Pierwsza pomoc. I Ty możesz komuś uratować życie

Oswojenie młodzieży z sytuacjami wymagającymi interwencji medycznej oraz nauczenie ich podstawowych czynności związanych z pierwszą pomocą. Jak wzywać pomoc, co należy mówić przy dzwonieniu na pogotowie ratunkowe, na jakie szczegóły zwracać uwagę? Jak prawidłowo wykonać pozycję boczną bezpieczną oraz resuscytację krążeniowo-oddechową. Ćwiczenie masażu serca i nauka zwracania uwagi na udrożnienie dróg oddechowych.
Prowadzący: Martyna Kij, Estera Szklarczyk
Opiekun merytoryczny: Arkadiusz Herman
Forma: pokaz, ćwiczenia
Czas trwania: 45 min.
Miejsce: 101 (I piętro)
Liczba uczestników: 15
W ramach Dniu Młodego Naukowca uczniowie klas gimnazjalnych wzięli udział w zajęciach z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, przeprowadzonych przez uczennice klasy 1A PLO - Esterę Szklarczyk i Martynę kij, pod nadzorem pana Arkadiusza Hermana nauczyciela ZSI.
Na początku zajęć uczestnicy uważnie wysłuchali jak istotne są pierwsze chwile w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia oraz jak należy się w takiej sytuacji zachować. Przy okazji uczniowie przeszli krótki kurs profesjonalnego wzywania pomocy oraz rzetelnego przekazywania informacji dotyczących nieszczęśliwego zdarzenia. Następnie pod czujnym okiem prowadzących i osoby nadzorującej każdy uczeń mógł wykorzystać zdobyte informacje podczas ćwiczeń z użyciem fantomów oraz specjalistycznego sprzętu medycznego. Uczniowie szkół gimnazjalnych z prawdziwym zaangażowaniem przystępowali do zajęć motywowani faktem, iż wiedza o tym jak należy nieść pomoc, może uratować czyjeś życie.

 

Adres

Zespół Szkół Informatycznych
ul. Koszalińska 9
76-200 Słupsk

Kontakt

Telefon: (0-59) 8456070
e-mail: sekretariat@zsi.slupsk.pl