Największe sukcesy uczniów w semestrze II roku szkolnego 2016/2017


Liceum Plastyczne

Uczennice Liceum Plastycznego im. Stanisława Ignacego Witkiewicza zostały laureatkami XVII Pomorskiego Konkursu Plastycznego "Ziemia Kaszubska Słoneczna i Czysta". Nasze uzdolnione młode artystki: Judyta Ludwicka, Maria Walas, Sara Wencel, Urszula Mokijewska oraz Natalia Klasa bardzo dobrze spisały się w tegorocznej edycji XVII Pomorskiego Konkursu Plastycznego „Ziemia Kaszubska Słoneczna i Czysta”, zajmując czołowe lokaty w kategorii wiekowej 16-20 lat. Judyta Ludwicka zajęła I miejsce w konkursie prac rysunkowych, natomiast w konkursie prac malarskich równie bezkonkurencyjna okazała się Maria Walas, zdobywając I miejsce. Sara Wencel i Urszula Mokijewska ex aequo uplasowały się na trzecim miejscu. Prestiżowe wyróżnienie otrzymała Natalia Klasa. Uczennice do konkursu przygotowali: Pani Maria Karpińska i Pan Bogdan Jankowski.

 
 

Uczniowie Liceum Plastycznego zostali laureatami XV edycji Międzynarodowego Konkursu Plastycznego "Inne Spojrzenie". Na konkurs wpłynęło łącznie 3490 prac z całej Polski oraz 14 państw. Uczniowie z naszego plastyka: Hanna Lew Kiedrowska, Ewelina Babis, Aleksandra Podlubna, Sara Wencel i Eryk Roman sięgnęli po nagrody i wyróżnienia w XV edycji Międzynarodowego Konkursu Plastycznego "Inne Spojrzenie". "Barwy dzieciństwa" - taki był temat przewodni tegorocznej edycji konkursu. Eryk Roman i Sara Wencel zdobyli nagrody równorzędne w kategorii wiekowej 14-17 lat, natomiast Hanna Lew Kiedrowska sięgnęła po nagrodę równorzędną w kategorii wiekowej 17-19 - w tej samej kategorii wyróżnienie zdobyły Ewelina Babis i Aleksandra Podlubna. Uczniów do konkursu przygotowywali opiekunowie: Maria Karpińska, Julita Rzeppka oraz Bogdan Jankowski, nauczyciele w Liceum Plastycznym im. St. I. Witkiewicza w Słupsku.

Podziękowania:

Uczennica Judyta Ludwicka została laureatką prestiżowego ogólnopolskiego konkursu matematyczno - fotograficznego "Matematyka w obiektywie". Judyta z czwartej klasy Liceum Plastycznego im. St. I. Witkiewicza zajęła II miejsce za zdjęcie pt. "Roślinny kątomierz". Laureatkę do konkursu przygotowała pani Monika Skwarek, nauczycielka matematyki. Konkurs polegał na wykonaniu zdjęcia (lub zdjęć) zagadnienia matematycznego i dołączeniu krótkiego opisu, sfotografowanego "zjawiska". Uczestnicy mieli także za zadanie uruchomić wyobraźnię i spostrzegawczość w widzeniu otaczającego nas świata.

Nasi uczniowie znakomicie spisali się w Ogólnopolskim Konkursie Języka Niemieckiego Deutschfreund. Marta Wyczlińska, uczennica klasy trzeciej Liceum Plastycznego zajęła 15 miejsce w województwie pomorskim w kategorii klas drugich i trzecich. Nasi laureaci w nagrodę otrzymali Dyplomy uznania. Sukces jest o tyle większy, że w konkursie z województwa pomorskiego wzięło udział aż 396 uczniów. Laureatkę do konkursu przygotowywała Pani Dobrochna Grzesiuk.

Uczennica klasy pierwszej Liceum Plastycznego Sara Wencel zajęła I miejsce w prestiżowym Ogólnopolskim Konkursie Matematyczno - Plastycznym pt. "Matematyka - Lubię to!". Nasza licealistka sięgnęła po najwyższy laur w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Celem konkursu była popularyzacja matematyki, propagowanie i rozwijanie aktywności artystycznej wśród dzieci i młodzieży w wieku szkolnym, rozbudzanie twórczej inwencji oraz kształtowanie samodzielnego i kreatywnego myślenia. Z kolei zadaniem uczestników konkursu było zilustrowanie dowolną techniką pracy plastycznej na temat "Matematyka -Lubię to!". Opiekunem uczennicy była Pani Agnieszka Kałuża - Horbaczewska.

Uczennice Liceum Plastycznego bardzo dobrze spisały się w IX Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym i Fotograficznym "Witkacy i ja". Nasze uzdolnione licealistki sięgnęły po najważniejsze laury w kategorii prac fotograficznych. Klaudia Zakrzewska zajęła I miejsce - jury konkursowe nagrodziło ją za cykl 5 zdjęć pt. "Tribute to Witkacy" oraz cykl 4 zdjęć pt. "Maska". Na drugim miejscu uplasowała się Alicja Grabska - licealistkę doceniono za cykl 3 zdjęć pt. "Maska", natomiast Maja Olech zajęła III miejsce - naszą młodą artystkę nagrodzono za cykl 6 zdjęć pt. "Portret podwójny". Poza tym wyróżnienie otrzymała Daria Elwart, autorka cyklu zdjęć pt. "Metamorfoza", "Siostry", "Portret Wielokrotny". Uczennice do konkursu przygotowała Pani Agnieszka Babińska. Nasze utalentowane licealistki bardzo dobrze spisały się również w kategorii prac plastycznych. Ewelina Babis zajęła II miejsce (praca pt. "Elżbieta M.+ 2KwZ"), III miejsce zdobyła Aleksandra Klepin (praca pt. "Witkacy Wielki"), natomiast Magdalenę Łozińską wyróżniono za pracę pt. "Witkacy". Z kolei Nagroda Prezydenta Miasta Słupska - Roberta Biedronia trafiła do Klaudii Galek (praca: "Witkacy w Słupsku"). Uczennice do konkursu przygotowała Pani Maria Karpińska.

Praca duetu: Oli Klepin i Oli Pojałowskiej z klasy 2 Liceum Plastycznego uzyskała trzecie miejsce w ogólnopolskim konkursie "Zmaterializuj liczbę PI". Konkurs został zorganizowany przez Wydział Informatyki Politechniki Białostockiej i Studenckie Koło Naukowe Math4You w związku z obchodami Dnia Liczby Pi. Zadaniem konkursowym było przedstawienie pomysłu na to, jak można pokazać (zmaterializować, urealnić) liczbę Pi. Opiekunem młodzieży była Pani Monika Skwarek.

Kajetan Wójcik, uczeń pierwszej klasy Liceum Plastycznego zajął wysokie 7 miejsce w etapie wojewódzkim X Ogólnopolskiej Olimpiady Tematycznej im. majora Marka Gajewskiego "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1768-1864". Od Konfederacji Barskiej do Powstania Styczniowego - za wolność Waszą i Naszą. Naszego zdolnego licealistę do konkursu przygotowywał Pan Andrzej Fijałkowski. Kajetan Wójcik podczas etapu wojewódzkiego uzyskał w sumie 243 punkty (193 punkty z testu oraz 50 punktów za prezentację).

 

Politechniczne Liceum Ogólnokształcące

Szymon Zając, uczeń klasy pierwszej Politechnicznego Liceum Ogólnokształcącego aktywnie uczestniczył w Europejskim Tygodniu Młodzieży. Wydarzenie odbyło się w Mülheim an der Ruhr. Nasz licealista przez tydzień brał udział w licznych imprezach oraz eventach. Był jedynym reprezentantem Polski podczas tegorocznego spotkania młodzieży z całej Europy! Europejski Tydzień Młodzieży to międzynarodowe przedsięwzięcie, podczas którego młodzi ludzie z całej Europy uczestniczą w lekcjach, warsztatach, konkursach, zadaniach projektowych i debatach poœwięconych miejscu młodzieży w zintegrowanej Europie.

Uczennica Anna Rogulska została laureatką prestiżowego ogólnopolskiego konkursu matematyczno - fotograficznego "Matematyka w obiektywie". Anna Rogulska, uczennica pierwszej klasy Politechnicznego Liceum Ogólnokształcącego zajęła I miejsce za fotografię pt. "Idealna linia prosta a efekt złudzenia". Laureatkę do konkursu przygotowała pani Monika Skwarek, nauczycielka matematyki. Konkurs polegał na wykonaniu zdjęcia (lub zdjęć) zagadnienia matematycznego i dołączeniu krótkiego opisu, sfotografowanego "zjawiska". Uczestnicy mieli także za zadanie uruchomić wyobraźnię i spostrzegawczość w widzeniu otaczającego nas świata.

Podziękowania:

Nasi uczniowie znakomicie spisali się w Ogólnopolskim Konkursie Języka Niemieckiego Deutschfreund. Michał Stępnik, uczeń klasy pierwszej Politechnicznego Liceum Ogólnokształcącego zajął 9 miejsce w województwie pomorskim w kategorii klas pierwszych Nasi laureaci w nagrodę otrzymali Dyplomy uznania. Sukces jest o tyle większy, że w konkursie z województwa pomorskiego wzięło udział aż 396 uczniów. Laureata do konkursu przygotowywała Pani Aneta Łosińska.

Młodzież z naszej szkoły po raz pierwszy brała udział w konkursie matematyczno-logicznym Maks Matematyczny. Konkurs jest objęty patronatem w ramach programu edukacyjnego Łowimy Talenty, który jest formą wsparcia szkół w zakresie odkrywania i rozwijania uzdolnień dzieci i młodzieży. Najwyższą lokatę bo aż 9 miejsce w województwie pomorskim w swojej kategorii wiekowej uzyskał Michał Stępnik, uczeń pierwszej klasy Politechnicznej.

 

Szymon Zając, uczeń pierwszej klasy Politechnicznego Liceum Ogólnokształcącego, zajął III miejsce w tegorocznej edycji konkursu powiatowego "Doświadczenia pokazowe z fizyki". Konkurs okazał się szansą dla uczniów na sprawdzenie swoich możliwości, pokazania swoich pasji i zainteresowań, prezentacji nowych rozwiązań. Podczas konkursu Szymon zaprezentował bardzo pomysłową piramidę holograficzną - to jedno z niewielu urządzeń, które idealnie oddaje efekt hologramu, jest bardzo ciekawą formą prezentacji wizualnej.

Michał Stępnik, uczeń klasy pierwszej Politechnicznego Liceum Ogólnokształcącego otrzymał prestiżowe wyróżnienie w XXXIV Ogólnopolskim Sejmiku Matematyków. Nasz zdolny licealista został doceniony za pracę pt. "Zanim powstał kalkulator". Udział w Ogólnopolskim Sejmiku Matematyków Sejmiku polegał na przygotowaniu pracy z matematyki na temat sformułowany przez ucznia lub na temat narzucony przez organizatorów. Prace oprócz faktów zaczerpniętych z literatury musiały zawierać rozwiązania ciekawych problemów sformułowanych przez autora. Ucznia do konkursu przygotowywała Pani Monika Skwarek.

 

Technikum Weterynarii

Uczennica Magda Zielińska została laureatką prestiżowego ogólnopolskiego konkursu matematyczno - fotograficznego "Matematyka w obiektywie". Magda z pierwszej klasy Technikum Weterynarii uplasowała się na trzecim miejscu - uczennicę doceniono za pracę fotograficzną pt. "Nieskończoność w okręgu". Laureatkę do konkursu przygotowała pani Agnieszka Kałuża - Horbaczewska, nauczycielka matematyki. Konkurs polegał na wykonaniu zdjęcia (lub zdjęć) zagadnienia matematycznego i dołączeniu krótkiego opisu, sfotografowanego "zjawiska". Uczestnicy mieli także za zadanie uruchomić wyobraźnię i spostrzegawczość w widzeniu otaczającego nas świata.

Podziękowania:

Uczennice 4 klasy Technikum Weterynarii: Katarzyna Wrońska oraz Aleksandra Zakrzewska godnie reprezentowały szkołę w Ogólnopolskim Konkursie First Step to Fields Medal, e - konkurs z matematyki o Puchar Rektora Politechniki Łódzkiej. Opiekę sprawowała Pani Monika Skwarek.

 

Tytuł honorowego Ambasadora Matematyki w obiektywie na ręce Pani Moniki Skwarek. Nauczycielka matematyki znalazła się w wąskim gronie 20 osób, które wyłoniono z tysięcy zgłoszeń z całego świata w ramach Międzynarodowego Konkursu Fotograficznego "Matematyka w obiektywie". Ambasadorowie Matematyki w obiektywie to osoby, które pomagają innym w udziale w Międzynarodowym Konkursie Fotograficznym "Matematyka w obiektywie". Osoby pomagające uczestnikom tego międzynarodowego konkursu muszą wykazać się bardzo dużą aktywnością. Ambasadorowie pomagają m.in. rozwijać konkurs i propagować ideę kultury matematycznej. Gratulujemy!

Praca Joanny Suchockiej z 4 klasy Technikum Weterynarii uzyskała trzecie miejsce w ogólnopolskim konkursie "Zmaterializuj liczbę PI". Konkurs został zorganizowany przez Wydział Informatyki Politechniki Białostockiej i Studenckie Koło Naukowe Math4You w związku z obchodami Dnia Liczby Pi. Zadaniem konkursowym było przedstawienie pomysłu na to, jak można pokazać (zmaterializować, urealnić) liczbę Pi. Opiekunem uczennicy była Pani Monika Skwarek.

Uczennica Katarzyna Wrońska z 4 klasy Technikum Weterynarii oraz została finalistką X edycji konkursu "Młody Innowator", organizowanego przez Federację Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT, Towarzystwo Kultury Technicznej oraz Stowarzyszenie Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów. Pracę nad innowacją uczennicy nadzorowała Pani Monika Skwarek. Zadanie konkursowe uczestniczek polegało na poszukiwaniu pomysłów - co można zmienić, udoskonalić, wymyślić, aby żyło nam się bezpieczniej, wygodniej, estetyczniej, zbieraniu informacji - jak można to zrobić, z jakiego materiału, jakimi narzędziami, w jakiej kolejności. Następnie należało wykonać określony projekt, przedmiot, model lub makietę oraz przygotować prezentację (a także reklamę danego produktu) i przedstawić ją.

 

 

Policyjne Liceum Ogólnokształcące

Kolejny sukces Joanny Kołodziejskiej z klasy III Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego w Słupsku. Uczennica zdobyła I miejsce w Konkursie matematyczno – humanistycznym "Z matematyką do rymu" zorganizowanym przez Centrum Popularyzacji Matematyki "SIGNUM" i Wydział Informatyki Politechniki Białostockiej. Konkurs polegał na zapisaniu mową wiązaną treści zadania matematycznego, twierdzenia, definicji lub rozważań o matematyce. Historia "Minionków" podróżujących po świecie i zaangażowanych w świat matematyki pozwoliła Joannie zdobyć zaszczytne podium.

Podziękowania:

 

Uczennice z Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego znakomicie spisały się w indywidualnych zawodach lekkoatletycznych rozgrywanych w ramach Słupskiej Olimpiady Młodzieży Rozgrywane były następujące konkurencje dla dziewcząt: 100 m, 400 m, 800m, sztafety: 4x100 m i 4x400m, skok w dal, pchnięcie kulą, rzut oszczepem oraz skok wzwyż. Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Paulina Bobko, Wiktoria Burda, Magdalena Kępczyńska, Julia Paluch - klasa 1A PLO, Daria Welzandt - klasa 1B PLO, Alicja Nowicka - klasa 2A PLO, Kamila Barska - klasa 2B PLO oraz Joanna Kołodziejska - klasa 3B PLO. Miło nam poinformować, że w biegu na 400 m zawody wygrała Kamila Barska. Bardzo dobrze spisała się Joanna Kołodziejska, która w biegu na 100 m zajęła drugie miejsce, a w skoku w dal uplasowała się na trzeciej pozycji. Opiekę trenerską nad licealistkami sprawował Pan Arkadiusz Herman.

 

W dniach 29-30 maja 2017 r. w Szkole Policji w Pile odbył się IX Ogólnopolski Turniej Klas Policyjnych "Klasa Policyjna Roku 2017". Po dwóch dniach zaciętej rywalizacji uczniowie Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego przy Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku w klasyfikacji generalnej zajęli po raz kolejny I miejsce, zdobywając zaszczytny tytuł "Klasy Policyjnej Roku 2017". Policyjne Liceum Ogólnokształcące przy ZSI w Słupsku reprezentowali: Alicja Nowicka, Kamil Mutka, Szymon Szkil i Damian Wolski. Opiekunem i jednoczeœnie osobą przygotowującą uczniów do turnieju był pan Arkadiusz Herman. Ponadto w konkurencji strzeleckiej Damian Wolski i Szymon Szkil zajęli II miejsce wśród wszystkich uczestników zawodów.

 
 
 

Wiktoria Kadłubańska, uczennica klasy I b Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego zajęła III miejsce w wojewódzkim etapie Pomorskiej Ligi Zadaniowej - konkursu organizowanego w ramach projektu "Zdolni z Pomorza". Konkurs organizowany jest na dwóch poziomach kształcenia: gimnazjalnym i ponadgimnazjalnym, oddzielnie dla przedmiotów: fizyka, informatyka, matematyka, biologia, chemia, przedmioty rozwijające kompetencje społeczne. Wiktoria mierzyła się z zadaniami z zakresu przedmiotów rozwijających kompetencje społeczne. W nagrodę uczennica otrzymała 300 zł. Naszą zdolną licealistkę do konkursu przygotowała Pani Monika Skwarek.

Rafał Szulist, uczeń klasy trzeciej Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego został laureatem XXVI Olimpiady Wiedzy Archimedes Matematyka - Plus. Licealista uzyskał 80 na 100 możliwych punktów do zdobycia - wynik ten dał uczniowi 5 lokatę. Głównym celem Olimpiady Wiedzy Archimedes Matematyka - Plus jest pobudzenie i uaktywnienie uczniów do rozwijania swoich zdolności i umiejętności matematycznych poprzez ducha olimpijskiej rywalizacji.

W dniu 6 i 8 marca br. odbyły się eliminacje do finału turnieju piłki siatkowej dziewcząt w ramach Słupskiej Olimpiady Młodzieży. Uczennice Zespołu Szkół Informatycznych w składzie: Sandra Gawenda, Daria Welzandt -1B PLO, Weronika Opaczyk , Wiktoria Burda, Oliwia Grzegorzewska, Magdalena Kępczyńska, Katarzyna Maszke i Natalia Kowalska - 1A PLO, Dorota Piekarz, Alicja Nowicka, Adrianna Tabaka, Julita Rosiak i Monika Jakubaszek - 2A PLO, zajęły III miejsce w swojej grupie.

Finał turnieju koszykówki dziewcząt w ramach Słupskiej Olimpiady Młodzieży i III miejsce. Uczennice reprezentujące Zespół Szkół Informatycznych: Sandra Gawenda, Daria Welzandt -1B PLO, Weronika Opaczyk, Wiktoria Burda - 1A PLO, Dorota Piekarz - 2A PLO, Diana Piątek, Agnieszka Stefańska, Agnieszka Walawicz, Daria Speidelsbach - 2B PLO oraz Karolina Szramka - 2 TW. Dziewczynom należą się wielkie słowa uznania za waleczność do samego końca i godne reprezentowanie naszej szkoły.

Młodzież z naszej szkoły po raz pierwszy brała udział w konkursie matematyczno-logicznym Maks Matematyczny. Konkurs jest objęty patronatem w ramach programu edukacyjnego Łowimy Talenty, który jest formą wsparcia szkół w zakresie odkrywania i rozwijania uzdolnień dzieci i młodzieży. Najwyższą lokatę bo aż 6 miejsce w województwie pomorskim w swojej kategorii wiekowej uzyskał Wojciech Klinkosz, uczeń trzeciej klasy Policyjnego Liceum Ogólnoksztalcącego oraz 11 miejsce w województwie w kategorii klas 2 Szymon Szkil uczeń drugiej klasy PLO.

 

Reprezentacja dziewcząt z Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego zajęła III miejsce w drużynowych biegach przełajowych w ramach Słupskiej Olimpiady Młodzieży. Naszą szkołę godnie reprezentowały: Burda Wiktoria, Grzegorzewska Oliwia, Kępczyńska Magdalena - wszystkie z 1A PLO, Gawenda Sandra, Kadłubańska Wiktoria i Welzandt Daria - z 1B PLO, Nowicka Alicja i Tabaka Adrianna z 2A PLO oraz Kasprzyk Alicja, Kuryłło Sara, Krawczyk Nikola z 3A PLO oraz Kołodziejska Joanna 3B PLO. Opiekę trenerską nad naszymi sportsmenkami sprawował Pan Arkadiusz Herman.

Uczniowie Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego znakomicie spisali się podczas XXXX Wojewódzkich Zawodów Sportowo - Obronnych "Sprawni jak żołnierze", które odbyły się w dniu dzisiejszym na obiektach Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Wejherowie. Drużyna dziewcząt z Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego w składzie: Joanna Kołodziejska - klasa 3B, Alicja Nowicka - klasa 2A oraz Daria Welzandt - klasa1B, zajęła trzecie miejsce w zawodach, natomiast reprezentacja chłopców z Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego w składzie: Szymon Szkil - klasa 2A oraz Paweł Pszeniczny i Maciej Zierke z klasy 1B zajęła czwarte miejsce w rywalizacji i tylko 0,5 punktu zabrakło im do premiowanego miejsca. Opiekunem i jednocześnie osobą przygotowującą uczniów do zawodów był Pan Arkadiusz Herman. Naszym uczniom, zważywszy na fakt, że po raz pierwszy brali udział w imprezie sportowo - obronnej na szczeblu wojewódzkim.

 

Uczennica Joanna Kołodziejska z klasy trzeciej Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego została finalistką X edycji konkursu "Młody Innowator", organizowanego przez Federację Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT, Towarzystwo Kultury Technicznej oraz Stowarzyszenie Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów. Pracę nad innowacją uczennicy nadzorowała Pani Monika Skwarek. Zadanie konkursowe uczestniczek polegało na poszukiwaniu pomysłów - co można zmienić, udoskonalić, wymyślić, aby żyło nam się bezpieczniej, wygodniej, estetyczniej, zbieraniu informacji - jak można to zrobić, z jakiego materiału, jakimi narzędziami, w jakiej kolejności. Następnie należało wykonać określony projekt, przedmiot, model lub makietę oraz przygotować prezentację (a także reklamę danego produktu) i przedstawić ją.

 

Podziękowania:

Kolejny sukces Joanny Kołodziejskiej z trzeciej klasy Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego w Słupsku. Uczennica zdobyła tym razem I miejsce w konkursie matematyczno - humanistycznym "Z matematyką do rymu" zorganizowanym przez Centrum Popularyzacji Matematyki "SIGNUM" i Wydział Informatyki Politechniki Białostockiej. Konkurs polegał na zapisaniu mową wiązaną treści zadania matematycznego, twierdzenia, definicji lub rozważań o matematyce.

 

Medyczne Liceum Ogólnokształcące

Uczennice klasy drugiej Medycznego Liceum Ogólnokształcącego: Agnieszka Okrój i Karolina Szklarz zostały finalistkami XXI Konkursu Chemicznego "Wygraj indeks" organizowanego przez Wydział Chemiczny Politechniki Gdańskiej. Konkurs składał się z dwóch etapów. Pierwszy polegał na rozwiązaniu zadań otwartych do dnia 15 lutego 2017 r. Po sprawdzeniu prac Komisja Konkursowa wyłoniła finalistów, wśród których znalazły się uczennice naszej szkoły. Uczennice przygotowywały się do konkursu pod kierunkiem Pani Hanny Gołaszewskiej - Gałat. Składamy serdeczne gratulacje i życzymy dalszych sukcesów.

Młodzież z Zespołu Szkół Informatycznych uczestniczyła po raz pierwszy w eliminacjach regionalnych międzynarodowego konkursu "Odyseja Umysłu" w następującym składzie:

  1. Karolina Grabowska z klasy 1 MLO
  2. Michał Stępnik z klasy 1 POLO
  3. Magdalena Majeska z klasy 3 LP
  4. Stanisław Czomber z klasy 3 LP
  5. Anna Rogulska z klasy 1 POLO
  6. Michał Dolinny z klasy 2 MLO
  7. Agnieszka Okrój z klasy 2 MLO
  8. Natalia Malinowska z klasy 1 MLO

Odyseja Umysłu to przyjazny program edukacyjny, w którym co roku bierze udział kilkadziesiąt tysięcy uczniów i studentów z całego świata. Celem konkursu jest rozwój zdolności twórczych, jakie posiada każdy młody człowiek. Uczy młodzież kreatywnego i krytycznego myślenia, angażując grupy uczestników w proces twórczego rozwiązywania problemów rozbieżnych - czyli takich, które rozwiązać można na wiele sposobów.

Uczniowie naszej szkoły: Ania Rogulska (1 MLO), Abigail Solska (1 MLO), Oskar Szczepański (1 MLO), Daniel Brongoszewski (1 MLO), Marta Prawdzik (3 MLO) oraz Damian Wolski (3A PLO) wzięli udział w XIV edycji Okręgowego Konkursu "X Muza". Uczniowie mierzyli się z niełatwym testem z historii kina światowego i polskiego. Marta Prawdzik i Damian Wolski zajęli zaszczytne, II miejsce i tym samym awansowali do finału.

Uczniowie z Zespołu Szkół Informatycznych: Marta Prawdzik (3 MLO) oraz Damian Wolski (3A PLO) zajęli II miejsce w Powiatowym Konkursie Wiedzy o Filmie X Muza. Zespół zakwalifikował się do finału, który składał się z 6 konkurencji: alfabetu - należało wybrać literę alfabetu i odpowiedzieć na pytanie, którego odpowiedź zaczynała się na tę właśnie literę; biografii - należało rozpoznać biografię twórców kina światowego lub polskiego na podstawie przytoczonych fragmentów życiorysów; fragmentów filmowych - podać tytuły 5 prezentowanych fragmentów filmowych; kalamburów - jedna osoba z drużyny pokazywała bez użycia słów wylosowany tytuł filmowy, natomiast druga musiała go odgadnąć; fragmentów muzycznych - uczestnicy mieli za zadanie rozpoznać z jakich filmów pochodzą fragmenty muzyki oraz podać, kto jest ich kompozytorem; rozbójnika - drużyny decydowały o stopniu trudności pytania mogąc zarówno zyskać punkty - jeśli odpowiedziały dobrze, jak i stracić - jeśli udzieliły błędnej odpowiedzi.

 

Ogólne podziękowania dla ZSI

Uczniowie 2 klasy Technikum Weterynarii pod opieką Pani Moniki Skwarek wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Artystycznym "Klasa ze snów" 7 edycja.

Uczniowie 1 klasy Liceum Plastycznego im. St. I. Witkiewicza pod opieką Pani Anny Wojcieszek włączyli się w obchody Światowego Dnia Świadomoœci Autyzmu.

 

Udział uczniów ZSI w etapie okręgowym XXV Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża w Gdańsku.

Udział szkoły w Maratonie Pisania Listów.

 

 



Największe sukcesy uczniów w semestrze I roku szkolnego 2016/2017


Informacje o stypendiach

Stypendium Prezesa Rady Ministrów za wysokie wyniki w nauce i wzorowe zachowanie w tym roku szkolnym otrzymali: Daria Elwart IV LP, Katarzyna Wrońska IV TW, Ilona Woźniak III a PLO, Kacper Jendruch III LO SMS, Karolina Szklarz III MLO. Serdecznie gratulujemy!


Liceum Plastyczne

Uczennica trzeciej klasy Liceum Plastycznego Magdalena Majewska była uczestnikiem V Europejskiego Festiwalu Studentów Rusycystów. W malowniczo położonym nad Morzem Czarnym bułgarskim kurorcie Kamczija miała miejsce piąta odsłona Europejskiego Festiwalu Studenckiego „Wspaniałe są nasze przyjaźnie!”. Festiwal studencki stał się dla młodych ludzi znakomitą okazją do poznania swoich rówieśników-rusycystów z całej Europy, do zawiązania nowych znajomości, przyjaźni. Organizatorzy przygotowali dla uczestników festiwalu szereg zajęć kształtujących kompetencje językowe, kulturowe i komunikacyjne.

Nagroda Burmistrza Miasta Ustka dla Urszuli Mokijewskiej uczennicy z drugiej klasy Liceum Plastycznego za liczne sukcesy w plastycznych konkursach międzynarodowych, celujące wyniki w nauce oraz wzorowe zachowanie. Uroczystość wręczenia nagrody odbyła się w Urzędzie Miasta w Ustce. Naszej uzdolnionej licealistce laur wręczył burmistrz Pan Jacek Graczyk, składając gratulacje i życząc dalszych sukcesów. Urszula ma na koncie wiele sukcesów w ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach plastycznych. Jest uczestniczką licznych projektów i warsztatów artystycznych oraz przedsięwzięć z szeroko rozumianej sztuki. Podczas uroczystości wręczenia nagrody burmistrza uczennicy towarzyszył wychowawca klasowy Pan Bogdan Jankowski.

Eryk Roman, uczeń klasy pierwszej Liceum Plastycznego, został laureatem XVII Ogólnopolskiego konkursu „Ja i Król Maciuś Pierwszy". Licealista za swoją pracę otrzymał drugą nagrodę. 
Eryk otrzymał laur w kategorii wiekowej 13-16 lat. Uczeń swoją pracę wykonał w technice malarskiej. Utalentowanego plastyka przygotowała do konkursu pani Maria Karpińska.
Na konkurs wpłynęło ponad półtora tysiąca prac z ośrodków kulturalnych z całej Polski.

 

Dagmara Grzegorczyk z klasy 3 LP zajęła I miejsce, a Adrianna Kaszuba z IV LP uzyskała wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie „Matematyczna Choinka”. Konkurs został zorganizowany przez Wydział Informatyki Politechniki Białostockiej i koło naukowe Math4You.. Koordynatorem i opiekunem uczniów była Pani Monika Skwarek.

Nasi uczniowie laureatami VI Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „W harmonii z przyrodą”.
Dariusz Begiedza zajął I miejsce, Stanisław Czomber zdobył II miejsce, a Ewelina Babis uplasowała się na III miejscu. Ponadto w konkursie zostali wyróżnieni inni uczniowie z naszego plastyka Wyróżnione osoby to: Dagmara Grzegorczyk, Aleksandra Klepin, Eryk Roman oraz Tadeusz Czomber.

II miejsce zdobył  Kajetan Wójcik z 1 klasy Liceum Plastycznego w  X edycji Ogólnopolskiej Olimpiady tematycznej im. majora Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1768-1864. Od konfederacji barskiej do powstania styczniowego – za wolność Waszą i Naszą”.

 

Technikum Weterynarii

III miejsce dla Izabeli Klimczak uczennicy II klasy Technikum Weterynarii w ogólnopolskim konkursie: uruchom wyobraźnię z Imagines. Uczennica napisała opowiadanie pt. Chcę być tam, gdzie on. Praca Izy w drodze głosowania została wyłoniona w trójce najlepszych, a w ramach nagrody opublikowano ją na platformie Woblink w postaci e-booka oraz przetłumaczono i wysłano autorce bestsellerowej serii After – Annie Todd.

Certyfikat trenera drużyn Odysei Umysłu dla 3 nauczycielek: Pani Moniki Skwarek, Pani Ewy Tomaszewskiej i Pani Tamary Kropiowskiej. Odyseja umysłu to międzynarodowy konkurs edukacyjny, w którym co roku bierze udział kilkadziesiąt tysięcy osób z całego świata. Uczestnicy programu rozwijają umiejętności kreatywnego i krytycznego myślenia, pracy zespołowej oraz łączenia i praktycznego stosowania wiedzy z różnych dziedzin – samodzielnie projektując.

 

 

Policyjne Liceum Ogólnokształcące

Uczennica 3 klasy Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego Julia Sulik została ścisłą finalistką prestiżowego X Konkursu o Indeks Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego.
Temat tegorocznego konkursu „Kulturowe uwarunkowania polityki kryminalnej”, należy do najbardziej skomplikowanych zagadnień współczesnej kryminologii. Konkurs został zorganizowany przez Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego.

Reprezentacja dziewcząt z Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego zajęła III miejsce w Słupskiej Olimpiadzie Młodzieży spośród wszystkich startujących szkół ponadgimnazjalnych w Słupsku. Naszą szkołę godnie reprezentowały: Bobko Paulina, Burda Wiktoria, Maszke Katarzyna, Grzegorzewska Oliwia, Kępczyńska Magdalena, Kolska Klaudia - wszystkie z 1A PLO, Kadłubańska Wiktoria i Welzandt Daria z 1B PLO, Nowicka Alicja i Tabaka Adrianna z 2A PLO, Barska Kamila z 2B PLO oraz Kasprzyk Alicja, Kuryło Sara, Krawczyk Nikola z 3A PLO i Kołodziejska Joanna 3B PLO.

10 listopada br. na terenie Centralnego Poligonu Sił Powietrznych w Ustce odbył się XI Pomorski Bieg Niepodległości zorganizowany przez Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Ustce oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Ustce pod kierownictwem Roberta Dąbrowskiego przy współpracy ze Starostwem Powiatowym w Słupsku, Dowództwem Centralnego Poligonu Sił Powietrznych w Ustce, Urzędem Miasta w Ustce, Urzędem Gminy Ustka oraz Urzędem Gminy Postomino. Na starcie biegu stanęło ponad 100 uczestników w zespołach trzyosobowych z różnych szkół z województwa pomorskiego oraz zachodniopomorskiego. Uczniowie Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego w Słupsku w składzie: Damian Wolski, Rafał Szulist i Kamil Mutka zajęli I miejsce. Laureaci XI Pomorskiego Biegu Niepodległości otrzymali puchary oraz cenne nagrody, a pozostali uczestnicy dyplomy oraz upominki.

W dniach 7-8 grudnia br. w ramach Słupskiej Olimpiady Młodzieży odbył się turniej tenisa stołowego. Naszą szkołę w turnieju reprezentowali: Weronika Burda, Weronika Opaczyk – 1A PLO, Sandra Anusz – 2B PLO oraz Kamil Mutka, Rafał Szulist – 3A PLO, Szymon Szkil – 2A PLO. Miło nam poinformować, że Weronika Opaczyk zajęła bardzo wysokie, IV miejsce w zawodach w kategorii dziewcząt.

Uczniowie klasy 3a Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego: Aleksandra Latańska, Paulina Pałubicka, Julia Sulik, Ilona Woźniak, Damian Wolski, Rafał Szulist i Kamil Mutka zakwalifikowali się do drugiego etapu Olimpiady Policyjnej. Tematy wypracowań, które wybrali nasi uczniowie zostały wysoko ocenione przez organizatorów olimpiady. Organizatorem olimpiady jest Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie.

Agnieszka Walawicz z 2 b PLO, Alicja Nowicka z 2 a PLO, Adriana Tabaka z 2 a PLO uzyskały tytuł finalisty w Wojewódzkim Konkursie Historycznym dla szkół ponadgimnazjalnych „Sierpień 80”.

 

 

 

 

Adres

Zespół Szkół Informatycznych
ul. Koszalińska 9
76-200 Słupsk

Kontakt

Telefon: (0-59) 8456070
e-mail: sekretariat@zsi.slupsk.pl