycznego i Edukacji Kulturalnej oraz Centrum Edukacji Artystycznej.


Troje naszych uczniów Liceum Plastycznego: Sandra Skurnóg, Angelika Kotecka oraz Albert Zawada zostało zauważonych na Ogólnopolskim Konkursie "Młodych Bajanie: Świat Widziany Moimi Oczami" organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury w Zgierzu. Sandra zajęła II miejsce za tryptyk "Upside down", Angelika otrzymała wyróżnienie za pracę "Parostatkiem w piękny rejs", z kolei Albert został wyróżniony za tryptyk "Morze". Naszych młodych artystów do konkursu przygotował Pan Sergiusz Powałka.

 

Nasi uczniowie uczestniczyli w V Konkursie Historycznym o zasięgu ogólnopolskim "Polska...Nasza Niepodległa". Kwalifikację do wystawy otrzymała Angelika Kotecka uczennica 2 klasy Liceum Plastycznego. Młodzież do konkursu przygotował Pan Stanisław Stefański.


Podziękowania:Policyjne Liceum Ogólnokształcące

Pani Agnieszka Kałuża-Horbaczewska - nauczycielka matematyki w naszej szkole uzyskała tytuł honorowego Ambasadora Matematyki w obiektywie 2018. Tytuł honorowego Ambasadora Matematyki w obiektywie przyznaje Minister Edukacji Naukowej, a patronat nad ambasadorami i konkursem sprawują: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Rzecznik Praw Dziecka, Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego, Prezydent Miasta Szczecin, JM Rektor Uniwersytetu Szczecińskiego oraz Zachodniopomorski Kurator Oświaty.


Udział uczniów w VI edycji Ogólnopolskiego Konkursu z Mitologii w roku szkolnym 2018/2019

 
 

Podziękowania:

 

Udział uczniów w IV edycji Ogólnopolskiego konkursu z języka polskiego pt. "Wspomnienie o Irenie Sendlerowej" w roku szkolnym 2018/2019

 
 

Udział uczniów w IV edycji Ogólnopolskiego konkursu z języka polskiego pt. "Życie i twórczość Juliusza Słowackiego" w roku szkolnym 2018/2019

 

II miejsce w drużynowych biegach przełajowych w ramach Słupskiej Olimpiady Młodzieży dla reprezentacji dziewcząt z Zespołu Szkół Informatycznych. Naszą szkołę godnie reprezentowały: Grybisz Sandra 2TW, Szaniawska Martyna 1 MLO, Megger Kinga 2A PLO, Jaskuła Joanna 2A PLO, Dydyna Julia 2B PLO, Borkowska Wiktoria 1B PLO, Skrobek Martyna 2 PLO, Burda Wiktoria 2A PLO, Maksymiuk Wiktoria 2B PLO, Welzandt Daria 3B PLO, Gawenda Sandra 3B PLO, Stukan Natalia 1 PLO, Łukus Nikola 1 PLO, Szczęsna Patrycja 1 PLO, Walentynowicz Julia 1 PLO. Opiekę trenerską nad naszymi sportsmenkami sprawował Pan Arkadiusz Herman.


III miejsce w sztafetowych biegach przełajowych w ramach Słupskiej Olimpiady Młodzieży dla reprezentacji dziewcząt. Naszą szkołę reprezentowały: Welzandt Daria z kl. 3B PLO, Burda Wiktoria i Kępczyńska Magdalena z kl. 3A PLO, Martyna Szaniawska z kl. 1 MLO, Barzowska Dominika z kl. 2 LP, Dydyna Julia , Borkowska Wiktoria i Maksymiuk Wiktoria z kl. 2B PLO, Kij Martyna z kl. 2A PLO oraz Stukan Natalia, Łukus Nikola i Walentynowicz Julia z kl. 1 PLO. Opiekun uczennic Pan Arkadiusz Herman jest bardzo dumny z postawy swoich podopiecznych, które pomimo trudności dzielnie walczyły na swoich zmianach biegowych i ma do nich ogromny szacunek za wkład jaki włożyły, aby godnie reprezentować Zespół Szkół Informatycznych. Dzięki waleczności naszych biegaczek po dwóch konkurencjach w Słupskiej Olimpiadzie Młodzieży zajmujemy II miejsce.


Uczniowie klasy 2 A Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego w Słupsku, w ogólnopolskim konkursie "100/100 - Sto dobrych uczynków na sto lat Niepodległości" organizowanym przez Fundację Honor Pomagania Dzieciom, zajęli II miejsce spośród wszystkich szkół w Polsce, które brały udział w konkursie. Przypomnijmy, że zadaniem konkursowym było wykonanie stu dobrych uczynków przez jedną osobę bądź całą klasę, opisanie wszystkiego oraz przesłanie fotorelacji z przeprowadzonych działań. Działania naszych licealistów w ramach konkursu koordynował Pan Arkadiusz Herman.


IV miejsce dla Weroniki Opaczyk z 3 a klasy PLO w kategorii dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych w turnieju tenisa stołowego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych w ramach Słupskiej Olimpiady Młodzieży.

II miejsce w XIII Pomorskim Biegu Niepodległości zorganizowanym przez Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Ustce oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Ustce pod kierownictwem Roberta Dąbrowskiego przy współpracy z Dowództwem Centralnego Poligonu Sił Powietrznych w Ustce. Policyjne Liceum Ogólnokształcące w Słupsku reprezentowali: Paweł Pszeniczny, Damian Kopciał i Arkadiusz Taramas. Naszych licealistów do zawodów przygotował Pan Arkadiusz Herman.


Daniel Brzeziński, uczeń klasy 3A Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego, zakwalifikował się do etapu okręgowego III edycji Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności. Daniela do Olimpiady przygotowuje Pan Stanisław Stefański, nauczyciel historii w naszej szkole. Celem Olimpiady jest propagowanie wiedzy w zakresie nauk o bezpieczeństwie i nauk o obronności, kreowanie postaw patriotycznych, krzewienie zrozumienia i tolerancji wobec drugiego człowieka.


Podziękowania:


Nasi uczniowie uczestniczyli w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Przedmiotowej im. majora Marka Gajewskiego "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922. O niepodległość i granice Rzeczypospolitej". Młodzież do konkursu przygotował Pan Stanisław Stefański. "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego" to olimpiada tematyczna adresowana do zafascynowanych historią uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski, ze szczególnym uwzględnieniem uczniów zainteresowanych szeroko rozumianą historią wojskowości.

 

Podziękowania:


Udział uczniów w 29 Edycji Olimpiady Wiedzy Archimedes Plus (matematyczna edycja). Konkurs odbył się w trzech kategoriach wiekowych, a uczestnicy mogli maksymalnie zdobyć 100 punktów. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu, którzy z wielkim zaangażowaniem zmagali się z niełatwymi zadaniami matematycznymi wykraczającymi nierzadko poza zakres królowej nauk. Uczniów do konkursu przygotowywała Pani Agnieszka Kałuża-Horbaczewska i Monika Skwarek.

 


Technikum Weterynarii

Pani Monika Skwarek - nauczycielka matematyki w naszej szkole, po raz trzeci uzyskała tytuł honorowego Ambasadora Matematyki w obiektywie 2018. Tytuł honorowego Ambasadora Matematyki w obiektywie przyznaje Minister Edukacji Naukowej, a patronat nad ambasadorami i konkursem sprawują: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Rzecznik Praw Dziecka, Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego, Prezydent Miasta Szczecin, JM Rektor Uniwersytetu Szczecińskiego oraz Zachodniopomorski Kurator Oświaty.


III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie # Pan Tadeusz on-line. Uczestnikami były klasy 3A PLO, 3B PLO, 4LP, 3 MLO, 4TW oraz 3 PoLO. Po zalogowaniu się na platformie Konkursu, uczniowie sumiennie przygotowywali się, rozwiązując zadania i odpowiadając na pytania związane z opus magnum polskiego romantyzmu. Ćwiczenia na smarftonach okazały się ciekawym doświadczeniem edukacyjnym i, choć już na tym treningowym etapie należało się wykazać nie lada wiedzą z lektury, to uczestnicy poradzili sobie śpiewająco. Koordynatorem Konkursu w naszej szkole była pani wicedyrektor Maja Frąckowiak, która wraz z panią Eweliną Walczak i panią Bronisławą Boczoń - Sapetą przygotowały uczniów do zmagań z dziełem wieszcza Adama Mickiewicza.


Podziękowania:

 

Nasi uczniowie uczestniczyli w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Przedmiotowej im. majora Marka Gajewskiego "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922. O niepodległość i granice Rzeczypospolitej". Młodzież do konkursu przygotował Pan Stanisław Stefański. "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego" to olimpiada tematyczna adresowana do zafascynowanych historią uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski, ze szczególnym uwzględnieniem uczniów zainteresowanych szeroko rozumianą historią wojskowości.


Udział uczniów w 29 Edycji Olimpiady Wiedzy Archimedes Plus (matematyczna edycja). Konkurs odbył się w trzech kategoriach wiekowych, a uczestnicy mogli maksymalnie zdobyć 100 punktów. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu, którzy z wielkim zaangażowaniem zmagali się z niełatwymi zadaniami matematycznymi wykraczającymi nierzadko poza zakres królowej nauk. Uczniów do konkursu przygotowywała Pani Maria Lelakowska.


Z przyjemnością informujemy, że Pani Monika Skwarek, nasza kreatywna nauczycielka matematyki, zajęła III miejsce w etapie powiatowym prestiżowego plebiscytu Nauczyciel na Medal.


Podziękowania:

Zbiórka rzeczy potrzebnych na rzecz Fundacji Dziki Azyl - podziękowania dla Technikum Weterynarii

.


Medyczne Liceum Ogólnokształcące

Alicja Symko finalistką eliminacji okręgowych XLV Olimpiady Historycznej, która odbyła się 12 i 18 stycznia br. w Gdańsku na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Gdańskiego. Naszą zdolną licealistkę do Olimpiady przygotował Pan Stanisław Stefański, nauczyciel historii.Ogólnopolska Olimpiada Historyczna jest od 1973 r. organizowana przez największą organizację społeczną skupiającą badaczy i miłośników historii - Polskie Towarzystwo Historyczne. Organizacja Olimpiady wpisuje się w główne idee głoszone przez PTH - popularyzację historii i umacnianie świadomoœci historycznej młodego pokolenia.


Zespół Szkół Informatycznych otrzymał zaszczytny Certyfikat Pomorskiej Szkoły z Życiem za organizację na rzecz Fundacji DKMS akcji #KOMÓRKOMANIA, mającej na celu aktywne budowanie świadomoœci młodzieży w zakresie walki z nowotworami krwi oraz powiększenie bazy potencjalnych Dawców krwiotwórczych komórek macierzystych. Ponadto Pan Robert Zając, nasz dyrektor administracyjny, otrzymał prestiżowy tytuł Pedagoga z Życiem za organizację działań w naszej szkole w ramach akcji #KOMÓRKOMANIA. W akcję zaangażowała się cała nasza społeczność szkolna, a szczególne podziękowania należą się uczniom naszego Medycznego Liceum Ogólnokształcącego, którzy wspólnie z Panem Robertem koordynowali działania w naszej placówce.


Podziękowania:


Udział uczniów w VI edycji Ogólnopolskiego Konkursu z Mitologii w roku szkolnym 2018/2019

 

Podziękowania:


Udział uczniów w IV edycji Ogólnopolskiego konkursu z języka polskiego pt. "Wspomnienie o Irenie Sendlerowej" w roku szkolnym 2018/2019.

 
 

Udział uczniów w IV edycji Ogólnopolskiego konkursu z języka polskiego pt. "Życie i twórczość Juliusza Słowackiego" w roku szkolnym 2018/2019.Martyna Szaniawska, uczennica klasy I Medycznego Liceum Ogólnokształcącego, zajęła V miejsce w Międzynarodowym Turnieju Judo Warsaw Cup. W zawodach startowała rekordowa liczba 1800 zawodników z 35 państw, w tym reprezentacja Japonii! Nasza utalentowana uczennica ma na swoim koncie spektakularne sukcesy w judo. Martyna zdobyła m.in. mistrzostwo Polski młodziczek (2017 r.), wielokrotnie zwyciężała też w międzynarodowych i krajowych turniejach. Na co dzień trenuje w TS Judo Gryf Słupsk. Brawo!


Martyna Szaniawska, nasza uczennica pierwszej klasy Medycznego Liceum Ogólnokształcącego, wywalczyła tytuł wicemistrzyni Polski młodziczek w judo w kategorii do 70 kg. W walce finałowej spotkała się z zawodniczką Wybrzeża Gdańsk Paulinš Muszyńską. Martyna była aktywniejsza podczas całego pojedynku, lecz jej rywalka wykorzystała chwilę nieuwagi i skontrowała naszą uczennicę. Należy podkreślić, że to już drugi medal z Mistrzostw Polski wywalczony przez naszą bardzo uzdolnioną uczennicę. W ubiegłym roku Martyna wywalczyła złoty medal. Martyna Szaniawska jest zawodniczką TS Judo Gryf Słupsk.


Klasa I Medycznego Liceum Ogólnokształcącego zajęła III miejsce w ogólnopolskim konkursie "100/100 - Sto dobrych uczynków na sto lat Niepodległości" organizowanym przez Fundację Honor Pomagania Dzieciom. Zadaniem konkursowym było wykonanie stu dobrych uczynków przez jedną osobę bądź całą klasę, opisanie wszystkiego oraz przesłanie fotorelacji z przeprowadzonych działań. Akcja mogła być przeprowadzona na terenie szkoły lub swojej miejscowości i okolicach. Działania młodzieży koordynowała Pani Natalia Hendrych.


Nasi uczniowie uczestniczyli w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Przedmiotowej im. majora Marka Gajewskiego "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922. O niepodległość i granice Rzeczypospolitej". Młodzież do konkursu przygotował Pan Stanisław Stefański. "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego" to olimpiada tematyczna adresowana do zafascynowanych historią uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski, ze szczególnym uwzględnieniem uczniów zainteresowanych szeroko rozumianą historią wojskowości.

 

Udział uczniów w 29 Edycji Olimpiady Wiedzy Archimedes Plus (matematyczna edycja). Konkurs odbył się w trzech kategoriach wiekowych, a uczestnicy mogli maksymalnie zdobyć 100 punktów. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu, którzy z wielkim zaangażowaniem zmagali się z niełatwymi zadaniami matematycznymi wykraczającymi nierzadko poza zakres królowej nauk.

 


Politechniczne Liceum Ogólnokształcące

Udział uczniów w VI edycji Ogólnopolskiego Konkursu z Mitologii w roku szkolnym 2018/2019.


Michał Stępnik, uczeń 3 klasy Politechnicznego Liceum Ogólnokształcącego, zakwalifikował się do II etapu Olimpiady Wiedzy Technicznej. Michała do Olimpiady przygotowuje Pani Grażyna Linder, nauczycielka fizyki w naszej szkole. Organizatorem Olimpiady Wiedzy Technicznej jest Federacja Stowarzyszeń Naukowo - Technicznych NOT z siedzibą w Warszawie. Serdecznie gratulujemy Michałowi awansu i trzymamy kciuki za świetny występ naszego ucznia w Gdańsku.

 

Inne podziękowania:
Inne - Szkoła Mistrzostwa Sportowego

Szkoła Mistrzostwa Sportowego została uhonorowana tytułem "Dobrze Zaprojektowanej Szkoły 2019" za promowanie pracy metodą projektu oraz wspieranie młodzieży w podejmowaniu ambitnych wyzwań edukacyjnych. Zaszczytny tytuł naszym placówkom przyznało wydawnictwo Nowa Era w ramach ogólnopolskiego konkursu "Projekt z klasą". Opiekunkami projektu były Panie: Monika Skwarek i Maria Lelakowska, nauczycielki matematyki, które otrzymały z kolei tytuł "Projektanta edukacji 2019" za przygotowanie projektu edukacyjnego do IX edycji ogólnopolskiego konkursu wydawnictwa Nowa Era "Projekt z klasą" oraz inspirowanie młodzieży do podejmowania ambitnych wyzwań edukacyjnych.

 

I miejsce dla Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej - sztafetowe biegi przełajowe chłopców.


Uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego zostali laureatami Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego EDI PINGWIN. Paweł Panek, uczeń kl. 7 Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego zajął 5 miejsce w niniejszym konkursie (Patryk otrzymał dyplom laureata), natomiast Patryk Wólczyński z klasy 3 B Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego otrzymał zaszczytne wyróżnienie (uczniowi przyznano dyplom wyróżnienia). Naszych zdolnych sportowców do konkursu przygotowała Pani Maria Lelakowska, nauczycielka matematyki w naszej szkole. Warto przypomnieć, że w kategorii klas 7 do konkursu przystąpiło 253 osób! Każdy z przygotowanych przez organizatorów testów składał się z 30 pytań. Brawo!

 

Podziękowania:Największe sukcesy uczniów i nauczycieli w semestrze II roku szkolnego 2017/2018


Liceum Plastyczne

Nasi uczniowie i absolwenci rewelacyjnie spisali się podczas X Konkursu Plastycznego "Niekontrolowany Obszar Wrażliwości". Stypendium im. Stefana Morawskiego i Iwony Grzymskiej ufundowane przez Krzysztofa Grzymskiego w wysokości - 1.500,- zł przyznano naszej uczennicy Klaudii Zakrzewskiej za dwie prace "Martwa natura z pędzlem" i "Martwa natura z torebką". Z kolei nasza absolwentka Daria Elwart otrzymała Nagrodę Starosty Powiatu Słupskiego w wysokości 1.000 zł za dwie prace "Martwa natura". Wyróżnienia honorowe otrzymały również trzy nasze uczennice: Joanna Laskowska (martwa natura), Magdalena Majewska (martwa natura) i Alicja Grabska (martwa natura z błękitem i żółcią). Konkurs "Niekontrolowany Obszar Wrażliwości" adresowany jest do artystów ze Słupska i całego województwa pomorskiego. W tegorocznej edycji wzięło udział 90 autorów (73 malarzy i 17 rzeźbiarzy). Ogółem na konkurs wpłynęło 157 prac, w tym 125 obrazów i 32 rzeźby.

 

Uczniowie pierwszej klasy Liceum Plastycznego im. St. I. Witkiewicza zostali laureatami XVI Międzynarodowego Konkursu Plastycznego "Inne spojrzenie". Wiktoria Nowacka otrzymała równorzędną nagrodę, natomiast Tomasz Pyt i Sandra Skurnóg, zdobyli zaszczytne wyróżnienia. Uczniowie sięgnęli po laury w kategorii wiekowej - 14 - 16 lat. Naszych utalentowanych licealistów do konkursu przygotowała Pani Maria Karpińska. Tematem przewodnim prac były "Tajemnice Błękitnej Planety". Zadaniem uczestników konkursu było przedstawienie Ziemi w całej jej okazałości. W tym roku organizatorzy konkursu otrzymali prace z 402 placówek polskich oraz 45 placówek zagranicznych z 15 państw (Chiny, Nowa Zelandia, Czechy, Bułgaria, USA, Łotwa, Słowacja, Niemcy, Białoruś, Kazachstan, Rosja, Malta, Ukraina, Węgry, Indie).


Podziękowanie:


Sandra Skurnóg i Tomasz Pyt, nasi uczniowie Liceum Plastycznego im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Słupsku, zostali laureatami Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Kolorowa skarpetka - symbol niepasującego chromosomu, tolerancji i zrozumienia". W niniejszym konkursie Tomasz Pyt zajął II miejsce, natomiast Sandra Skurnóg zdobyła III miejsce. Naszych młodych, zdolnych artystów do konkursu przygotowała Pani Maria Karpińska. Na konkurs wpłynęło ponad 300 prac z całej Polski. Motywem przewodnim konkursu są osoby z zespołem Downa, ich radości i miłości, a także ich smutki i troski, ich zabawy, psoty, harce.

 
 
 

Podziękowania:

 

Tomasz Pyt, nasz utalentowany uczeń pierwszej klasy Liceum Plastycznego im. Stanisława Ignacego Witkiewicza, zajął II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie na Pi - Plakat 2018. Opiekę nad naszym licealistą sprawowała Pani Monika Skwarek. Celem konkursu było wyłonienie najbardziej kreatywnych prac, które przedstawią zastosowania liczby Pi.


V Edycja Ogólnopolskiego Konkursu Maks Matematyczny! Oto najlepsi nasi uczniowie w swoich kategoriach wiekowych: grupa 1: Salomea Skroś z klasy 2 LP z dziesiątym wynikiem w województwie. Uczennicę do konkursu przygotowała Pani Agnieszka Kałuża - Horbaczewska.


Nasi uczniowie zostali laureatami ogólnopolskiego konkursu pt. "Uśmiechnięte rozmaitości matematyczne". Alicja Orłowska i Dariusz Begiedza (kl. IV) zajęli II miejsce za wspólną pracę "Delta - man i Tangens" (praca w formie komiksu), natomiast Agnieszka Kitowska (kl. I) zdobyła III miejsce za pracę "Zakręcony Simson i jego kalkulator". Uczniowie sięgnęli po laury w kategorii: szkoła ponadgimnazjalna. Licealistów do konkursu przygotowała Pani Monika Skwarek.

 

Paulina Gierszewska (kl. II Liceum Plastycznego) zajęła II miejsce za pracę "Spirala logarytmiczna" w VIII edycji ogólnopolskiego konkursu matematyczno - fotograficznego pt. "Matematyka w obiektywie", zorganizowanego przez Centrum Popularyzacji Matematyki "SIGNUM" w Białymstoku w ramach X Podlaskich Dni Matematyki. Naszą licealistkę do konkursu przygotowywała Pani Agnieszka Kałuża - Horbaczewska.


III miejsce dla Weroniki Baziuk uczennicy drugiej klasy Liceum Plastycznego w ogólnopolskim konkursie matematyczno - humanistycznym pt. "Z matematyką do rymu" za wiersz pt. "Podróż po dziedzinie". Opiekę nad uczennicą sprawowała pani Agnieszka Kałuża - Horbaczewska.


II miejsce dla ucznia 2 klasy Liceum Plastycznego Jordana Fiszka Borzyszkowskiego oraz wyróżnienie dla Marty Wyczlińskiej z 4 klasy Liceum Plastycznego w X Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym i Fotograficznym "Witkacy i ja". Opiekę nad uczniem sprawował Pan Sergiusz Powałka, natomiast Martę do konkursu przygotowywała Pani Maria Karpińska.


Podziękowania:

 


Policyjne Liceum Ogólnokształcące

Drużyna Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego zajęła I miejsce w pierwszych zawodach międzyszkolnych Street Workout w Słupsku i tym samym zdobyła główną nagrodę - atlas treningowy do ćwiczeń. Na szczególne wyróżnienie zasłużyli: Arkadiusz Taramas i Damian Kopciał, którzy uzyskali najwięcej punktów indywidualnie w zawodach, pomimo że nie była prowadzona klasyfikacja indywidualna. Naszą Szkołę reprezentowali uczniowie klas pierwszych policyjnych w składzie: David Bezmen, Damian Kopciał, Konrad Rymarczyk, Arkadiusz Taramas i Damian Dubielski, pod czujnym okiem trenerskim pana Arkadiusza Hermana.

 
 

Uczennice Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego w składzie: Sandra Gawenda, Daria Welzandt - 2B PLO, Weronika Opaczyk , Wiktoria Burda - 2A PLO, Dorota Piekarz - 3A PLO, Diana Piątek, Agnieszka Stefańska - 3B PLO, Kinga Megger, Martyna Kij - 1A PLO oraz Wiktoria Borkowska i Wiktoria Maksymiuk - 1B PLO wygrały wszystkie mecze w swej grupie i awansowały do ścisłego finału rozgrywek koszykówki dziewcząt w ramach Słupskiej Olimpiady Młodzieży, w którym zajęły ostatecznie II miejsce. Nad taktyką gry i odpowiednią motywacją do meczów czuwał pan Arkadiusz Herman.


Julia Dydyna i Milena Mrzygłocka, uczennice pierwszej klasy Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego zostały finalistkami etapu wojewódzkiego Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej im. majora Marka Gajewskiego "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922. O niepodległość i granice Rzeczypospolitej". Nasze zdolne licealistki do konkursu przygotował Pan Stanisław Stefański. "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego" to olimpiada tematyczna adresowana do zafascynowanych historią uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski, ze szczególnym uwzględnieniem uczniów zainteresowanych szeroko rozumianą historią wojskowości.

 

Troje naszych uczniów: Wiktoria Jabłońska, Paulina Bobko (obydwie uczennice kl. II A Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego) i Jakub Groński (kl. II Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego) zostało laureatami etapu wojewódzkiego V edycji ogólnopolskiego konkursu historycznego "Olimpiada Solidarnoœci. Dwie dekady historii". Naszych zdolnych uczniów do konkursu przygotował Pan Stanisław Stefański.

V Edycja Ogólnopolskiego Konkursu Maks Matematyczny! Oto najlepsi nasi uczniowie w swoich kategoriach wiekowych: grupa 1: Agnieszka Weyhe z klasy 1 A PLO z szóstym wynikiem w województwie pomorskim, Martyna Skrobek z klasy 1 B PLO z dziewiątym wynikiem w województwie. W grupie drugiej najlepsza z naszej szkoły okazała się Wiktoria Kadłubańska z klasy 2 B PLO, która osiągnęła drugi wynik w naszym województwie, a czternasty w kraju, ponadto: Wiktoria Burda z klasy 2 A PLO zanotowała dziesiąty wynik w województwie. Z klas trzecich startował Szymon Szkil, który po raz kolejny zajął wysoką lokatę - drugie miejsce w województwie i czterdzieste piąte w kraju. Uczniów do konkursu przygotowała Pani Agnieszka Kałuża - Horbaczewska.

 
 

Reprezentacja Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego przy Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku została Wicemistrzem Polski w Turnieju Klas Policyjnych organizowanym corocznie przez Szkołę Policji w Pile. Zawodnicy zostali uhonorowani pięknym pucharem ufundowanym przez Komendanta Głównego Policji. Drużynę do Turnieju, w składzie: Alicja Nowicka, Szymon Szkil, Dawid Wiśniewski oraz Maciej Zierke, przygotował pan Arkadiusz Herman.

 
 
 

Wiktoria Burda, uczennica klasy II A Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego zakwalifikowała się do finału XV edycji Konkursu "Polska w Unii" pt. "Jakiej Unii potrzebuje Polska i jakiej Polski potrzebuje Unia?". Naszą licealistkę do konkursu przygotował Pan Stanisław Stefański.

 
 
 

W V Liceum Ogólnokształcącym im. Zbigniewa Herberta w Słupsku odbył się IV Powiatowy Konkurs Recytatorski i Poezji Śpiewanej "Podróże z Herbertem". Do rywalizacji o miano najlepszego interpretatora wierszy Herberta przystąpili uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych Słupska i powiatu słupskiego. Naszą szkołę w konkursie recytatorskim reprezentowały trzy uczennice: Daria Błaszczyk (kl. II B PLO), i Agnieszka Weyhe (kl. I A PLO). Nasze miłośniczki poezji Herberta do konkursu przygotował Pan Bartosz Chomicz i Pani Maja Frąckowiak.

 


Technikum Weterynarii

Uczennica 1 klasy Technikum Weterynarii Sandra Grybisz zdobyła II miejsce w regionalnym finale części teoretycznej XIX edycji ogólnopolskiego Konkursu Geologiczno - Środowiskowego Nasza Ziemia – środowisko przyrodnicze wczoraj, dzisiaj i jutro w 2018 r. organizowanego pod hasłem: "Tajemnice karbońskich lasów". Opiekunem Sandry był Pan Roman Waraksa.


Uczennice 1 klasy Technikum Weterynarii: Weronika Jarmuł i Sandra Grybisz pod opieką Pani Moniki Skwarek uczestniczyły w konkursie "Quadrathlon Informatyczny" w ramach Dni Informatyki organizowanym przez Instytut Matematyki Akademii Pomorskiej w Słupsku, przy współpracy firm Kaliop Poland, Macrologic S.A. oraz OptiNav. W pierwszym słupskim konkursie drużynowym "Quadrathlon Informatyczny", który składał się z 4 konkurencji:

 1. 1 z n, n > 2 (czyli popularny teleturniej 1 z 10)
 2. niech moc algorytmu będzie z Wami
 3. umiesz liczyć? ... w arkuszu kalkulacyjnym
 4. szperacz Internetowy

najlepiej spisaliśmy się w teleturnieju 1 z 10, zajmując tym samym III miejsce, a pytania nie były łatwe. Opiekę merytoryczną nad uczniami sprawowali: Pani Monika Skwarek oraz Pan Marcin Kisielewski.

 

Nasza szkoła zajęła I miejsce w ogólnopolskim Konkursie na event na Pi. Przygotowaliśmy najlepszą szkolną inicjatywę matematyczną w kraju związaną z tegorocznym Dniem Liczby Pi! W ramach konkursu nasi uczniowie i nauczyciele przygotowali szereg inicjatyw m.in. liczne konkursy, wystawę fotograficzną, projekty matematyczne oraz prezentacje multimedialne dotyczące liczby Pi. Młodzież przeprowadziła też happening - uczniowie utworzyli na placu przed szkołą żywą i kolorową liczbę Pi wraz z jej przybliżeniem. Event matematyczny, który przygotowała nasza szkoła koordynował zespół matematyczny: Monika Skwarek, Agnieszka Kałuża - Horbaczewska i Maria Lelakowska. Świetną pracę w zakresie realizacji materiałów wideo i zdjęć wykonał Pan Bartosz Norek, nasz nauczyciel języka angielskiego.


Na terenie Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie odbył się finał X edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Ergonomii i Bezpieczeństwie Pracy w Rolnictwie. Z przyjemnością informujemy, że w warszawskim finale naszą szkołę reprezentowała Wiktoria Paszkiewicz, uczennica klasy drugiej Technikum Weterynarii. Wiiktorię do konkursu przygotowała Pani Magdalena Piniaha. Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Ergonomii i Bezpieczeństwie Pracy w Rolnictwie należy do najtrudniejszych tego typu konkursów nie tylko w Polsce, ale i w Europie.

W Karolewie odbyły się eliminacje okręgowe XLII edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Naszą szkołę reprezentował Jakub Maksymiuk, uczeń klasy pierwszej Technikum Weterynarii, który w kategorii produkcja zwierzęca zajął bardzo wysokie 7 miejsce. Jakub startował jako jedyny pierwszoklasista w eliminacjach. Naszego zdolnego adepta weterynarii do olimpiady przygotowała Pani Magdalena Piniaha.


Politechniczne Liceum Ogólnokształcące

Uczniowie naszej szkoły w składzie: Anna Rogulska, Michał Stępnik, Dawid Pogorzalski, Daniel Brongoszewski, Oskar Szczepański (wszyscy z klasy 2 Politechnicznego Liceum Ogólnokształcącego), pod opieką Pani Moniki Skwarek uczestniczyli w dwóch konkursach dla uczniów szkół ponadpodstawowych: konkurs filmowy "Informatyka w naszej szkole - pół żartem, pół serio", w którym zajęliśmy II miejsce oraz w zawodach informatycznych szkół ponadpodstawowych "Quadrathlon Informatyczny". Najlepiej spisaliśmy się w teleturnieju 1 z 10, zajmując tym samym III miejsce, a pytania nie były łatwe . Opiekę merytoryczną nad uczniami sprawowali: Pani Monika Skwarek oraz Pan Marcin Kisielewski.

 
 

Młodzież z Zespołu Szkół Informatycznych uczestniczyła w eliminacjach regionalnych międzynarodowego konkursu "Odyseja Umysłu". Odyseja Umysłu to przyjazny program edukacyjny, w którym co roku bierze udział kilkadziesiąt tysięcy uczniów i studentów z całego świata. Celem konkursu jest rozwój zdolności twórczych, jakie posiada każdy młody człowiek. Uczy młodzież kreatywnego i krytycznego myślenia, angażując grupy uczestników w proces twórczego rozwiązywania problemów rozbieżnych - czyli takich, które rozwiązać można na wiele sposobów. Opiekę trenerską w tym roku sprawowały Panie Monika Skwarek i Ewa Tomaszewska.


Michał Stępnik (druga klasa Politechnicznego Liceum Ogólnokształcącego) zakwalifikował się do etapu finałowego ogólnopolskiego Konkursu Chemicznego pt. "Wygraj Indeks". Ucznia do konkursu przygotowywała Pani Hanna Gołaszewska - Gałat.

V Edycja Ogólnopolskiego Konkursu Maks Matematyczny! Oto najlepsi nasi uczniowie w swoich kategoriach wiekowych: grupa 2: Oskar Szczepański z klasy 2 POLO uplasował się na czternastym miejscu w województwie. Ucznia do konkursu przygotowywała Pani Monika Skwarek.

Uczniowie Politechnicznego Liceum Ogólnokształcącego znakomicie wypadli w Ogólnopolskim Konkursie Fizycznym "EUREKA". Michał Stępnik uzyskał bardzo dobry wynik, natomiast Anna Rogulska otrzymała prestiżowe wyróżnienie. Uczniów do konkursu przygotowała Pani Grażyna Linder, nauczycielka fizyki w naszej szkole.


Medyczne Liceum Ogólnokształcące

Wyróżnienie dla uczniów Medycznego Liceum Ogólnokształcącego w Ogólnopolskim konkursie na film promujący zasady savoir-vivre pt. "Od ignoranta do eleganta".


Podziękowanie:


Agnieszka Okrój, Karolina Szklarz (obydwie uczennice z klasy trzeciej Medycznego Liceum Ogólnokształcącego) zakwalifikowały się do etapu finałowego ogólnopolskiego Konkursu Chemicznego pt. "Wygraj Indeks". Uczennice do konkursu przygotowywała Pani Hanna Gołaszewska - Gałat.

Trzy zespoły z naszej szkoły wzięły udział w XV edycji Konkursu Wiedzy o Filmie X Muza. Z niełatwym testem zmierzyli się uczniowie z klasy 1 MLO - Martyna Ozdoba i Iwona Tulula, z klasy 1 A PLO - Roksana Zwara i Milena Polak oraz z klasy 2 PoLO - Ania Rogulska i Dawid Pogorzalski. Celem konkursu jest zachęcanie młodzieży zainteresowanej historią i teorią kina do pogłębiania wiedzy oraz uwrażliwianie młodych widzów na artystyczne walory filmu. Uczniowie otrzymali dyplomy za udział.

 

W V Liceum Ogólnokształcącym im. Zbigniewa Herberta w Słupsku odbył się IV Powiatowy Konkurs Recytatorski i Poezji Śpiewanej "Podróże z Herbertem". Do rywalizacji o miano najlepszego interpretatora wierszy Herberta przystąpili uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych Słupska i powiatu słupskiego. Naszą szkołę w konkursie recytatorskim reprezentowała uczennica: Martyna Ozdoba (kl. I MLO). Naszą miłośniczkę poezji Herberta do konkursu przygotował Pan Bartosz Chomicz i Pani Maja Frąckowiak.


Martyna Ozdoba (kl. I Medyczne Liceum Ogólnokształcące) zajęła I miejsce za pracę "Czy to leśne tangensoidy?" w VIII edycji ogólnopolskiego konkursu matematyczno - fotograficznego pt. "Matematyka w obiektywie", zorganizowanego przez Centrum Popularyzacji Matematyki "SIGNUM" w Białymstoku w ramach X Podlaskich Dni Matematyki. Naszą licealistkę do konkursu przygotowywała Pani Monika Skwarek.


Bardzo dobre wyniki naszych uczennic w Ogólnopolskim konkursie ekologicznym Eko - planeta otrzymują Monika Malesa i Iwona Tulula uczennice 1 klasy Medycznego Liceum Ogólnokształcącego.


Inne sukcesy oraz podziękowania:

Paweł Ostrowski i Kornel Kaniowski, nasi uczniowie kl. II B Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego, zostali laureatami Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego EDI Panda. Młodzi sportowcy zajęli ex aequo - czwarte miejsce w Polsce. W konkursie wzięło udział łącznie 628 gimnazjalistów z klas drugich z całego kraju!!! Nasi gimnazjaliści uzyskali po 57 punktów na 60 możliwych, co dało im na równi czwarty wynik w kraju. Uczniowie musieli zmierzyć się z testami matematycznymi składającymi się z 30 pytań. W rywalizacji konkursowej młodzi piłkarze pokonali ponad 600 rówieśników z klas drugich z całego kraju. Laureatów do konkursu przygotowała Pani Maria Lelakowska, nauczycielka matematyki w naszej szkole. Warto zaznaczyć, że w konkursie tym brał udział również Patryk Wólczyński, kolega klasowy Pawła i Kornela. Brawo!

 

Podziękowanie:


Inne podziękowania:

 

Inne: certyfikaty:Największe sukcesy uczniów w semestrze I roku szkolnego 2017/2018


Informacje o stypendiach

Stypendium Prezesa Rady Ministrów za wysokie wyniki w nauce i wzorowe zachowanie w tym roku szkolnym otrzymali: Kajetan Wójcik II LP, Marta Osojca III TW, Alicja Nowicka III a PLO, Michał Stępnik II POLO. Serdecznie gratulujemy!


Stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego otrzymała uczennica 4 klasy Technikum Weterynarii Dagmara Kosikowska, w ramach projektu pn.: "Programy motywacyjne dla uczniów pomorskich szkół zawodowych". Gratulujemy!


Liceum Plastyczne

Uczennice klasy II Liceum Plastycznego - Joanna Laskowska i Zuzanna Tomińska zostały wyróżnione na XIII Ogólnopolskim Biennale Rysunku i Malarstwa Klas Młodszych Szkół Plastycznych. Na tegoroczne Biennale nadesłano ponad 500 prac z 26 szkół plastycznych z Polski. Joanna Laskowska została wyróżniona za pracę pt. "Pranie", natomiast Zuzannę Tomińską wyróżniono za pracę pt. "Szalona firanka lecąca przez pokój". Nasze utalentowane licealistki do konkursu przygotowała Pani Maria Karpińska.

 

Podziękowania:


Podziękowania:


Uczniowie pierwszej klasy Liceum Plastycznego zdobyli wszystkie nagrody w ogólnopolskim konkursie matematyczno - statystycznym "Smog w liczbach". Konkurs został zorganizowanym przez Wydział Informatyki Politechniki Białostockiej, Polskie Towarzystwo Matematyczne Oddział w Białymstoku oraz Centrum Popularyzacji Matematyki SIGNUM w związku z Międzynarodowym Dniem Muzeów i Centrów Nauki - SPiN Day. Wyniki przedstawiają się następująco:
I miejsce Angelika Kotecka z 1 LP
II miejsce Julia Abramik z 1 LP
III miejsce Albert Zawada z 1 LP
Opiekę nad uczniami sprawowała Pani Monika Skwarek.

  

Podziękowania:


Stanisław Czomber, uczeń czwartej klasy Liceum Plastycznego, zajął II miejsce w I Ogólnokrajowym konkursie plastycznym "Kolej w mojej wyobraźni - kiedyś, dzisiaj lub w przyszłości". Nasz utalentowany licealista w ramach konkursu wykonał pracę pt. "Czołoarowowizja". Ucznia do konkursu przygotowała Pani Maria Karpińska. Organizatorem konkursu było Stowarzyszenie Krzewienia Sportu, Turystyki i Kultury "Kolejarz" w Warszawie oraz Kolejowe Towarzystwo Kultury w Krakowie.

Zuzanna Tomińska, uczennica drugiej klasy Liceum Plastycznego została finalistką jesiennej edycji ogólnopolskiego konkursu "Cztery pory karykatury. Rysunki roku 2017". Praca konkursowa naszej utalentowanej uczennicy zostanie zaprezentowana w 2018 roku na wystawie "Cztery Pory Karykatury. Rysunki Roku 2017" w Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego w Warszawie. Naszą finalistkę do konkursu przygotowała Pani Ania Wojcieszek.

II miejsce dla Joanny Laskowskiej oraz III miejsce dla Jordana Fiszki Borzyszkowskiego, uczniów z 2 klasy Liceum Plastycznego w ogólnopolskim konkursie pt. "Matematyczna Choinka". Konkurs został zorganizowany przez Wydział Informatyki Politechniki Białostockiej i koło naukowe Math4You. Opiekę nad młodzieżą sprawowała Pani Agnieszka Kałuża - Horbaczewska.

 

Podziękowania za udział w I edycji ogólnopolskiego konkursu plastycznego na projekt znaczka pocztowego pt. "Świat oczami młodych" dla Stanisława Czomber i Alicji Orłowskiej z 4 klasy Liceum Plastycznego.

 

Prace naszych uczniów Liceum Plastycznego im. Stanisława Ignacego Witkiewicza: Alicji Grabskiej (kl. IV), Eryka Romana i Kajetana Wójcika (obaj kl. II) zostały zaprezentowane na wystawie pokonkursowej III Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pt. "Śladami Kulisiewicza - wędrówki ze szkicownikiem". Naszych młodych artystów do udziału w konkursie przygotowała Pani Maria Karpińska. Uroczyste otwarcie wystawy pokonkursowej odbyło się w Centrum Rysunku i Grafiki im. Tadeusza Kulisiewicza w Kaliszu.


Stanisław Czomber, uczeń czwartej klasy Liceum Plastycznego, zajął II miejsce w I Ogólnokrajowym konkursie plastycznym "Kolej w mojej wyobraźni - kiedyś, dzisiaj lub w przyszłości". Nasz utalentowany licealista w ramach konkursu wykonał pracę pt. "Czołoarowowizja". Ponadto uczennica tej samej klasy Klaudia Zakrzewska otrzymała wyróżnienie. Uczniów do konkursu przygotowywała Pani Maria Karpińska. Organizatorem konkursu było Stowarzyszenie Krzewienia Sportu, Turystyki i Kultury "Kolejarz" w Warszawie oraz Kolejowe Towarzystwo Kultury w Krakowie.


Uczeń 2 klasy Liceum Plastycznego Kajetan Wójcik bardzo dobrze spisał się w 28 Edycji Olimpiady Wiedzy Archimedes Plus (matematyczna edycja). Konkurs odbył się w trzech kategoriach wiekowych, a uczestnicy mogli maksymalnie zdobyć 100 punktów. Kajetan uzyskał aż 72 punkty. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu, którzy z wielkim zaangażowaniem zmagali się z niełatwymi zadaniami matematycznymi wykraczającymi nierzadko poza zakres królowej nauk. Ucznia do konkursu przygotowała Pani Agnieszka Kałuża-Horbaczewska.


Uczennica pierwszej klasy Liceum Plastycznego Agnieszka Kitowska otrzymała wyróżnienie w Ogólnopolskim konkursie matematyczno - plastycznym "Od 1 do nieskończoności...czyli jeden wynik w nieskończonej ilości zadań". Opiekę nad uczennicą sprawowała Pani Monika Skwarek. Zadaniem uczestników konkursu było ułożenie własnego zadania tekstowego lub łamigłówki tak, aby rozwiązaniem była liczba 25, następnie zapisanie treści tegoż zadania i zilustrowanie go oraz przedstawienie dokładnego rozwiązania na osobnej kartce. Serdecznie gratulujemy sukcesu!


Podziękowania:


Wyróżnienie dla Karoliny Małeckiej z trzeciej klasy Liceum Plastycznego w Międzynarodowym Konkursie fotograficznym MATEMATYKA W OBIEKTYWIE, który jest częścią projektu naukowo-dydaktycznego MATHEMATICS IN FOCUS. Organizatorem przedsięwzięcia jest Wydział Matematyczno-Fizyczny Uniwersytetu Szczecińskiego. Celem projektu jest budowanie wspólnej płaszczyzny pomiędzy matematyką a sztuką fotografii, wspomaganie edukacji matematycznej, myślenia matematycznego, popularyzowanie wiedzy i kultury matematycznej. Uczennicę do konkursu przygotowywała Pani Monika Skwarek. Duże brawa za sukces na wielką skalę.Policyjne Liceum Ogólnokształcące

Uczennice Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego w składzie: Alicja Nowicka, Adriana Tabaka i Julita Rosiak w związku z otrzymaniem tytułu laureata pierwszej edycji ogólnopolskiego konkursu "Policjanci w służbie historii", uczestniczyły w gali finałowej zorganizowanej w Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL w Warszawie. Uczennice do konkursu przygotował Pan Arkadiusz Herman.Konkurs był adresowany do uczniów policyjnych klas mundurowych w ramach współpracy Instytutu Pamięci Narodowej z Komendą Główną Policji. Jego celem było zainteresowanie uczniów najnowszą historią Polski ze szczególnym uwzględnieniem historii Policji w czasach II Rzeczpospolitej i II wojny światowej oraz jej wkładu w odzyskiwanie przez Polskę niepodległości i odbudowę Państwa Polskiego.

  

Policyjne Liceum Ogólnokształcące otrzymało Certyfikat szkoły promującej honorowe oddawanie krwi. Zaszczytne świadectwo zostało wystawione przez Dyrekcję Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Słupsku. Uczniowie PLO wraz z nauczycielami zrealizowali inspirujące i nowatorskie scenariusze lekcji w ramach akcji "Twoja krew, moje życie", przyczyniając się tym samym do uzupełnienia wiedzy na temat Honorowego Oddawania Krwi i kształtowania pozytywnych postaw prospołecznych. Brawo!!!

IV miejsce w sztafetowych biegach przełajowych naszych uczennic w ramach Słupskiej Olimpiady Młodzieży. Naszą szkołę reprezentowały: Welzandt Daria i Gawenda Sandra z klasy 2B PLO, Barzowska Dominika z klasy 1 LP, Grybisz Sandra z klasy 1TW, Kępczyńska Magdalena i Burda Wiktoria z klasy 2A PLO, Barska Kamila z klasy 3B PLO, Brunke Daria, Kij Martyna i Oliwia Łukomska z klasy 1A PLO oraz Dydyna Julia i Borkowska Wiktoria z klasy 1B PLO.Wynik tym bardziej jest cenny, ponieważ nasze biegaczki nie mogły wystąpić w optymalnym składzie ze względu na urazy i problemy zdrowotne. Opiekun uczennic Pan Arkadiusz Herman był bardzo dumny z postawy swoich podopiecznych, które pomimo trudności dzielnie walczyły na swoich zmianach biegowych i ma do nich ogromny szacunek za wkład jaki włożyły, aby godnie reprezentować Zespół Szkół Informatycznych. Dzięki waleczności naszych biegaczek po dwóch konkurencjach w Słupskiej Olimpiadzie Młodzieży zajęliśmy II miejsce.

Uczniowie Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego w Słupsku w składzie: Szymon Szkil, Maciej Zierke i Paweł Pszeniczny po raz kolejny zajęli I miejsce w XII Pomorskim Biegu Niepodległości zorganizowanym przez Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Ustce oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Ustce pod kierownictwem Roberta Dąbrowskiego przy współpracy ze Starostwem Powiatowym w Słupsku, Dowództwem Centralnego Poligonu Sił Powietrznych w Ustce, Urzędem Miasta w Ustce, Urzędem Gminy Ustka oraz Urzędem Gminy Postomino. Na starcie biegu stanęło ponad 80 uczestników w zespołach trzyosobowych z różnych szkół z województwa pomorskiego oraz zachodniopomorskiego. Na trasie biegu na orientację uczestnicy musieli wykazać się umiejętnością czytania mapy, używania kompasu, strzelania z kbksu na odległości 50 metrów oraz rzucania granatem do celu, a także wiedzą historyczną dotyczącą walk narodowowyzwoleńczych od I rozbioru Polski do wyznaczenia granic II Rzeczpospolitej w 1921 r. Do zawodów uczniów przygotował pan Arkadiusz Herman.

I miejsce i awans do finałów wojewódzkich w kategorii dziewcząt dla Weronik Opaczyk z 2 klasy Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego w turnieju tenisa stołowego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych w ramach Słupskiej Olimpiady Młodzieży. Naszą szkołę w zawodach reprezentowały: Weronika Opaczyk (kl. 2A Policyjne Liceum Ogólnokształcące), Monika Domaros (kl. 1 Liceum Plastyczne) oraz Kinga Megger (kl. 1A Policyjne Liceum Ogólnokształcące).

Uczniowie PLO: Kewin Tkaczyszyn z klasy I B, Rebeka Durawa z klasy 3 A , Arkadiusz Taramas bardzo dobrze spisali się w 28 Edycji Olimpiady Wiedzy Archimedes Plus (matematyczna edycja). Konkurs odbył się w trzech kategoriach wiekowych, a uczestnicy mogli maksymalnie zdobyć 100 punktów. Kewin uzyskał aż 72 punkty, zaœ Rebeka i Arkadiusz 68 punktów. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu, którzy z wielkim zaangażowaniem zmagali się z niełatwymi zadaniami matematycznymi wykraczającymi nierzadko poza zakres królowej nauk. Uczniów do konkursu przygotowywała Pani Agnieszka Kałuża-Horbaczewska.

  

Podziękowania:

Pani Agnieszka Kałuża - Horbaczewska - nauczycielka matematyki w naszej szkole uzyskała tytuł honorowego Ambasadora Matematyki w obiektywie 2017. Tytuł honorowego Ambasadora Matematyki w obiektywie przyznaje Minister Edukacji Naukowej, a patronat nad ambasadorami i konkursem sprawują: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Rzecznik Praw Dziecka, Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego, Prezydent Miasta Szczecin, JM Rektor Uniwersytetu Szczecińskiego oraz Zachodniopomorski Kurator Oświaty.


 

Technikum Weterynarii

Drużyna "Eko Skwarki", składająca się z uczniów Technikum Weterynarii, uplasowała się w czołówce Ogólnopolskiego projektu edukacyjnego "Czas na zdrowie". Do rywalizacji przystąpiło blisko 300 drużyn z całego kraju. Nasi uczniowie zajęli wysokie 11 miejsce. Przedmiotem cyklicznego, trwającego kilka miesięcy Ogólnopolskiego projektu edukacyjnego "Czas na zdrowie" jest promocja zdrowego odżywiania, aktywności fizycznej i wiedzy na temat rolnictwa ekologicznego.

 
 
 
 
 

Podziękowania:

 

Pani Monika Skwarek - nauczycielka matematyki w naszej szkole, po raz drugi uzyskała tytuł honorowego Ambasadora Matematyki w obiektywie 2017. Tytuł honorowego Ambasadora Matematyki w obiektywie przyznaje Minister Edukacji Naukowej, a patronat nad ambasadorami i konkursem sprawują: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Rzecznik Praw Dziecka, Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego, Prezydent Miasta Szczecin, JM Rektor Uniwersytetu Szczecińskiego oraz Zachodniopomorski Kurator Oświaty.


Z przyjemnością informujemy, że Pani Monika Skwarek, nasza kreatywna nauczycielka matematyki, zajęła III miejsce w etapie powiatowym prestiżowego plebiscytu Nauczyciel na Medal. W sumie Pani Monika uzyskała 325 głosów, co jest rewelacyjnym wynikiem! Brawo!

 

Medyczne Liceum Ogólnokształcące

Medyczne Liceum Ogólnokształcące otrzymało Certyfikat szkoły promującej honorowe oddawanie krwi. Zaszczytne świadectwo zostało wystawione przez Dyrekcję Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Słupsku. Uczniowie MLO wraz z nauczycielami zrealizowali inspirujące i nowatorskie scenariusze lekcji w ramach akcji "Twoja krew, moje życie", przyczyniając się tym samym do uzupełnienia wiedzy na temat Honorowego Oddawania Krwi i kształtowania pozytywnych postaw prospołecznych. Brawo!!!


Specjalny Certyfikat Pomorskiej Szkoły z Życiem za organizację na rzecz Fundacji DKMS akcji #Komórkomania, mającej na celu aktywne budowanie świadomości młodzieży w zakresie walki z nowotworami krwi oraz powiększenie bazy potencjalnych Dawców krwiotwórczych komórek macierzystych. Ponadto Pan Robert Zając, dyrektor administracyjny w naszej placówce, otrzymał zaszczytny tytuł "Pedagoga z Życiem" za aktywną pomoc, wsparcie i zaangażowanie w organizacji akcji #Komórkomania. Serdecznie gratulujemy!

 

I miejsce dla Natalii Pietrzak oraz Moniki Malesy z 1 klasy Medycznego Liceum Ogólnokształcącego w ogólnopolskim konkursie pt. "Matematyczna Choinka". Konkurs został zorganizowany przez Wydział Informatyki Politechniki Białostockiej i koło naukowe Math4You. Opiekę nad uczennicami sprawowała Pani Monika Skwarek.


Politechniczne Liceum Ogólnokształcące

Uczniowie Zespołu Szkół Informatycznych bardzo dobrze zaprezentowali się w finale ogólnopolskiego Drużynowego Konkursu Naukowo - Technicznego EKOTECH 2017, zdobywając zaszczytny tytuł Finalisty. Finałowe rozstrzygnięcie odbyło się w Instytucie Maszyn Przepływowych Polskiej Akademii Nauk w Gdańsku. Naszą szkołę reprezentowały aż dwie drużyny, w skład których wchodzili następujący uczniowie: I drużyna: Daniel Brongoszewski, Michał Stępnik, Oskar Szczepański, II drużyna: Szymon Zając, Artsem Shlapak, Jordan Fiszka. Młodzież do konkursu przygotowała Pani Grażyna Linder. Serdecznie gratulujemy finalistom!

Podziękowania za udział w I edycji ogólnopolskiego konkursu plastycznego na projekt znaczka pocztowego pt. "Świat oczami młodych" dla Anny Rogulskiej z 2 klasy Politechnicznego Liceum Ogólnokształcącego.


Uczeń 2 klasy POLO Michał Stępnik bardzo dobrze spisał się w 28 Edycji Olimpiady Wiedzy Archimedes Plus (matematyczna edycja). Konkurs odbył się w trzech kategoriach wiekowych, a uczestnicy mogli maksymalnie zdobyć 100 punktów. Michał uzyskał aż 60 punktów. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu, którzy z wielkim zaangażowaniem zmagali się z niełatwymi zadaniami matematycznymi wykraczającymi nierzadko poza zakres królowej nauk. Ucznia do konkursu przygotowała Pani Monika Skwarek.

Podziękowania:

 

 

Największe sukcesy uczniów w semestrze II roku szkolnego 2016/2017


Liceum Plastyczne

Uczennice Liceum Plastycznego im. Stanisława Ignacego Witkiewicza zostały laureatkami XVII Pomorskiego Konkursu Plastycznego "Ziemia Kaszubska Słoneczna i Czysta". Nasze uzdolnione młode artystki: Judyta Ludwicka, Maria Walas, Sara Wencel, Urszula Mokijewska oraz Natalia Klasa bardzo dobrze spisały się w tegorocznej edycji XVII Pomorskiego Konkursu Plastycznego „Ziemia Kaszubska Słoneczna i Czysta”, zajmując czołowe lokaty w kategorii wiekowej 16-20 lat. Judyta Ludwicka zajęła I miejsce w konkursie prac rysunkowych, natomiast w konkursie prac malarskich równie bezkonkurencyjna okazała się Maria Walas, zdobywając I miejsce. Sara Wencel i Urszula Mokijewska ex aequo uplasowały się na trzecim miejscu. Prestiżowe wyróżnienie otrzymała Natalia Klasa. Uczennice do konkursu przygotowali: Pani Maria Karpińska i Pan Bogdan Jankowski.

 
 

Uczniowie Liceum Plastycznego zostali laureatami XV edycji Międzynarodowego Konkursu Plastycznego "Inne Spojrzenie". Na konkurs wpłynęło łącznie 3490 prac z całej Polski oraz 14 państw. Uczniowie z naszego plastyka: Hanna Lew Kiedrowska, Ewelina Babis, Aleksandra Podlubna, Sara Wencel i Eryk Roman sięgnęli po nagrody i wyróżnienia w XV edycji Międzynarodowego Konkursu Plastycznego "Inne Spojrzenie". "Barwy dzieciństwa" - taki był temat przewodni tegorocznej edycji konkursu. Eryk Roman i Sara Wencel zdobyli nagrody równorzędne w kategorii wiekowej 14-17 lat, natomiast Hanna Lew Kiedrowska sięgnęła po nagrodę równorzędną w kategorii wiekowej 17-19 - w tej samej kategorii wyróżnienie zdobyły Ewelina Babis i Aleksandra Podlubna. Uczniów do konkursu przygotowywali opiekunowie: Maria Karpińska, Julita Rzeppka oraz Bogdan Jankowski, nauczyciele w Liceum Plastycznym im. St. I. Witkiewicza w Słupsku.

Podziękowania:

Uczennica Judyta Ludwicka została laureatką prestiżowego ogólnopolskiego konkursu matematyczno - fotograficznego "Matematyka w obiektywie". Judyta z czwartej klasy Liceum Plastycznego im. St. I. Witkiewicza zajęła II miejsce za zdjęcie pt. "Roślinny kątomierz". Laureatkę do konkursu przygotowała pani Monika Skwarek, nauczycielka matematyki. Konkurs polegał na wykonaniu zdjęcia (lub zdjęć) zagadnienia matematycznego i dołączeniu krótkiego opisu, sfotografowanego "zjawiska". Uczestnicy mieli także za zadanie uruchomić wyobraźnię i spostrzegawczość w widzeniu otaczającego nas świata.

Nasi uczniowie znakomicie spisali się w Ogólnopolskim Konkursie Języka Niemieckiego Deutschfreund. Marta Wyczlińska, uczennica klasy trzeciej Liceum Plastycznego zajęła 15 miejsce w województwie pomorskim w kategorii klas drugich i trzecich. Nasi laureaci w nagrodę otrzymali Dyplomy uznania. Sukces jest o tyle większy, że w konkursie z województwa pomorskiego wzięło udział aż 396 uczniów. Laureatkę do konkursu przygotowywała Pani Dobrochna Grzesiuk.

Uczennica klasy pierwszej Liceum Plastycznego Sara Wencel zajęła I miejsce w prestiżowym Ogólnopolskim Konkursie Matematyczno - Plastycznym pt. "Matematyka - Lubię to!". Nasza licealistka sięgnęła po najwyższy laur w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Celem konkursu była popularyzacja matematyki, propagowanie i rozwijanie aktywności artystycznej wśród dzieci i młodzieży w wieku szkolnym, rozbudzanie twórczej inwencji oraz kształtowanie samodzielnego i kreatywnego myślenia. Z kolei zadaniem uczestników konkursu było zilustrowanie dowolną techniką pracy plastycznej na temat "Matematyka -Lubię to!". Opiekunem uczennicy była Pani Agnieszka Kałuża - Horbaczewska.

Uczennice Liceum Plastycznego bardzo dobrze spisały się w IX Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym i Fotograficznym "Witkacy i ja". Nasze uzdolnione licealistki sięgnęły po najważniejsze laury w kategorii prac fotograficznych. Klaudia Zakrzewska zajęła I miejsce - jury konkursowe nagrodziło ją za cykl 5 zdjęć pt. "Tribute to Witkacy" oraz cykl 4 zdjęć pt. "Maska". Na drugim miejscu uplasowała się Alicja Grabska - licealistkę doceniono za cykl 3 zdjęć pt. "Maska", natomiast Maja Olech zajęła III miejsce - naszą młodą artystkę nagrodzono za cykl 6 zdjęć pt. "Portret podwójny". Poza tym wyróżnienie otrzymała Daria Elwart, autorka cyklu zdjęć pt. "Metamorfoza", "Siostry", "Portret Wielokrotny". Uczennice do konkursu przygotowała Pani Agnieszka Babińska. Nasze utalentowane licealistki bardzo dobrze spisały się również w kategorii prac plastycznych. Ewelina Babis zajęła II miejsce (praca pt. "Elżbieta M.+ 2KwZ"), III miejsce zdobyła Aleksandra Klepin (praca pt. "Witkacy Wielki"), natomiast Magdalenę Łozińską wyróżniono za pracę pt. "Witkacy". Z kolei Nagroda Prezydenta Miasta Słupska - Roberta Biedronia trafiła do Klaudii Galek (praca: "Witkacy w Słupsku"). Uczennice do konkursu przygotowała Pani Maria Karpińska.

Praca duetu: Oli Klepin i Oli Pojałowskiej z klasy 2 Liceum Plastycznego uzyskała trzecie miejsce w ogólnopolskim konkursie "Zmaterializuj liczbę PI". Konkurs został zorganizowany przez Wydział Informatyki Politechniki Białostockiej i Studenckie Koło Naukowe Math4You w związku z obchodami Dnia Liczby Pi. Zadaniem konkursowym było przedstawienie pomysłu na to, jak można pokazać (zmaterializować, urealnić) liczbę Pi. Opiekunem młodzieży była Pani Monika Skwarek.

Kajetan Wójcik, uczeń pierwszej klasy Liceum Plastycznego zajął wysokie 7 miejsce w etapie wojewódzkim X Ogólnopolskiej Olimpiady Tematycznej im. majora Marka Gajewskiego "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1768-1864". Od Konfederacji Barskiej do Powstania Styczniowego - za wolność Waszą i Naszą. Naszego zdolnego licealistę do konkursu przygotowywał Pan Andrzej Fijałkowski. Kajetan Wójcik podczas etapu wojewódzkiego uzyskał w sumie 243 punkty (193 punkty z testu oraz 50 punktów za prezentację).

 

Politechniczne Liceum Ogólnokształcące

Szymon Zając, uczeń klasy pierwszej Politechnicznego Liceum Ogólnokształcącego aktywnie uczestniczył w Europejskim Tygodniu Młodzieży. Wydarzenie odbyło się w Mülheim an der Ruhr. Nasz licealista przez tydzień brał udział w licznych imprezach oraz eventach. Był jedynym reprezentantem Polski podczas tegorocznego spotkania młodzieży z całej Europy! Europejski Tydzień Młodzieży to międzynarodowe przedsięwzięcie, podczas którego młodzi ludzie z całej Europy uczestniczą w lekcjach, warsztatach, konkursach, zadaniach projektowych i debatach poœwięconych miejscu młodzieży w zintegrowanej Europie.

Uczennica Anna Rogulska została laureatką prestiżowego ogólnopolskiego konkursu matematyczno - fotograficznego "Matematyka w obiektywie". Anna Rogulska, uczennica pierwszej klasy Politechnicznego Liceum Ogólnokształcącego zajęła I miejsce za fotografię pt. "Idealna linia prosta a efekt złudzenia". Laureatkę do konkursu przygotowała pani Monika Skwarek, nauczycielka matematyki. Konkurs polegał na wykonaniu zdjęcia (lub zdjęć) zagadnienia matematycznego i dołączeniu krótkiego opisu, sfotografowanego "zjawiska". Uczestnicy mieli także za zadanie uruchomić wyobraźnię i spostrzegawczość w widzeniu otaczającego nas świata.

Podziękowania:

Nasi uczniowie znakomicie spisali się w Ogólnopolskim Konkursie Języka Niemieckiego Deutschfreund. Michał Stępnik, uczeń klasy pierwszej Politechnicznego Liceum Ogólnokształcącego zajął 9 miejsce w województwie pomorskim w kategorii klas pierwszych Nasi laureaci w nagrodę otrzymali Dyplomy uznania. Sukces jest o tyle większy, że w konkursie z województwa pomorskiego wzięło udział aż 396 uczniów. Laureata do konkursu przygotowywała Pani Aneta Łosińska.

Młodzież z naszej szkoły po raz pierwszy brała udział w konkursie matematyczno-logicznym Maks Matematyczny. Konkurs jest objęty patronatem w ramach programu edukacyjnego Łowimy Talenty, który jest formą wsparcia szkół w zakresie odkrywania i rozwijania uzdolnień dzieci i młodzieży. Najwyższą lokatę bo aż 9 miejsce w województwie pomorskim w swojej kategorii wiekowej uzyskał Michał Stępnik, uczeń pierwszej klasy Politechnicznej.

 

Szymon Zając, uczeń pierwszej klasy Politechnicznego Liceum Ogólnokształcącego, zajął III miejsce w tegorocznej edycji konkursu powiatowego "Doświadczenia pokazowe z fizyki". Konkurs okazał się szansą dla uczniów na sprawdzenie swoich możliwości, pokazania swoich pasji i zainteresowań, prezentacji nowych rozwiązań. Podczas konkursu Szymon zaprezentował bardzo pomysłową piramidę holograficzną - to jedno z niewielu urządzeń, które idealnie oddaje efekt hologramu, jest bardzo ciekawą formą prezentacji wizualnej.

Michał Stępnik, uczeń klasy pierwszej Politechnicznego Liceum Ogólnokształcącego otrzymał prestiżowe wyróżnienie w XXXIV Ogólnopolskim Sejmiku Matematyków. Nasz zdolny licealista został doceniony za pracę pt. "Zanim powstał kalkulator". Udział w Ogólnopolskim Sejmiku Matematyków Sejmiku polegał na przygotowaniu pracy z matematyki na temat sformułowany przez ucznia lub na temat narzucony przez organizatorów. Prace oprócz faktów zaczerpniętych z literatury musiały zawierać rozwiązania ciekawych problemów sformułowanych przez autora. Ucznia do konkursu przygotowywała Pani Monika Skwarek.

 

Technikum Weterynarii

Uczennica Magda Zielińska została laureatką prestiżowego ogólnopolskiego konkursu matematyczno - fotograficznego "Matematyka w obiektywie". Magda z pierwszej klasy Technikum Weterynarii uplasowała się na trzecim miejscu - uczennicę doceniono za pracę fotograficzną pt. "Nieskończoność w okręgu". Laureatkę do konkursu przygotowała pani Agnieszka Kałuża - Horbaczewska, nauczycielka matematyki. Konkurs polegał na wykonaniu zdjęcia (lub zdjęć) zagadnienia matematycznego i dołączeniu krótkiego opisu, sfotografowanego "zjawiska". Uczestnicy mieli także za zadanie uruchomić wyobraźnię i spostrzegawczość w widzeniu otaczającego nas świata.

Podziękowania:

Uczennice 4 klasy Technikum Weterynarii: Katarzyna Wrońska oraz Aleksandra Zakrzewska godnie reprezentowały szkołę w Ogólnopolskim Konkursie First Step to Fields Medal, e - konkurs z matematyki o Puchar Rektora Politechniki Łódzkiej. Opiekę sprawowała Pani Monika Skwarek.

 

Tytuł honorowego Ambasadora Matematyki w obiektywie na ręce Pani Moniki Skwarek. Nauczycielka matematyki znalazła się w wąskim gronie 20 osób, które wyłoniono z tysięcy zgłoszeń z całego świata w ramach Międzynarodowego Konkursu Fotograficznego "Matematyka w obiektywie". Ambasadorowie Matematyki w obiektywie to osoby, które pomagają innym w udziale w Międzynarodowym Konkursie Fotograficznym "Matematyka w obiektywie". Osoby pomagające uczestnikom tego międzynarodowego konkursu muszą wykazać się bardzo dużą aktywnością. Ambasadorowie pomagają m.in. rozwijać konkurs i propagować ideę kultury matematycznej. Gratulujemy!

Praca Joanny Suchockiej z 4 klasy Technikum Weterynarii uzyskała trzecie miejsce w ogólnopolskim konkursie "Zmaterializuj liczbę PI". Konkurs został zorganizowany przez Wydział Informatyki Politechniki Białostockiej i Studenckie Koło Naukowe Math4You w związku z obchodami Dnia Liczby Pi. Zadaniem konkursowym było przedstawienie pomysłu na to, jak można pokazać (zmaterializować, urealnić) liczbę Pi. Opiekunem uczennicy była Pani Monika Skwarek.

Uczennica Katarzyna Wrońska z 4 klasy Technikum Weterynarii oraz została finalistką X edycji konkursu "Młody Innowator", organizowanego przez Federację Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT, Towarzystwo Kultury Technicznej oraz Stowarzyszenie Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów. Pracę nad innowacją uczennicy nadzorowała Pani Monika Skwarek. Zadanie konkursowe uczestniczek polegało na poszukiwaniu pomysłów - co można zmienić, udoskonalić, wymyślić, aby żyło nam się bezpieczniej, wygodniej, estetyczniej, zbieraniu informacji - jak można to zrobić, z jakiego materiału, jakimi narzędziami, w jakiej kolejności. Następnie należało wykonać określony projekt, przedmiot, model lub makietę oraz przygotować prezentację (a także reklamę danego produktu) i przedstawić ją.

 

 

Policyjne Liceum Ogólnokształcące

Kolejny sukces Joanny Kołodziejskiej z klasy III Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego w Słupsku. Uczennica zdobyła I miejsce w Konkursie matematyczno – humanistycznym "Z matematyką do rymu" zorganizowanym przez Centrum Popularyzacji Matematyki "SIGNUM" i Wydział Informatyki Politechniki Białostockiej. Konkurs polegał na zapisaniu mową wiązaną treści zadania matematycznego, twierdzenia, definicji lub rozważań o matematyce. Historia "Minionków" podróżujących po świecie i zaangażowanych w świat matematyki pozwoliła Joannie zdobyć zaszczytne podium.

Podziękowania:

 

Uczennice z Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego znakomicie spisały się w indywidualnych zawodach lekkoatletycznych rozgrywanych w ramach Słupskiej Olimpiady Młodzieży Rozgrywane były następujące konkurencje dla dziewcząt: 100 m, 400 m, 800m, sztafety: 4x100 m i 4x400m, skok w dal, pchnięcie kulą, rzut oszczepem oraz skok wzwyż. Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Paulina Bobko, Wiktoria Burda, Magdalena Kępczyńska, Julia Paluch - klasa 1A PLO, Daria Welzandt - klasa 1B PLO, Alicja Nowicka - klasa 2A PLO, Kamila Barska - klasa 2B PLO oraz Joanna Kołodziejska - klasa 3B PLO. Miło nam poinformować, że w biegu na 400 m zawody wygrała Kamila Barska. Bardzo dobrze spisała się Joanna Kołodziejska, która w biegu na 100 m zajęła drugie miejsce, a w skoku w dal uplasowała się na trzeciej pozycji. Opiekę trenerską nad licealistkami sprawował Pan Arkadiusz Herman.

 

W dniach 29-30 maja 2017 r. w Szkole Policji w Pile odbył się IX Ogólnopolski Turniej Klas Policyjnych "Klasa Policyjna Roku 2017". Po dwóch dniach zaciętej rywalizacji uczniowie Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego przy Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku w klasyfikacji generalnej zajęli po raz kolejny I miejsce, zdobywając zaszczytny tytuł "Klasy Policyjnej Roku 2017". Policyjne Liceum Ogólnokształcące przy ZSI w Słupsku reprezentowali: Alicja Nowicka, Kamil Mutka, Szymon Szkil i Damian Wolski. Opiekunem i jednoczeœnie osobą przygotowującą uczniów do turnieju był pan Arkadiusz Herman. Ponadto w konkurencji strzeleckiej Damian Wolski i Szymon Szkil zajęli II miejsce wśród wszystkich uczestników zawodów.

 
 
 

Wiktoria Kadłubańska, uczennica klasy I b Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego zajęła III miejsce w wojewódzkim etapie Pomorskiej Ligi Zadaniowej - konkursu organizowanego w ramach projektu "Zdolni z Pomorza". Konkurs organizowany jest na dwóch poziomach kształcenia: gimnazjalnym i ponadgimnazjalnym, oddzielnie dla przedmiotów: fizyka, informatyka, matematyka, biologia, chemia, przedmioty rozwijające kompetencje społeczne. Wiktoria mierzyła się z zadaniami z zakresu przedmiotów rozwijających kompetencje społeczne. W nagrodę uczennica otrzymała 300 zł. Naszą zdolną licealistkę do konkursu przygotowała Pani Monika Skwarek.

Rafał Szulist, uczeń klasy trzeciej Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego został laureatem XXVI Olimpiady Wiedzy Archimedes Matematyka - Plus. Licealista uzyskał 80 na 100 możliwych punktów do zdobycia - wynik ten dał uczniowi 5 lokatę. Głównym celem Olimpiady Wiedzy Archimedes Matematyka - Plus jest pobudzenie i uaktywnienie uczniów do rozwijania swoich zdolności i umiejętności matematycznych poprzez ducha olimpijskiej rywalizacji.

W dniu 6 i 8 marca br. odbyły się eliminacje do finału turnieju piłki siatkowej dziewcząt w ramach Słupskiej Olimpiady Młodzieży. Uczennice Zespołu Szkół Informatycznych w składzie: Sandra Gawenda, Daria Welzandt -1B PLO, Weronika Opaczyk , Wiktoria Burda, Oliwia Grzegorzewska, Magdalena Kępczyńska, Katarzyna Maszke i Natalia Kowalska - 1A PLO, Dorota Piekarz, Alicja Nowicka, Adrianna Tabaka, Julita Rosiak i Monika Jakubaszek - 2A PLO, zajęły III miejsce w swojej grupie.

Finał turnieju koszykówki dziewcząt w ramach Słupskiej Olimpiady Młodzieży i III miejsce. Uczennice reprezentujące Zespół Szkół Informatycznych: Sandra Gawenda, Daria Welzandt -1B PLO, Weronika Opaczyk, Wiktoria Burda - 1A PLO, Dorota Piekarz - 2A PLO, Diana Piątek, Agnieszka Stefańska, Agnieszka Walawicz, Daria Speidelsbach - 2B PLO oraz Karolina Szramka - 2 TW. Dziewczynom należą się wielkie słowa uznania za waleczność do samego końca i godne reprezentowanie naszej szkoły.

Młodzież z naszej szkoły po raz pierwszy brała udział w konkursie matematyczno-logicznym Maks Matematyczny. Konkurs jest objęty patronatem w ramach programu edukacyjnego Łowimy Talenty, który jest formą wsparcia szkół w zakresie odkrywania i rozwijania uzdolnień dzieci i młodzieży. Najwyższą lokatę bo aż 6 miejsce w województwie pomorskim w swojej kategorii wiekowej uzyskał Wojciech Klinkosz, uczeń trzeciej klasy Policyjnego Liceum Ogólnoksztalcącego oraz 11 miejsce w województwie w kategorii klas 2 Szymon Szkil uczeń drugiej klasy PLO.

 

Reprezentacja dziewcząt z Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego zajęła III miejsce w drużynowych biegach przełajowych w ramach Słupskiej Olimpiady Młodzieży. Naszą szkołę godnie reprezentowały: Burda Wiktoria, Grzegorzewska Oliwia, Kępczyńska Magdalena - wszystkie z 1A PLO, Gawenda Sandra, Kadłubańska Wiktoria i Welzandt Daria - z 1B PLO, Nowicka Alicja i Tabaka Adrianna z 2A PLO oraz Kasprzyk Alicja, Kuryłło Sara, Krawczyk Nikola z 3A PLO oraz Kołodziejska Joanna 3B PLO. Opiekę trenerską nad naszymi sportsmenkami sprawował Pan Arkadiusz Herman.

Uczniowie Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego znakomicie spisali się podczas XXXX Wojewódzkich Zawodów Sportowo - Obronnych "Sprawni jak żołnierze", które odbyły się w dniu dzisiejszym na obiektach Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Wejherowie. Drużyna dziewcząt z Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego w składzie: Joanna Kołodziejska - klasa 3B, Alicja Nowicka - klasa 2A oraz Daria Welzandt - klasa1B, zajęła trzecie miejsce w zawodach, natomiast reprezentacja chłopców z Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego w składzie: Szymon Szkil - klasa 2A oraz Paweł Pszeniczny i Maciej Zierke z klasy 1B zajęła czwarte miejsce w rywalizacji i tylko 0,5 punktu zabrakło im do premiowanego miejsca. Opiekunem i jednocześnie osobą przygotowującą uczniów do zawodów był Pan Arkadiusz Herman. Naszym uczniom, zważywszy na fakt, że po raz pierwszy brali udział w imprezie sportowo - obronnej na szczeblu wojewódzkim.

 

Uczennica Joanna Kołodziejska z klasy trzeciej Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego została finalistką X edycji konkursu "Młody Innowator", organizowanego przez Federację Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT, Towarzystwo Kultury Technicznej oraz Stowarzyszenie Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów. Pracę nad innowacją uczennicy nadzorowała Pani Monika Skwarek. Zadanie konkursowe uczestniczek polegało na poszukiwaniu pomysłów - co można zmienić, udoskonalić, wymyślić, aby żyło nam się bezpieczniej, wygodniej, estetyczniej, zbieraniu informacji - jak można to zrobić, z jakiego materiału, jakimi narzędziami, w jakiej kolejności. Następnie należało wykonać określony projekt, przedmiot, model lub makietę oraz przygotować prezentację (a także reklamę danego produktu) i przedstawić ją.

 

Podziękowania:

Kolejny sukces Joanny Kołodziejskiej z trzeciej klasy Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego w Słupsku. Uczennica zdobyła tym razem I miejsce w konkursie matematyczno - humanistycznym "Z matematyką do rymu" zorganizowanym przez Centrum Popularyzacji Matematyki "SIGNUM" i Wydział Informatyki Politechniki Białostockiej. Konkurs polegał na zapisaniu mową wiązaną treści zadania matematycznego, twierdzenia, definicji lub rozważań o matematyce.

 

Medyczne Liceum Ogólnokształcące

Uczennice klasy drugiej Medycznego Liceum Ogólnokształcącego: Agnieszka Okrój i Karolina Szklarz zostały finalistkami XXI Konkursu Chemicznego "Wygraj indeks" organizowanego przez Wydział Chemiczny Politechniki Gdańskiej. Konkurs składał się z dwóch etapów. Pierwszy polegał na rozwiązaniu zadań otwartych do dnia 15 lutego 2017 r. Po sprawdzeniu prac Komisja Konkursowa wyłoniła finalistów, wśród których znalazły się uczennice naszej szkoły. Uczennice przygotowywały się do konkursu pod kierunkiem Pani Hanny Gołaszewskiej - Gałat. Składamy serdeczne gratulacje i życzymy dalszych sukcesów.

Młodzież z Zespołu Szkół Informatycznych uczestniczyła po raz pierwszy w eliminacjach regionalnych międzynarodowego konkursu "Odyseja Umysłu" w następującym składzie:

 1. Karolina Grabowska z klasy 1 MLO
 2. Michał Stępnik z klasy 1 POLO
 3. Magdalena Majeska z klasy 3 LP
 4. Stanisław Czomber z klasy 3 LP
 5. Anna Rogulska z klasy 1 POLO
 6. Michał Dolinny z klasy 2 MLO
 7. Agnieszka Okrój z klasy 2 MLO
 8. Natalia Malinowska z klasy 1 MLO

Odyseja Umysłu to przyjazny program edukacyjny, w którym co roku bierze udział kilkadziesiąt tysięcy uczniów i studentów z całego świata. Celem konkursu jest rozwój zdolności twórczych, jakie posiada każdy młody człowiek. Uczy młodzież kreatywnego i krytycznego myślenia, angażując grupy uczestników w proces twórczego rozwiązywania problemów rozbieżnych - czyli takich, które rozwiązać można na wiele sposobów.

Uczniowie naszej szkoły: Ania Rogulska (1 MLO), Abigail Solska (1 MLO), Oskar Szczepański (1 MLO), Daniel Brongoszewski (1 MLO), Marta Prawdzik (3 MLO) oraz Damian Wolski (3A PLO) wzięli udział w XIV edycji Okręgowego Konkursu "X Muza". Uczniowie mierzyli się z niełatwym testem z historii kina światowego i polskiego. Marta Prawdzik i Damian Wolski zajęli zaszczytne, II miejsce i tym samym awansowali do finału.

Uczniowie z Zespołu Szkół Informatycznych: Marta Prawdzik (3 MLO) oraz Damian Wolski (3A PLO) zajęli II miejsce w Powiatowym Konkursie Wiedzy o Filmie X Muza. Zespół zakwalifikował się do finału, który składał się z 6 konkurencji: alfabetu - należało wybrać literę alfabetu i odpowiedzieć na pytanie, którego odpowiedź zaczynała się na tę właśnie literę; biografii - należało rozpoznać biografię twórców kina światowego lub polskiego na podstawie przytoczonych fragmentów życiorysów; fragmentów filmowych - podać tytuły 5 prezentowanych fragmentów filmowych; kalamburów - jedna osoba z drużyny pokazywała bez użycia słów wylosowany tytuł filmowy, natomiast druga musiała go odgadnąć; fragmentów muzycznych - uczestnicy mieli za zadanie rozpoznać z jakich filmów pochodzą fragmenty muzyki oraz podać, kto jest ich kompozytorem; rozbójnika - drużyny decydowały o stopniu trudności pytania mogąc zarówno zyskać punkty - jeśli odpowiedziały dobrze, jak i stracić - jeśli udzieliły błędnej odpowiedzi.

 

Ogólne podziękowania dla ZSI

Uczniowie 2 klasy Technikum Weterynarii pod opieką Pani Moniki Skwarek wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Artystycznym "Klasa ze snów" 7 edycja.

Uczniowie 1 klasy Liceum Plastycznego im. St. I. Witkiewicza pod opieką Pani Anny Wojcieszek włączyli się w obchody Światowego Dnia Świadomoœci Autyzmu.

 

Udział uczniów ZSI w etapie okręgowym XXV Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża w Gdańsku.

Udział szkoły w Maratonie Pisania Listów.

 

 

Największe sukcesy uczniów w semestrze I roku szkolnego 2016/2017


Informacje o stypendiach

Stypendium Prezesa Rady Ministrów za wysokie wyniki w nauce i wzorowe zachowanie w tym roku szkolnym otrzymali: Daria Elwart IV LP, Katarzyna Wrońska IV TW, Ilona Woźniak III a PLO, Kacper Jendruch III LO SMS, Karolina Szklarz III MLO. Serdecznie gratulujemy!


Liceum Plastyczne

Uczennica trzeciej klasy Liceum Plastycznego Magdalena Majewska była uczestnikiem V Europejskiego Festiwalu Studentów Rusycystów. W malowniczo położonym nad Morzem Czarnym bułgarskim kurorcie Kamczija miała miejsce piąta odsłona Europejskiego Festiwalu Studenckiego „Wspaniałe są nasze przyjaźnie!”. Festiwal studencki stał się dla młodych ludzi znakomitą okazją do poznania swoich rówieśników-rusycystów z całej Europy, do zawiązania nowych znajomości, przyjaźni. Organizatorzy przygotowali dla uczestników festiwalu szereg zajęć kształtujących kompetencje językowe, kulturowe i komunikacyjne.

Nagroda Burmistrza Miasta Ustka dla Urszuli Mokijewskiej uczennicy z drugiej klasy Liceum Plastycznego za liczne sukcesy w plastycznych konkursach międzynarodowych, celujące wyniki w nauce oraz wzorowe zachowanie. Uroczystość wręczenia nagrody odbyła się w Urzędzie Miasta w Ustce. Naszej uzdolnionej licealistce laur wręczył burmistrz Pan Jacek Graczyk, składając gratulacje i życząc dalszych sukcesów. Urszula ma na koncie wiele sukcesów w ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach plastycznych. Jest uczestniczką licznych projektów i warsztatów artystycznych oraz przedsięwzięć z szeroko rozumianej sztuki. Podczas uroczystości wręczenia nagrody burmistrza uczennicy towarzyszył wychowawca klasowy Pan Bogdan Jankowski.

Eryk Roman, uczeń klasy pierwszej Liceum Plastycznego, został laureatem XVII Ogólnopolskiego konkursu „Ja i Król Maciuś Pierwszy". Licealista za swoją pracę otrzymał drugą nagrodę. 
Eryk otrzymał laur w kategorii wiekowej 13-16 lat. Uczeń swoją pracę wykonał w technice malarskiej. Utalentowanego plastyka przygotowała do konkursu pani Maria Karpińska.
Na konkurs wpłynęło ponad półtora tysiąca prac z ośrodków kulturalnych z całej Polski.

 

Dagmara Grzegorczyk z klasy 3 LP zajęła I miejsce, a Adrianna Kaszuba z IV LP uzyskała wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie „Matematyczna Choinka”. Konkurs został zorganizowany przez Wydział Informatyki Politechniki Białostockiej i koło naukowe Math4You.. Koordynatorem i opiekunem uczniów była Pani Monika Skwarek.

Nasi uczniowie laureatami VI Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „W harmonii z przyrodą”.
Dariusz Begiedza zajął I miejsce, Stanisław Czomber zdobył II miejsce, a Ewelina Babis uplasowała się na III miejscu. Ponadto w konkursie zostali wyróżnieni inni uczniowie z naszego plastyka Wyróżnione osoby to: Dagmara Grzegorczyk, Aleksandra Klepin, Eryk Roman oraz Tadeusz Czomber.

II miejsce zdobył  Kajetan Wójcik z 1 klasy Liceum Plastycznego w  X edycji Ogólnopolskiej Olimpiady tematycznej im. majora Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1768-1864. Od konfederacji barskiej do powstania styczniowego – za wolność Waszą i Naszą”.

 

Technikum Weterynarii

III miejsce dla Izabeli Klimczak uczennicy II klasy Technikum Weterynarii w ogólnopolskim konkursie: uruchom wyobraźnię z Imagines. Uczennica napisała opowiadanie pt. Chcę być tam, gdzie on. Praca Izy w drodze głosowania została wyłoniona w trójce najlepszych, a w ramach nagrody opublikowano ją na platformie Woblink w postaci e-booka oraz przetłumaczono i wysłano autorce bestsellerowej serii After – Annie Todd.

Certyfikat trenera drużyn Odysei Umysłu dla 3 nauczycielek: Pani Moniki Skwarek, Pani Ewy Tomaszewskiej i Pani Tamary Kropiowskiej. Odyseja umysłu to międzynarodowy konkurs edukacyjny, w którym co roku bierze udział kilkadziesiąt tysięcy osób z całego świata. Uczestnicy programu rozwijają umiejętności kreatywnego i krytycznego myślenia, pracy zespołowej oraz łączenia i praktycznego stosowania wiedzy z różnych dziedzin – samodzielnie projektując.

 

 

Policyjne Liceum Ogólnokształcące

Uczennica 3 klasy Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego Julia Sulik została ścisłą finalistką prestiżowego X Konkursu o Indeks Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego.
Temat tegorocznego konkursu „Kulturowe uwarunkowania polityki kryminalnej”, należy do najbardziej skomplikowanych zagadnień współczesnej kryminologii. Konkurs został zorganizowany przez Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego.

Reprezentacja dziewcząt z Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego zajęła III miejsce w Słupskiej Olimpiadzie Młodzieży spośród wszystkich startujących szkół ponadgimnazjalnych w Słupsku. Naszą szkołę godnie reprezentowały: Bobko Paulina, Burda Wiktoria, Maszke Katarzyna, Grzegorzewska Oliwia, Kępczyńska Magdalena, Kolska Klaudia - wszystkie z 1A PLO, Kadłubańska Wiktoria i Welzandt Daria z 1B PLO, Nowicka Alicja i Tabaka Adrianna z 2A PLO, Barska Kamila z 2B PLO oraz Kasprzyk Alicja, Kuryło Sara, Krawczyk Nikola z 3A PLO i Kołodziejska Joanna 3B PLO.

10 listopada br. na terenie Centralnego Poligonu Sił Powietrznych w Ustce odbył się XI Pomorski Bieg Niepodległości zorganizowany przez Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Ustce oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Ustce pod kierownictwem Roberta Dąbrowskiego przy współpracy ze Starostwem Powiatowym w Słupsku, Dowództwem Centralnego Poligonu Sił Powietrznych w Ustce, Urzędem Miasta w Ustce, Urzędem Gminy Ustka oraz Urzędem Gminy Postomino. Na starcie biegu stanęło ponad 100 uczestników w zespołach trzyosobowych z różnych szkół z województwa pomorskiego oraz zachodniopomorskiego. Uczniowie Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego w Słupsku w składzie: Damian Wolski, Rafał Szulist i Kamil Mutka zajęli I miejsce. Laureaci XI Pomorskiego Biegu Niepodległości otrzymali puchary oraz cenne nagrody, a pozostali uczestnicy dyplomy oraz upominki.

W dniach 7-8 grudnia br. w ramach Słupskiej Olimpiady Młodzieży odbył się turniej tenisa stołowego. Naszą szkołę w turnieju reprezentowali: Weronika Burda, Weronika Opaczyk – 1A PLO, Sandra Anusz – 2B PLO oraz Kamil Mutka, Rafał Szulist – 3A PLO, Szymon Szkil – 2A PLO. Miło nam poinformować, że Weronika Opaczyk zajęła bardzo wysokie, IV miejsce w zawodach w kategorii dziewcząt.

Uczniowie klasy 3a Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego: Aleksandra Latańska, Paulina Pałubicka, Julia Sulik, Ilona Woźniak, Damian Wolski, Rafał Szulist i Kamil Mutka zakwalifikowali się do drugiego etapu Olimpiady Policyjnej. Tematy wypracowań, które wybrali nasi uczniowie zostały wysoko ocenione przez organizatorów olimpiady. Organizatorem olimpiady jest Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie.

Agnieszka Walawicz z 2 b PLO, Alicja Nowicka z 2 a PLO, Adriana Tabaka z 2 a PLO uzyskały tytuł finalisty w Wojewódzkim Konkursie Historycznym dla szkół ponadgimnazjalnych „Sierpień 80”.

 

 

Największe sukcesy uczniów w semestrze II roku szkolnego 2015/2016


Liceum Plastyczne

Uczennice i absolwentki Liceum Plastycznego zostały wyróżnione w VIII Konkursie Plastycznym „Niekontrolowany obszar wrażliwości”. Uczennice wyróżniono w kategorii malarstwo za następujące wizje artystyczne:

 1. Judyta Ludwicka za „Niebieski młynek” oraz „Czajniczek”
 2. Kasandra Mroczek za „W pracowni” oraz „Gosia”
 3. Daria Elwart za „Modelkę w pracowni” oraz „Martwą naturę”
 4. Hanna Lew-Kiedrowska za „listopad z okna” oraz „W pracowni”
 5. Klaudia Kania za „Cytrynową stopę” oraz „W piwnicy”

Gratulujemy również naszym absolwentkom: Karolinie Przyłudzkiej oraz Klaudii Gołębiewskiej.

Blanka Erbel uczennica 3 klasy Liceum Plastycznego zajęła III miejsce w VIII Ogólnopolskim Konkursie Malarstwo – Poetyckim „Siedem grzechów głównych”. Na konkurs napłynęło 302 prace. Ogólnopolski konkurs był zaproszeniem do wyrażenia swojego zdania językiem sztuki na temat problemów społecznych, moralnych i religijnych. Serdecznie gratulujemy tak dużego sukcesu.

 

Magdalena Majewska uczennica drugiej klasy Liceum Plastycznego zakwalifikowała się do zawodów III stopnia (centralne) XLVII Olimpiady Języka Rosyjskiego. Celem Olimpiady Języka Rosyjskiego jest między innymi popularyzowanie praktycznej znajomości języka rosyjskiego jako jednego z języków o znaczeniu międzynarodowym. Trzymamy kciuki za sukces naszej uczennicy w Warszawie.

 

Z przyjemnością informujemy, że nasi uczniowie Liceum Plastycznego zajęli czołowe miejsca w ważnych ogólnopolskich konkursach plastycznych. Nasi utalentowani licealiści szczególnie dobrze spisali się podczas VIII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego i Fotograficznego: „ Witkacy i ja”. Stanisław Czomber uczeń drugiej klasy zajął I miejsce w Konkursie o Witkacym. W tej samej kategorii inni nasi uczniowie: Alicja Orłowska, Marta Wyczlińska i Dariusz Begedza otrzymali prestiżowe wyróżnienia. Wspomniany wyżej Stanisław Czomber równie dobrze spisał się w VIII Konkursie Rzeźbiarskim – zajął III miejsce. Gratulujemy.

Najważniejsze miejsca w Międzynarodowym Konkursie Fotograficznym „Przedmiot Architektura Miasto”. To wielki sukces naszych licealistek! Uczennice naszego plastyka zdominowały kategorię konkursową – przedmiot zdobywając trzy pierwsze miejsca. Hanna Lew Kiedrowska zajęła I miejsce, Ewelina Babis zdobyła II miejsce i wyróżnienie (w kategorii przedmiot), natomiast Alicja Grabska uplasowała się na III miejscu. Czwarta z uczennic Magdalena Łozińska otrzymała prestiżowe wyróżnienie w kategorii architektura. Nasze utalentowane licealistki do konkursu przygotowała pani Agnieszka Babińska.
Konkurs ogłoszony był w 3 kategoriach tematycznych (Przedmiot, Architektura, Miasto). W ramach konkursu należało wykonać jedno zdjęcie, które najlepiej ilustruje wybrany przez uczestnika temat.
Wystawa podsumowująca międzynarodowy konkurs fotograficzny odbyła się 6 kwietnia w Stacji Kultura w Rumi.

Uczniowie I i II klasy Liceum Plastycznego, godnie reprezentowali nas na VII Międzynarodowym Konkursie Plastycznym "Sport nas łączy" - Olimpiada zorganizowana przez Zespół Szkół w Postominie. Cały artystyczny team zgarnął najważniejsze trofea Konkursu. A oto szczegółowe wyniki:
Przedział wiekowy 17 – 19 lat
I miejsce: Stanisław Czomber
II miejsce: Alicja Orłowska
III miejsce: Alicja Grabska
Przedział wiekowy 14 – 16 lat
I miejsce: Maria Walas
II miejsce: Urszula Mokijewska
III miejsce: Patrycja Dąbrowska
Jury Konkursu przyznało również wyróżnienia dla Klaudii Zakrzewskiej, Dagmary Grzegorczyk oraz Marcela Chwalińskiego.

 
 

III miejsce dla Hanny Lew- Kiedrowskiej w III Konkursie Rysunku Województwa Pomorskiego „Rysunek Surrealistyczny wg Salvadora Dali” w kategorii szkół ponadgimnazjalnych.

Indeks Akademii Sztuki w Szczecinie dla Darii Elwart uczennicy 3 klasy Liceum Plastycznego podczas II Ogólnopolskiego Konkursu Malarskiego „Obraz abstrakcyjny” 2016. Na konkurs wpłynęły 224 prace z 27 szkół plastycznych z całej Polski. Organizatorem konkursu było Liceum Plastyczne im. Tadeusza Eysymonta w Gryficach. Konkurs odbywał się pod Patronatem: Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Starosty Gryfic i Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu.

Sukces Magdaleny Majewskiej w IX edycji Konkursu wiedzy o Rosji „Ścieżkami Rosji”. Magda zajęła II miejsce. Organizatorami wydarzenia byli pracownicy Zakładu Literaturoznawstwa i Językoznawstwa Rosyjskiego Instytutu Neofilologii Akademii Pomorskiej w Słupsku, we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną i Centrum Kultury i Języka Rosyjskiego w Słupsku.

Wyróżnienie dla Eweliny Babis w konkursie plastycznym  pt. „Słupsk pięknieje wiosną” organizowanym przez Młodzieżowe Centrum Kultury w Słupsku oraz I miejsce dla Hanny Lew – Kiedrowskiej z 3 klasy Liceum Plastycznego.

 

Sukcesy uczniów Liceum Plastycznego w III Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla dzieci i młodzieży „Zabierz mnie tam wyobraźnio 2016”  w kategorii 17-20 lat przedstawiają się następująco:

 • Magdalena Pawelec 3 LP – kwalifikacja do wystawy pokonkursowej,
 • Magdalena Łozińska – wyróżnienie,
 • Hanna Lew-Kiedrowska – kwalifikacja do wystawy pokonkursowej
 
 

Podziękowanie dla uczniów Liceum Plastycznego za dobre serce i bezinteresowną pomoc okazaną podczas XVI obchodów Dnia Godności i Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych.

 

Nagroda dla Stanisława Czombera z 2 klasy Liceum Plastycznego i wyróżnienie dla Urszuli Mokijewskiej z 1 klasy Liceum Plastycznego w 14 Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Inne Spojrzenie”. Duże brawa dla naszych uczniów.

Podziękowania:

 

Technikum Weterynarii

Uczennica 1 klasy Technikum Weterynarii Izabela Klimczak zajęła III miejsce w konkursie „Zmaterializuj liczbę PI”. Zadaniem konkursowym było przedstawienie pomysłu na to, jak można pokazać (zmaterializować, urealnić) liczbę Pi. Serdecznie gratulujemy Izie i cieszymy się, że uczniowie nie są obojętni wobec matematyki.

W dniach 21- 22 kwietnia uczniowie Technikum Weterynarii reprezentowali szkołę w konkursach związanych z przedmiotami zawodowymi.
- Michał Demkowycz, uczeń klasy IV TW zmagał się z zadaniami dotyczącymi ergonomii i bezpieczeństwa pracy w rolnictwie, plasując się na wysokim - 45 miejscu na 121 startujących.
- Katarzyna Wrońska z klasy III TW reprezentowała nas na Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w bloku tematycznym "Weterynaria", zajęła bardzo wysoką - 8 lokatę.
- Dagmara Kosikowska uczennica klasy IITW reprezentowała nas na Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w bloku tematycznym "Produkcja Zwierzęca", zajmując 16 miejsce w rankingu.

Laureaci w VI edycji konkursu matematyczno – fotograficznego „Matematyka w obiektywie”
Konkurs polegał na wykonaniu zdjęcia (lub zdjęć) zagadnienia matematycznego i dołączeniu krótkiego opisu, sfotografowanego "zjawiska". Uczennice musiały uruchomić wyobraźnię i spostrzegawczość w widzeniu otaczającego nas świata. A oto wyniki:
III miejsce zdobyła Diana Roślik uczennica klasy 1 Technikum Weterynarii za zdjęcie „Pęk prostych”
Natomiast wyróżnienia otrzymały:
- Róża Lipkowska uczennica 1 klasy Technikum Weterynarii za fotografię pt. ”Liczba Pi”
- Diana Roślik uczennica klasy 1 Technikum Weterynarii za zdjęcie pt. „Okręgi współśrodkowe”.

 

Podziękowania:

 

 

Policyjne Liceum Ogólnokształcące

Uczennice klasy 3 a PLO biorące udział w Olimpiadzie Policyjnej zakwalifikowały się do drugiego etapu. Każda z nich wybrała inny temat wypracowania, który został wysoko oceniony przez komisję egzaminacyjną. Klaudia Drab – temat: „ Czy policjantowi potrzebny jest immunitet ?”, Daria Lange – temat: „ Terroryzm jako problem globalny. Jego źródła i metody działania”, Milena Milczarek – temat: „Jak radzić sobie z agresją własną i innych ludzi”, Aleksandra Nikadon – temat: „Korupcja. Na czym polegają jej negatywne skutki dla demokracji, gospodarki wolnorynkowej i całego społeczeństwa ? Jak z nią walczyć ?” Gratulujemy uczennicom zakwalifikowania się do następnego etapu Olimpiady Policyjnej i życzymy dalszych sukcesów.

Joanna Kołodziejska uczennica 2 b Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego zdobyła II miejsce w konkursie pt. „Z matematyką do rymu” zorganizowanym przez Centrum Popularyzacji Matematyki „SIGNUM” w Białymstoku. Konkurs polegał na zapisaniu mówią wiązaną treści zadania matematycznego, twierdzenia, definicji lub rozważań o matematyce. Wymyślona historia matematyczna z Żwirkiem i Muchomorkiem pozwoliła zdobyć Joannie zaszczytne podium.

Uczennice drugiej klasy Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego uzyskały wyróżnienie w konkursie matematycznym pt. „Zmaterializuj liczbę PI”. Zadaniem konkursowym było przedstawienie pomysłu na to, jak można pokazać (zmaterializować, urealnić) liczbę Pi.  Serdecznie gratulujemy dziewczynom i cieszymy się, że uczniowie nie są obojętni wobec matematyki.

 


Poniżej wyróżniona praca Joanny Kołodziejskiej:

Wyróżnienie w VI edycji konkursu matematyczno – fotograficznego „Matematyka w obiektywie” dla Joanny Kołodziejskiej za fotografię „Okrąg i jego promienie”. Konkurs polegał na wykonaniu zdjęcia (lub zdjęć) zagadnienia matematycznego i dołączeniu krótkiego opisu, sfotografowanego "zjawiska". Uczennica musiała uruchomić wyobraźnię i spostrzegawczość w widzeniu otaczającego nas świata.

Serdecznie gratulujemy uczennicy 2 klasy Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego Wiktorii Felskiej, która otrzymała wyróżnienie w II Powiatowym Konkursie Recytatorskim i Poezji Śpiewanej „Podróże z Herbertem”.

Drużyna PLO reprezentująca klasę 2 a PLO w składzie: Kamil Mutka, Rafał Szulist i Damian Wolski zajęli III miejsce w III Biegu Patrolowym Szkół Mundurowych. Na wyróżnienie zasługuje również druga drużyna reprezentująca naszą szkołę: zespół z klasy 2 b PLO: Jakub Dziecinny, Paweł Czarnowski oraz Damian Krywuć, którzy zajęli V miejsce. Gratulujemy.

 

I miejsce w półfinałach II Olimpiady Wiedzy o Obronności i Bezpieczeństwie Państwa drużyny z Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego w składzie: Julia Sulik, Ilona Woźniak i Damian Wolski z klasy 2 a PLO. Głównym celem imprezy było kształtowanie wśród uczniów zainteresowań pro obronnych i postaw patriotycznych. Trzymamy kciuki za naszych reprezentantów w finałach.

   

VI miejsce naszej reprezentacji w XVIII Międzynarodowym Maratonie Piłki Siatkowej Młodzieży. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie 2 a i b klasy Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego

I miejsce w VIII Ogólnopolskim Turnieju Klas Policyjnych „Klasa Policyjna Roku 2016”
W tegorocznej edycji Turnieju wzięło udział 25 drużyn z całego kraju, składających się z czterech zawodników i opiekuna, reprezentujących szkoły z różnych województw, w których utworzono klasy o profilu policyjnym. Policyjne Liceum Ogólnokształcące przy ZSI w Słupsku reprezentowali: Klaudia Drab, Aleksander Szpynda, Cezary Syldatk i Damian Wolski. Opiekunem i jednocześnie osobą przygotowującą uczniów do turnieju był pan Arkadiusz Herman.

 
 
 

I miejsce w finale II Olimpiady Wiedzy o Obronności i Bezpieczeństwie Państwa dla uczniów klasy policyjnej. Do udziału w zawodach zgłosiło się 8 reprezentacji szkół ponadgimnazjalnych wyłonionych z eliminacji, które odbywały się w różnych województwach w Polsce. Każda drużyna wystawiła trzech zawodników.  Skład naszej reprezentacji to: Julia Sulik, Ilona Woźniak i Damian Wolski. Naszych uczniów przygotował pan Arkadiusz Herman.

 

Laureaci I Ogólnopolskiego Konkursu „Matematyka & GeoGebra MaGIK”. Nasi uzdolnieni licealiści opracowali oryginalny aplet matematyczny w oprogramowaniu GeoGebra. Uczniowie: Marta Prawdzik, Paulina Pałubicka, Ilona Woźniak, Kamil Mutka i Damian Wolski z inspiracji i pod opieką nauczyciela matematyki pana Piotra Gumiennego zgłosili swoje prace w kategorii „Ilustracja twierdzenia lub pojęcia matematycznego z GeoGebrą". Organizatorem konkursu było Warszawskie Centrum GeoGebry przy Uniwersytecie SWPS Humanistyczno społecznym w Warszawie.

 

Dwa  I miejsca dla Joanny Kołodziejskiej z Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego w Słupskiej Olimpiadzie Młodzieży w lekkiej atletyce –bieg na 100 m ( 13, 46) i skok w dal (4,62).

 

Udział  uczennicy z klasy 2A PLO, Julii Sulik w finale X Konkursu o Indeks Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. Julia jest zainteresowana kontynuacją nauki na gdańskiej uczelni, zamierza stać na straży praworządności i służyć Polsce i Polakom (zakwalifikowała się do II etapu).

Podziękowania:

 

Największe sukcesy uczniów w semestrze I roku szkolnego 2015/2016


Informacje o stypendiach

Stypendium Prezesa Rady Ministrów za wysokie wyniki w nauce i wzorowe zachowanie w tym roku szkolnym otrzymali Daria Elwart III LP, Wrońska Katarzyna III TW, Wiktoria Felska II MLO, Wróblewska Julia III b PLO, Kacper Jendruch I LO SMS. Serdecznie gratulujemy!

Liceum Plastyczne

Uczennice Daria Elwart oraz Hanna Lew Kiedrowska otrzymały wyróżnienia w prestiżowym XII Ogólnopolskim Biennale Rysunku i Malarstwa Klas Młodszych Szkół Plastycznych - Koszalin 2015.
 W dziedzinie rysunku Daria Elwart otrzymała wyróżnienie za pracę „Listopadowe latarnie”, natomiast Hanna Lew Kiedrowska została wyróżniona w dziedzinie malarstwa za pracę pt. „Bagaż”. Wśród wyróżnionych osób znalazły się także: Alicja Orłowska oraz Klaudia Zakrzewska. Opiekunem naszych zdolnych młodych artystów była Pani Maria Karpińska, która otrzymała list gratulacyjny.

  

Alicja Orłowska (II LP), Blanka Erbel (III LP) oraz Hanna Lew – Kiedrowska (III LP) zostały laureatkami konkursu poetycko - plastycznego, którego organizatorem byli: Dwumiesięcznik Literacki TOPOS i Towarzystwo Przyjaciół Sopotu. Alicja Orłowska i Blanka Erbel otrzymały ex aequo II nagrodę, natomiast Hanna Lew-Kiedrowska została wyróżniona. Nagrody miały charakter finansowo-rzeczowy.

  

Spektakularny sukces Darii Elwart – uczennica została laureatką VI edycji Międzynarodowego Konkursu Fotograficznego Matematyka w obiektywie. Nasza utalentowana licealistka otrzymała wyróżnienie za fotografię pt. „Asymetria naturalna”. Ponadto jury konkursu przyznało Darii nominację do kalendarza „Matematyka w obiektywie – 2016 „ za kolejną fotografię pt. „Fraktalny liść paproci”.

 

Uczennice pierwszej klasy Liceum Plastycznego Karolina Małecka i drugiej klasy Liceum Plastycznego Marta Wyczlińska próbowały swoich sił w wojewódzkim konkursie z j. niemieckiego Deutschfreund.

 

Magdalena Majewska, uczennica II klasy naszego Liceum Plastycznego została zwyciężczynią konkursu na projekt logo Miejsca Animacji Kultury w Słupsku. Licealistka w nagrodę pojedzie do Brukseli. Gratulujemy Magdzie sukcesu!

Klaudia Zając uczennica 1 LP została wyróżniona w Ogólnopolskim Konkursie Twórczości Plastycznej. „Niebo w kolorze – spotkanie z zorzą polarną „ – tak brzmiał tytuł konkursu zorganizowanego przez płocki oddział Polskiej Fundacji Sportu i Kultury.

Uczennica klasy 1 LP  Maria Walas zdobyła wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym   „ Magia Świąt”- kolejna edycja konkursu pt. Choinki Jedynki organizowanym przez Program I Polskiego Radia.

Technikum Weterynarii

Uczeń IV klasy Technikum Weterynarii Michał Demkowycz zajął I miejsca w Powiatowej Olimpiadzie Wiedzy o Bozpieczeństwie i Higienie Pracy w Rolnictwie oraz Powiatowej Olimpiadzie Młodych Producentów Rolnych zorganizowanych przez Biuro Powiatowe w Słupsku. Serdecznie gratulujemy!

 

Katarzyna Wrońska zakwalifikowała się do drugiego etapu programu stypendialnego Adamed SmartUp.

Uczennice Technikum Weterynarii Katarzyna Wrońska z klasy III TW i Dagmara Kosikowska z klasy II TW zakwalifikowały się do etapu okręgowego Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych.

Policyjne Liceum Ogólnokształcące

Damian Wolski, Kamil Mutka i Rafał Szulist z klasy 2 a PLO zdobyli zaszczytne III miejsce dla szkoły w X Pomorskim Biegu Niepodległości o Puchar Starosty Słupskiego Słupskiego 97 Rocznicę Odzyskania Państwowości Polskiej.

Joanna Kołodziejska z 2 b PLO została wyróżniona w Wojewódzkim konkursie literackim „Matematyka esejem pisana” zorganizowanym w ramach Roku Matematyki na pomorzu przez Instytut Matematyki Akademii Pomorskiej w Słupsku przy współpracy z Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli w Słupsku i Polskim Towarzystwem Matematycznym z Oddziałem w Gdańsku. Opiekunem Joanny była Pani Monika Skwarek, która otrzymała podziękowanie.

 

Wyróżnienie dla Joanny Kołodziejskiej w konkursie „Dopalacze – to nie dla mnie” organizowanym przez Pomorski Urząd Wojewódzki wspólnie z pomorską policją, Wojewódzką Stacją Sanitarno – Epidemiologiczną w Gdańsku oraz Kuratorium Oświaty. Na gali finałowej w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego wręczono uczniom nagrody. Opiekę nad uczennicą sprawował Pan Arkadiusz Herman.

Poniżej wyróżniona praca Joanny Kołodziejskiej:

Adelajda Soszyńska uczennica 3 a PLO zakwalifikowała się do etapu okręgowego w Olimpiadzie Geograficznej.

Szkoła Mistrzostwa Sportowego

W ramach Słupskiej Olimpiady Młodzieży uczniowie Gimnazjum SMS zdobyli I miejsce w indywidualnych biegach przełajowych.

W ramach Słupskiej Olimpiady Młodzieży uczniowie Szkoły Sportowej zajęli II miejsce w tenisie stołowym chłopców.

W ramach Słupskiej Olimpiady Młodzieży uczniowie gimnazjum zajęli III miejsce w unihokeju chłopców.

Mateusz Życzyński zakwalifikował się do etapu okręgowego w I Gimnazjalnej Olimpiadzie Wiedzy o Społeczeństwie.

 

Największe sukcesy uczniów w semestrze II roku szkolnego 2014/2015


Sukcesy naszych uczniów z Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego

Uczniowie: Karol Dąbrowski, Alicja Smuczyńska z 3 A PLO, Aleksander Szpynda z 2 B PLO, Cezary Syldatk z 2 A PLO zajęli  I miejsce w finale Ogólnopolskiego Turnieju Klas Policyjnych organizowanego przez Szkołę Policji w Pile. Otrzymali tytuł: „Klasy Policyjnej Roku 2015”.

Nasza młodzież zajęła III miejsce w finale Olimpiady Wiedzy o Obronności
i Bezpieczeństwie Państwa
zorganizowanej przez AP w Słupsku.

Drużyna w składzie: Klaudia Drab, Daria Lange, Cezary Syldatk z klasy 2 A PLO, Aleksander Szpynda z klasy 2 B PLO zajęła IV miejsce w Mistrzostwach Klas o Profilu Policyjnym Województwa Pomorskiego organizowanego przez Komendę Wojewódzką Policji
w Gdańsku.

Uczennica Adelajda Soszyńska z 2 A PLO została laureatem Internetowego Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej, kwiecień 2015.

Sukcesy naszych uczniów z Technikum Zespołu Szkół Informatycznych

Młodzież zajęła III miejsce w piłce siatkowej dziewcząt  w ramach  Słupskiej Olimpiady  Młodzieży.

Sukcesy naszych uczniów z Technikum Weterynarii

Michał Demkowycz z klasy III TW wziął udział w Konkursie „ Jak zreformować gospodarstwo mojego ojca ”. Uczeń napisał projekt na temat pszczół, został finalistą
i w nagrodę otrzymał indeks na wybraną przez siebie uczelnię wyższą.

Praca badawcza pt. "Z matematyką na wakacje" Katarzyny Wrońskiej z klasy 2 TW została wyróżniona przez kapitułę XXXII Sejmiku Matematyków w Katowicach.

Sukcesy naszych uczniów z Liceum Plastycznego

Uczennica Ewelina Babis z klasy 2 LP otrzymała nagrodę w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym "Inne spojrzenie".

Nasi uczniowie wzięli udział VI Międzynarodowym Konkursie Plastycznym "Sport nas łączy" pod hasłem Kochamy taniec organizowanym przez Zespół Szkół w Postominie. Laury, którymi mogą się pochwalić:
Grand Prix dla  Hanny Lew Kiedrowskiej z  2 LP,  I nagroda w kategorii wiekowej 14-16 lat dla Magdy Majewskiej z  1 LP,  a w kategorii 17-19 lat  I miejsce zajęła Ewelina Babis z  2 LP, II miejsce Stanisław Czomber z 1 LP, III miejsce Dagmara Grzegorczyk 1 LP.

  
W VII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Witkacy i ja" Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku i Gimnazjum nr 2 w Słupsku I nagrodę za rysunek otrzymała Daria Elwart z 2 LP, II nagrodę za malarstwo Katarzyna Krasna z 4 LP.

Ewelina Babis z klasy 2 LP otrzymała nagrodę w XIII Międzynarodowym Konkursie Plastycznym "Inne Spojrzenie- Kosmos",  Sosnowiec.

W XIV Ogólnopolskim Konkursie Twórczości Plastycznej " Morskie opowieści" organizowanym przez Muzeum Morskie i Pałac Młodzieży w Gdańsku nagrodę otrzymała Klaudia Zakrzewska z klasy pierwszej.

Sukcesy naszych uczniów z Medycznego Liceum Ogólnokształcącego

Praca badawcza pt. "Matematyka Wedyjska" Elżbiety Rubaj z klasy 2 MLO została wyróżniona przez kapitułę XXXII Sejmiku Matematyków w Katowicach.

Uczeń Adrian Maizner z klasy 1 MLO zdobył III miejsce w Powiatowej Olimpiadzie na temat HIV/AIDS pod hasłem "Nie daj szansy AIDS-młodzi bez HIV".

 

Sukcesy naszych uczniów ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego

Uczniowie z klasy B gimnazjum zajęli I miejsce w  Turnieju Piłki Nożnej Wojewódzkich Ośrodków  Szkolenia Młodzieży w Malborku.

Kolejny sukces to  II miejsce w Ogólnopolskim Turnieju " Bałtyk Cup 2015".

Uczeń Szymon Zając został najlepszym bramkarzem zawodów Ogólnopolskiego Turnieju
o ,,Błękitną wstęgę Bałtyku w Malborku’’.

Uczniowie z Gimnazjum Mistrzostwa sportowego zajęli II miejsce w Słupskiej Olimpiadzie Młodzieży w punktacji chłopców.

Klasa 1 LO SMS zajęła I miejsce w piłce nożnej szkół ponadgimnazjalnych  w ramach  Słupskiej Olimpiady  Młodzieży.

 

Uczeń Szymon Mytych z klasy 3 gimnazjum zdobył wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Matematyczny Kangur.

 

Największe sukcesy naszych uczniów w semestrze I roku szkolnego 2014/2015


W ramach Indywidualnego Programu Rozwoju Zdolności Kierunkowych nasi uczniowie brali udział w konkursach przedmiotowych i tematycznych, olimpiadach,  reprezentowali szkołę w Słupskiej Olimpiadzie Młodzieży, prowadzili fragmenty niektórych zajęć oraz przygotowują prace badawcze na Ogólnopolski Sejmik Matematyków w Katowicach.

Sukcesy sportowe naszych uczniów ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego

W ramach Słupskiej Olimpiady Młodzieży uczniowie Gimnazjum SMS zdobyli I miejsce w indywidualnych biegach przełajowych oraz I miejsce w unihokeju, II miejsce w sztafetowych biegach przełajowych oraz w tenisie stołowym.

Uczniowie LO SMS zajęli II miejsce w sztafetowych biegach przełajowych oraz III miejsce w indywidualnych biegach przełajowych.

Uczniowie Szkoły Sportowej zajęli również V miejsce w Mistrzostwach Polski w Futsalu U-14.

Uczniowie gimnazjum wzięli udział Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym EDI Pingwin. Najwyższe noty uzyskali Hubert Niemiec, Mateusz Znajdek z  klasy I oraz Michał Borowiec z klasy II A.

          

Sukcesy sportowe naszych uczniów z Technikum ZSI

W ramach Słupskiej Olimpiady Młodzieży uczennica Joanna Kołodziejska z klasy 1BPLO zajęła IV miejsce w indywidualnych biegach przełajowych, a VII miejsce w sztafecie. Dziewczęta zajęły VI miejsce w piłce ręcznej i awansowały do finału A w siatkówce. Chłopcy w siatkówce awansowali do finału B. Uczeń Arkadiusz Gostkowski z klasy 1 BPLO zajął VII miejsce w indywidualnych biegach przełajowych.

Sukcesy młodzieży z Technikum Weterynarii

Kamil Dziekoński z klasy 4 TW zakwalifikował się do etapu okręgowego Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych.

Michał Demkowycz z klasy 3 TW zajął II miejsce w Powiatowej Olimpiadzie Młodych Producentów Rolnych zorganizowanej przez Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Gdańsku.


 • Drużyna Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego w składzie: Karol Dąbrowski, Piotr Wejer i Adrian Chaładus z klasy 3 A PLO zajęła II miejsce w II Biegu Patrolowym Szkół Mundurowych.

Kolejnym sukcesem naszych uczniów: Karola Dąbrowskiego, Oskara Majcherskiego i Piotra Wejer jest zakwalifikowanie się do ścisłego finału I Olimpiady Wiedzy o Obronności i Bezpieczeństwie Państwa. Miło nam poinformować, że nasi uczniowie najlepiej wypadli w teście sprawności fizycznej, gdzie Oskar Majcherski na wszystkich startujących uczestników zajął I miejsce, a Karol Dąbrowski miejsce II.

Uczennica Adelajda Soszyńska z klasy 2 A PLO zakwalifikowała się do drugiego etapu LVI Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym.

Uczennica z klasy I B PLO Sara Jakubowska została laureatką konkursu ekologicznego ,,Wspólnie dbamy o środowisko" zorganizowanego przez PGK w Słupsku. Sara zajęła III miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych.


Uczennica Julia Wróblewska z klasy 2 B PLO  przeszła do kolejnego etapu Olimpiady przedsiębiorczości.

 • Niewątpliwie największym sukcesem młodzieży z Medycznego Liceum Ogólnokształcącego był udział w Powiatowej Olimpiadzie Wiedzy na temat HIV/AIDS pod hasłem "Nie daj szansy AIDS - młodzi bez HIV". Elżbieta Rubaj z klasy 2 MLO zajęła  I miejsce, natomiast Adrian Maizner z klasy 1 MLO uplasował się na III miejscu.
 • Największe sukcesy uczniów z Liceum Plastycznego

Niewątpliwie gratulacje należą się uczniowi klasy 1 LP Dariuszowi Begiedza, który uzyskał I miejsce w II Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Geniusz Kresów" związanym z życiem i twórczością Brunona Schulza.Uczennica z Liceum Plastycznego Magdalena Łozińska z klasy 2 LP została laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego ogłoszonego przez Program I Polskiego Radia, pod patronatem honorowym żony Prezydenta RP Anny Komorowskiej.

Daria Elwart z klasy 2 LP zajęła II miejscekonkursie "Z książką przy herbacie" organizowanym przez herbaciarnię Filar't w Słupsku.

Uczennica z klasy 3 LP Kasandra Mroczek wzięła udział w konkursie na logo biura Tutoria i zwyciężyła.

Informacje o stypendiach

Serdecznie gratulujemy naszym uczniom, którzy otrzymali stypendium Prezesa Rady Ministrów za wysokie wyniki w nauce i wzorowe zachowanie. Te wyróżnienia przypadły:  Monice Miotk z  4 LP, Adelajdzie Soszyńskiej  2 A PLO Katarzynie Tesmer z 2 MLO oraz Kamilowi Dziekońskiemu z 4 TW.

 

 

Adres

Zespół Szkół Informatycznych
ul. Koszalińska 9
76-200 Słupsk

Kontakt

Telefon: (0-59) 8456070
e-mail: sekretariat@zsi.slupsk.pl