O wydarzeniu

Zespół Szkół Informatycznych oraz Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Słupsku zorganizowali cykl wydarzeń w ramach Dni Młodego Naukowca. W roku szkolnym 2016/2017 podczas zajęć można było uzyskać odpowiedź m.in. na pytania:

  1. Co cebulę czyni cebulą ?
  2. Dlaczego ciasto rośnie?
  3. Ile herbaty zmieści się w torebce w kształcie piramidki?

A także sprawdzić swoją spostrzegawczość i poprawność logicznego wnioskowania, by rozwiązać zagadkę lub znaleźć sprawcę przestępstwa? To jedynie namiastka atrakcji, które czekały na gości w ZSI i SMS. Spotkania odbyły się w dniach 23-24, 26 maja 2017 r. (wtorek, środa, piątek) w budynku szkoły przy ul. Koszalińskiej 9 w Słupsku. Udział w warsztatach i pokazach był bezpłatny, a oferta adresowana była do uczniów gimnazjum.
Celem imprezy było oderwanie młodzieży od ławek szkolnych i zaproszenie do wspólnego odkrywania fascynującego i tajemniczego świata nauki. Niekonwencjonalna i twórcza forma zajęć pozwoliła rozbudzić wyobraźnię, kreatywność i nowe pomysły drzemiące w każdym z nas.
Gościem specjalnym byli wykładowcy z Politechniki Koszalińskiej, z którą szkoła współpracuje, dr Ewa Kasperska, dr Aneta Kisiel oraz prof. Grzegorz Przekota.
Wszelkie informacje można było uzyskać na stronie szkoły www.zsi.slupsk.pl lub bezpośrednio u koordynatorek Pani Mai Frąckowiak majabachan[at]gmail.com oraz Pani Moniki Skwarek monikaskwarek[at]interia.pl.


W roku szkolnym 2017/2018 w II już edycji Dni Młodego Naukowca forma zajęć była podobna, jednak tym razem warsztaty i pokazy poprowadzili licealiści pod okiem nauczycieli. Oferta adresowana była do uczniów gimnazjum i szkoły podstawowej. Spotkania odbywały się w dniach 25-26 kwietnia 2018 r.
Gościem specjalnym był fantastyczny zespół taneczny FLEKS, który specjalnie na tę okazję przyjechał z Miastka.


W roku szkolnym 2018/2019 odbyła się III edycja Dni Młodego Naukowca. Tym razem uczestnicy zmierzyli się z edukacyjną grą po szkole. Grupy poruszały się z asystentem po poszczególnych salach lekcyjnych według przydzielonej zespołowi mapie. Zadaniem uczestników było przejście 4 poziomów gry i zebranie jak największej liczby punktów z każdej zabawy. Aby kontynuować zabawę na kolejnym poziomie, należało ukończyć poziom wcześniejszy. Przez ukończenie rozumiano uzyskanie klucza dostępu do kolejnej sali doświadczeń. Każdy pokój odkrywał przed młodymi ludŸmi inne dziedziny nauki i sztuki, rozwijając przy tym ich spostrzegawczość i poprawność logicznego wnioskowania. Warsztaty odbyły się 07.06.2019 (piątek), a odwiedzili nas uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum. Dodatkowo młodzież uczestniczyła w wykładzie na temat liczby zero poprowadzonym przez naszego ucznia Kajetana Wójcika z trzeciej klasy Liceum Plastycznego.


Media o Dniach Młodego Naukowca:

Edycja I - rok szkolny 2016/2017:

Edycja II - rok szkolny 2017/2018:

Głos Pomorza pisał o II edycji:

Edycja III - rok szkolny 2018/2019:

 

Adres

Zespół Szkół Informatycznych
ul. Koszalińska 9
76-200 Słupsk

Kontakt

Telefon: (0-59) 8456070
e-mail: sekretariat@zsi.slupsk.pl